Kadra

dr Aneta Kościołek - dietetyk, na obozach Amituru od 2011r

Dr n.med. Aneta Kościołek jest dietetykiem, mgr biotechnologii medycznej, mgr zdrowia publicznego. Absolwentka Wydziału Farmaceutycznego i Wydziału Zdrowia Publicznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Na co dzień pracuje jako wykładowca akademicki oraz dietetyk w Sanatorium Rehabilitacji Narządu Ruchu „GWAREK” w Goczałkowicach Zdroju. Członek Polskiego Towarzystwa Dietetyki oraz Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków Zajmuje się prowadzeniem wykładów oraz warsztatów z zakresu dietetyki. Jej pasją są górskie wędrówki.

Michał Niedzielski - zaczynał jako wychowawca, obecnie kierownik - na obozach Amituru od 2011r

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Nauczyciel z siedmioletnim stażem. Pracuje w przedszkolu, szkole podstawowej i w gimnazjum. Na co dzień manager, trener szkółki piłkarskiej Football Academy Zawiercie oraz sędzia piłkarski. Kocham sport, wszystko co związane z wysiłkiem fizycznym a zwłaszcza pracę z dziećmi. Z biurem Amitur jestem związany już cztery lata. Zaczynałem jako wychowawca, teraz będę kierownikiem, ale mam nadzieję, że piosenka śpiewana na ostatnim obozie w Poddąbiu nadal będzie na ustach dzieci… Zawsze uśmiechnięty, służący pomocą w każdej sytuacji. Pan MOTYWACJA.

 

Marzena Rojek - dietetyczka, na obozach Amituru od 2011r

Absolwentka Śląskiego UM. Członek Polskiego Towarzystwa Dietetyki. Posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy z pacjentami indywidualnymi, także cierpiącymi na zaburzenia odżywiania. Prowadzi szkolenia z zakresu prawidłowego odżywiania dla dorosłych, dzieci i młodzieży, zajmuje się przygotowywaniem i realizacją programów profilaktyki zdrowotnej. Jako wykładowca Szkoły Policealnej Copernicus kształci przyszłych dietetyków oraz wykłada na Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

Prezentuje racjonalne podejście do prawidłowego odżywiania oparte na aktualnej wiedzy z tego zakresu. Sprzeciwia się radykalnym dietom „cud” i stara się przekonywać, że zdrowy styl życia może być łatwy i przyjemny.

Prywatnie jest pasjonatką tańca orientalnego, biegania i zwierząt. W wolnym czasie doskonali i testuje przepisy dietetyczne.

Agnieszka Jadach - kierownik, na obozach Amituru od 2005r

Agnieszka Jadach (dr Nauk o Kulturze Fizycznej)- doktor, który leczy ruchem i rozdaje recepty na zdrowie. Aplikuję „ruchowe zastrzyki domięśniowe”, których ból koją tracone kilogramy i zmniejszane obwody.

„Biegać, skakać, latać, pływać, w tańcu w ruchu wypoczywać”- oto motto, które towarzyszy mi od lat. Dzięki temu, jako wychowawca i kierownik, nadążam za dziećmi, młodzieżą i kadrą obozową, która zazwyczaj jest ode mnie młodsza. Organizuję, prowadzę zajęcia sportowo- rekreacyjne i towarzyszę im we wszystkich obozowych atrakcjach, nie zostając w tyle (patrz na załączonym obrazku!). Jako wychowawca- jestem bardzo wszechstronna, nieprzeciętnie sprawna, odpowiedzialna, kipiąca pomysłami, odważna, spontaniczna, a moją wiodącą zaletą jest „skromność” ;)) !

Jako kierownik – patrz wyżej (!)…i czytaj dalej: Jestem „krzyżówką” starej, dobrej szkoły wychowania oraz najnowszych trendów zdrowego stylu życia. Posiadam zmysł organizacyjny, uwzględniający przede wszystkim bezpieczeństwo obozowiczów. Staram się motywować i otaczać specjalną troską dzieci i młodzież małej wiary, którym trudno podjąć wysiłek odchudzania się i sprostać zwiększonej dawce ruchu. Jestem konsekwentna i wymagająca. Żeby się nie powtarzać, nie wspomnę o mojej skromności. Pozdrawiam wszystkich zwolenników AMITURU!

Kamila Korzeniewska - kierownik, na obozach Amituru od 2007r

Na co dzień pracuję, jako psycholog i trener rozwoju osobistego. Zajmuję się między innymi zagadnieniami z obszaru psychodietetyki, a dokładnie wspieram w procesie odchudzania, przy zmianie nawyków żywieniowych, uczę jak wyznaczać sobie cele i motywować się do działania. W pracy kierownika i wychowawcy staram się pomagać obozowiczom w odnajdywaniu ich własnej motywacji do pracy na obozie. Kiedy potrzebują wsparcia – wspieram, jednocześnie jednak jestem wymagająca wierząc, że to właśnie te trudniejsze zadania dają nam poczucie zadowolenia z siebie i energię do dalszych działań. Największą radość sprawia mi uśmiech i duma, które malują się na twarzach obozowiczów, kiedy widzą efekty swojej ciężkiej obozowej pracy nad utratą kilogramów.

Ważne jest dla mnie, aby program obozu był aktywny i angażujący tak, aby każdy znalazł coś dla siebie. Nie lubię nudy i bezczynności, dlatego też każdą chwilę obozowego życia staram się zapełnić ciekawymi atrakcjami – najchętniej wykorzystując do tego przestrzeń i świeże powietrze. Osobiście uwielbiam każdą formę aktywnego wypoczynku – od spacerów, poprzez fitness, jazdę na rowerze czy grę w badmintona, a na snowboardzie w zimie kończąc. Dużo się uśmiecham i lubię jak inni również są uśmiechnięci 🙂

Teresa Sobieszuk - kierowniczka, na obozach Amituru od 2007r

Jestem nauczycielem wychowania fizycznego. Kocham aktywność ruchową od zawsze. Moją pasją jest tenis stołowy, wycieczki rowerowe , nordic walking i turystyka wyjazdowa. W kręgu moich zainteresowań wysoką pozycję zajmuje problematyka związana ze zdrowym żywieniem i utrzymaniem prawidłowej wagi . Mam za sobą spory bagaż zawodowych doświadczeń i bardzo zależy mi na pomocy tym którzy mają problem ze zbędnymi kilogramami. Aktualnie zajęcia ruchowe prowadzę z dziećmi w wieku przedszkolnym i wszesnoszkolnym. W życiu stawiam na uczciwość i rzetelność. Jestem odpowiedzialna ale i wymagająca. A najważniejsze to ,że KOCHAM DZIECI! Zwłaszcza te najmłodsze. Lubię organizować im czas i sama się bawić.

Michał Sarna - na obozach Amituru od 2011r

Witam wszystkich!! Mam na imię Michał. Jestem studentem AWF Biała Podlaska. Jak się domyślacie sport jest dla mnie wszystkim. Poświęcam mu sporo czasu i co najważniejsze on daje mi dużo radości i przyjemności. Aktywność fizyczna dostarcza mi sporą dawkę endorfin, dzięki którym wiem jak podchodzić, motywować, zachęcać do uprawiania sportu, który jest częścią mnie – zamiast chodzić wolę biegać, zamiast biegać wolę pływać, zamiast pływać wolę chodzić i tak na okrągło… Posiadam zarówno instruktora pływania jak i ratownika WOPR. Potrafię dobrać właściwe ćwiczenia dla Was jak i zadbać o Wasze bezpieczeństwo. Otóż ono jest dla mnie najważniejsze. Uśmiech na twarzy jest moją charakterystyczną cechą. Lubię mieć dobry humor a jeszcze większą radość sprawia mi widok Waszych uśmiechniętych twarzy. Zachęcam wszystkich do uczestnictwa na obozach Amituru. Tu jest naprawdę super !!

Łukasz Czarnocki - zaczynał jako wychowawca, obecnie kierownik - na obozach Amituru od 2005r

Na co dzień pracuję jako lekarz, a moją specjalnością są schorzenia narządu ruchu. Z biurem AMITUR jestem związany już od 7 lat i w każde wakacje chętnie wyjeżdżam, aby przeżyć z Młodzieżą niezapomniane chwile, służąc swoją pomocą kształtowaniu pięknej sylwetki i promowaniu zdrowego stylu życia. Moje życiowe motto brzmi: ”Nie siedź w domu!” Pod tym hasłem kryją się nie tylko różne formy aktywnego spędzania czasu z dala od komputera czy gier elektronicznych lecz także niezawodna metoda poznania wielu ciekawych ludzi. Wakacje sprzyjają nawiązywaniu nowych znajomości, a także są świetną okazją, aby przestawić swój codzienny tryb życia na RUCH. Jako lekarz promuję w młodych ludziach zapał do wszelkich form aktywności fizycznej. Nie liczy się wiek, wygląd czy pochodzenie – wszędzie i o każdej porze można miło spędzać czas, łącząc zabawę z pracą nad sobą. Moją pasją są wędrówki, zwłaszcza po górach, toteż na obozach organizuję trasy i spacery, które przy mniejszym lub większym wysiłku stają się niezwykle ciekawe i owocne. Ponadto prowadzę zajęcia na basenie, ćwiczenia kształtujące sylwetkę i wszelkie formy zabawy i gier zespołowych. Wieczorami wcielam się w rolę DJ-a, zachęcając Was do ruchu w formie szaleństwa na parkiecie przy najnowszych hitach. Do zobaczenia na obozach !