2021 LATO: Obóz odchudzająco-kondycyjny w Jastrzębiej Górze

Już jedenasty rok z rzędu będziemy walczyć z niepotrzebnymi kilogramami w Ośrodku „Zew Morza”, który jest obiektem o bardzo dobrym standardzie, wyposażonym w SPA z basenem i jacuzzi oraz w studio fitness z salą do ćwiczeń i siłownią. Pokoje typu studio (2+3)os. z łazienkami i TV. Na obozach w Jastrzębiej Górze nikt się nie nudzi! Zapewnia to masa zajęć kondycyjnych: fitness, taniec, gimnastyka, pływanie w basenie i w morzu, gry i zabawy na boiskach i na plaży, wycieczki, zajęcia z dietetykiem i wiele, wiele innych… Jeden turnus: 26/27.06-09.07.2021. Cena – 2490 zł.  

Jastrzębia Góra usytuowana jest na wysokim, klifowym brzegu Bałtyku i otoczona Nadmorskim Parkiem Krajobrazowym. Oferuje czystą morską wodę, piękne piaszczyste plaże, lasy sosnowe i orzeźwiające powietrze nasycone jodem. Stanowi dobrą bazę dla wycieczek pieszych do Rozewia, Lisiego Jaru, Władysławowa i Karwi. Walory przyrodnicze, mnóstwo sezonowych atrakcji na miejscu, bliskość Mierzei Helskiej, Trójmiasta oraz Łeby pozwalają na realizację bardzo atrakcyjnego wypoczynku.  

ZAKWATEROWANIE:

Dom Wczasowy „ZEW MORZA” położony 200 m od plaży, w centrum Jastrzębiej Góry. Pokoje typu studio (2+3)os. i (3+3) os. Każdy pokój wyposażony jest w łazienkę i TV SAT.

Na terenie ośrodka znajduje się Centrum SPA & WELLNESS, a w nim:

   • Basen kryty
   • Jacuzzi
   • Sauna sucha i sauna parowa
   • Studio Fitness z salą ćwiczeń (z lustrami) i siłownią

Oprócz tego Ośrodek jest wyposażony w:

 • Boiska do piłki nożnej, koszykowej i plażowej
 • Plac zabaw
 • Wypożyczalnię rowerów  
 • Bilard, dart  
 • Wiatę na ognisko i grilla

KADRA:

młodzi ale sprawdzeni wychowawcy, z doświadczeniem w pracy na obozach odchudzających (większość po AWF z uprawnieniami do prowadzenia zajęć fitness), opieka medyczna, ratownik podczas kąpieli w morzu i na basenie, dietetyk przez min. 3 dni w turnusie.

WYŻYWIENIE:

5 posiłków dziennie o obniżonej kaloryczności. Zbilansowana dieta, dostosowana do zapotrzebowania rosnącego organizmu dziecka, ułożona została przez dietetyka z Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie. Dieta ta nie jest trudna do zniesienia dla dzieci – pomimo iż porcje są niewielkie to podawanie posiłków co 2,5 – 3 godz. nie dopuszcza do wystąpienia uczucia głodu.

Dla dzieci nie wymagających odchudzania – dieta o normalnej kaloryczności (proszę wybrać podczas rezerwacji).

Za dopłatą istnieje możliwość wyboru diety wegetariańskiej (130 zł) lub eliminacyjnej (bez glutenu lub bez laktozy) – dopłata 195 zł.

PROGRAM:

 • Przed południem

  • zajęcia na świeżym powietrzu: spacery plażą i pieszymi ścieżkami spacerowymi do Karwi, Rozewia, Chłapowa i Władysławowa.  Lisiego Jaru i wąwozów w Chłapowie, Centralnego Ośrodka Sportu w Cetniewie, Alei Gwiazd Sportu we Władysławowie. 

  • Zwiedzanie latarni morskiej w Rozewiu,

  • plażowanie i kąpiele w morzu pod okiem ratownika

  • wycieczka autokarowa do Aquaparku w Redzie. Trzygodzinny pobyt w Aquaparku, w którym, oprócz kilku basenów znajdują się inne atrakcje, m.in:
   • Shark Slide – 60-metrowa zjeżdżalnia, jakiej nie ma gdzie indziej na świecie. Wskakuje się w otwartą paszczę rekina i podświetlonym tunelem jedzie przez akwarium, w którym, z przezroczystą ścianą,  pływają prawdziwe rekiny.
   • Family Slide – szeroka na 3 m i długa na 48m zjeżdżalnia pontonowa z pofalowaną strukturą, która sprawia, że każdy zjazd jest inny. Ze szczytu tej zjeżdżalni będziesz mieć widok na cały Aquapark
   • Multi Adventure – szeroka zjeżdżalnia, doskonała na podwójne pontony i wspólne zjazdy w wielobarwnym tunelu z różnymi dekoracjami świetlnymi
   • Ultra Speed – pionowa zjeżdżalnia  dla amatorów ekstremalnych wrażeń o mocnych nerwach
   • rzeka o długości 315 m, z delikatnym nurtem, która wije się przez cały Aquapark i jest najlepszą drogą do odkrywania kolejnych atrakcji Aquaparku
   • Volcano niezwykłe jacuzzi dla 24 osób, położone na samym szczycie kompleksu basenowego. Z dyszy na środku wulkanu cyklicznie tryska gejzer wody. Specjalne efekty świetlne tworzą złudzenie erupcji wulkanu – woda ma kolor wrzącej lawy. Wulkan można również zobaczyć „od środka”, udając się w wodną podróż do jego mrocznego wnętrza.
   • Vave Pool – basen ze wzburzoną wodą i falami o wysokości do 1,5m
   • basen Deep Blu, o  o głębokości 2,2 metra, w którym jedna ze ścian jest przezroczysta, a tuż za nią pływają prawdziwe rekiny. Nie musisz umieć nurkować – rekiny można również podziwiać, stając na stopniu tuż obok szyby. 

  Po obiedzie: 

  • zajęcia odchudzająco-kondycyjne – minimum 3 godziny dziennie

   • na sali gimnastycznej (zajęcia fitness, elementy tańca i sztuk walki),

   •  gry zespołowe i zabawy na boiskach,

   • codzienna gimnastyka w wodzie na basenie,

   • marsze i marszobiegi

Po kolacji:

 • dyskoteki,

 • trening psychologicznych mechanizmów ułatwiających zmianę złych nawyków żywieniowych, psychozabawy,

 • „Mam talent”, wieczór kabaretowy,

 • ognisko,

 • zawody sportowe, turnieje, quizy i zabawy integracyjne, konkurs rzeźby w piasku

 • zajęcia z dietetykiem:

  • zasady zdrowego odżywiania i przebieg prawidłowego procesu odchudzania

  • jak radzić sobie z nałogiem kompulsywnego jedzenia

  • zdrowe przekąski na co dzień

  • jak za pomocą diety poprawić wygląd skóry, włosów i paznokci

  1.  

UWAGA: 

   1. Zastrzegamy sobie możliwość odwołania niektórych zajęć w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych, uniemożliwiających ich odbycie. W takim przypadku w zamian będą prowadzone dodatkowe zajęcia kondycyjne oraz gry i zabawy w ośrodku. 
   2. W przypadku, gdyby Aquapark z powodu sytuacji epidemicznej nie działał, w zastępstwie odbędzie się wycieczka  do Pucka, gdzie zwiedzicie  klimatyczny Stary Rynek, zegar słoneczny, pomnik gen. Józefa Hallera, ławeczkę gen. Mariusza Zaruskiego oraz będziecie mieć warsztaty w Hucie Szkła PuckGlas. W trakcie warsztatów spróbujecie stworzyć szklaną mozaikę, będziecie malować na szkle oraz zobaczycie na czym polega fusing szkła – łączenie różnych szkieł (np. kolorowych) metodą stapiania.

 

Program fakultatywny, realizowany podczas wycieczki do Aquaparku:

 1. AquaSpinner – zjeżdżalnia obrotowa zapewni uczucie braku grawitacji! Wynika to z wahadłowego pokonywania krętej konstrukcji i zmiennego tempa zjazdu. Adrenalina na obrotowej zjeżdżalni rośnie w ekspresowym tempie. W ciągu zaledwie kilku sekund przyśpieszamy do 40 km/h. Zjazd trwa aż 90 sekund, ale ma się wrażenie, że trwa to dwa razy dłużej. Rura AquaSpinnera liczy 160 metrów długości, a jej średnica wynosi aż 2,7 m. Zjazd odbywa się na czteroosobowych pontonach, które do rury wprowadzane są za pomocą automatycznego pasa transmisyjnego. Licząca 29 metrów wysokości zjeżdżalnia przewyższa budynek o kilka metrów. Cena jednego zjazdu – 4 zł
 2. Planeta VR – Strefa Wirtualnej Rzeczywistości gwarantująca niesamowite przeżycie w goglach dających obraz 360 stopni, gdzie nasze rzeczywiste ruchy mają odzwierciedlenie w wybranej przez nas grze.W ofercie szeroki wybór scenerii, gier edukacyjnych, spacer z dinozaurami lub po dnie oceanu, skakanie w rytm muzyki, symulator pracy, wspinaczkę i wiele innych. Cena, w zależności od scenariusza gry – od 15 zł. Realizowane dla minimum 10 osób.
 3. Wizyta w Papugarni. Hala lotów o metrażu 200m2 jest domem dla ponad 50 ptaków. Mieszkają tu między innymi: ary, amazonki, lorysy oraz wiele innych gatunków ptaków. Tu można nie tylko obserwować ptaki, ale również je nakarmić, pogłaskać czy zrobić pamiątkowe zdjęcie. Opiekunowie zwierząt ciekawie opowiadają o swoich pierzastych podopiecznych. Realizowane dla minimum 12 osób – cena 10 zł.

ATRAKCJE Jastrzębiej Góry i okolic:

  1. Jastrzębia Góra ma najdalej wysunięty na północ punkt linii brzegowej Polski. Jest on oznaczony Gwiazdą Północy, obeliskiem z pamiątkową płytą, na której widnieje znak orła a także parametry długości i szerokości geograficznej. W okolicach Jastrzębiej Góry występują wszystkie możliwe rodzaje brzegów morskich, od piaszczystego poprzez kamieniste, aż po strome klify.

    

   Latarnia morska w Rozewiu

    

   Około 3 km od Jastrzębiej Góry w kierunku Władysławowa, znajduje się przepiękna, czerwona latarnia morska. Ponoć już od XVII wieku palono tu światła. Obecnie światło latarni widać prawie z 25 mil morskich a rozpoznać je można po błyskach. W 1963 roku założono w latarni filię Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku: „Muzeum Latarnictwa”. Gdy stare lampy zastąpiono nowoczesnymi, oddano je właśnie tu, aby każdy mógł zobaczyć na własne oczy jak potężne i ciężkie soczewki oraz osprzęt był zamontowany i używany przez latarników. Latarnia Morska w Rozewiu nosi imię słynnego polskiego pisarza Stefana Żeromskiego. Pisarz kilkakrotnie odwiedzał Rozewie w latach 1920-1924.

    

   Aleja Gwiazd Sportu we Władysławowie (Promenada) Corocznie w miesiącu sierpniu odbywa się tu Festiwal Sportu i odsłaniane są kolejne gwiazdy, upamiętniające znanych polskich sportowców. Obecnie promenada mieści 48 mosiężnych gwiazd umieszczonych w granitowych płytach. Można tu zobaczyć gwiazdy takich sportowców jak: Feliks „PAPA” Stamm, Irena Szewińska, Jerzy Kulej, Andrzej Supron, Kazimierz Deyna, Robert Korzeniowski, Sobiesław Zasada, Janusz Sidło, Andrzej Grubba, Jerzy Makula, Grzegorz Lato, Zbigniew Boniek, Tomasz Gollob, Sylwia Gruchała, Dariusz Michalczewski i wielu innych.

   „Lisi Jar”

   to wąwóz, który niegdyś liczył około 10 km długości. Niszczycielskie działanie Bałtyku co rok pochłania pewną część tego przepięknego zakątka. Znajduje się pomiędzy Rozewiem a Jastrzębią Górą. Powstał na skutek erozji a w najgłębszym miejscu ma prawie 50 metrów! Porośnięty jest pięknym bukowym lasem w którym nierzadko można spotkać okazy liczące grubo ponad 150 lat. Znajdziemy tu również piękne okazy brzozy, świerku, jarzębiny oraz dzikiej gruszy.

TERMIN TURNUSU:

Wiek uczestników

Cena turnusu (bez dojazdu)

 26/27.06-09.07.2021

 10-17 lat    2490 zł
 • Data 26/27.06.21 oznacza, że wyjazd zorganizowany pod opieką wychowawców jest dnia 26.06 późnym wieczorem – przejazd nocny, dzieci są na miejscu 27.06 wcześnie rano i zaczynają pobyt śniadaniem natomiast wyjazd jest 09.07 (przejazd dzienny).

  CENA ZAWIERA: noclegi, wyżywienie (od śniadania w dniu przyjazdu do śniadania w dniu wyjazdu + suchy prowiant na drogę), opiekę pedagogiczną i medyczną, opiekę ratownika, wykwalifikowanych instruktorów WF podczas zajęć na basenie i na sali, przejazd autokarem na wycieczkę, bilety wstępu podczas wycieczek – według informacji w programie,  ubezpieczenie NNW na kwotę 10000 zł.

  DODATKOWO PŁATNE: dojazd zorganizowany, program fakultatywny oraz ewentualne ubezpieczenie kosztów rezygnacji TU Europa lub Gwarancja Biura.

  ZNIŻKI:

  • dla stałych klientów
   • drugi wyjazd na obóz, którego organizatorem jest Amitur – 25 zł
   • trzeci wyjazd na obóz, którego organizatorem jest Amitur – 50 zł
   • czwarty wyjazd na obóz, którego organizatorem jest Amitur – 75 zł
   • piąty i dalszy wyjazd na obóz, którego organizatorem jest Amitur – 100 zł
  • dla rodzeństwa – po 50 zł dla każdego z dzieci
  • dla dzieci z rodzin wielodzietnych (karta dużej rodziny) – zniżka 50 zł. Aby otrzymać tę zniżkę, konieczny jest skan karty dziecka.
  • przy wykupywaniu drugiego turnusu obozu Amituru dla tego samego dziecka podczas lata 2021 – 50 zł
  • przy wykupywaniu trzeciego turnusu obozu Amituru dla tego samego dziecka podczas lata 2021 – 75 zł
  • zniżka FIRST MINUTE za wczesną rezerwację i wpłatę zaliczki:
   • przy rezerwacji obozu do 28 lutego 2021 – zniżka 100 zł i obniżona wysokość zaliczki do 400 zł
   • przy rezerwacji obozu w dniach od 01 marca do 15 marca 2021 – zniżka 75 zł i obniżona wysokość zaliczki do 450 zł
   • przy rezerwacji obozu w dniach od 16 marca do 31 marca 2021 – zniżka 50 zł i obniżona wysokość zaliczki do 500 zł
   • Przy rezerwacji obozu w dniach 01 kwietnia – 14 kwietnia 2021 – zniżka 25 zł i obniżona wysokość zaliczki do 550 zł
   • przy rezerwacji obozu od 15 kwietnia 2020 – brak zniżki First Minute i zaliczka w wysokości 700 zł


  Zniżki się sumują ale sumaryczna zniżka nie może być wyższa niż 250 zł.

  Dopłata na 30 dni przed turnusem.

  DOJAZD: własny lub zorganizowany, pod opieką wychowawców (dodatkowo płatny) z miejscowości:

  Warszawa (180 zł), Kraków (200 zl), Katowice (200 zł), Opole (190 zł), Wrocław (180 zł), Poznań (160 zł), Inowrocław (150 zł), Bydgoszcz (140 zł), Gdańsk (70 zł) oraz z wszytkich pośrednich miejscowości, przez które przejeżdża pociąg (autobus), po uzgodnieniu.

  I nitka dojazdowa: Warszawa – dojazd gwarantowany

  II nitka dojazdowa: Kraków – dojazd będzie uruchomiony dla minimum 4 osób 

   

  III nitka dojazdowa:  Katowice, Opole, Wrocław, Poznań, Inowrocław, Bydgoszcz, Tczew, Gdańsk – dojazd będzie uruchomiony dla minimum 4 osób 

  Przejazd nocny do Jastrzębiej Góry i dzienny z Jastrzębiej Góry autobusem lub pociągiem i autobusem (przesiadka w Gdyni), pod opieką wychowawców. Możliwy też dojazd w jedną stronę za połowę ceny. W przypadku, jeśli dojazd z danej miejscowości nie dojdzie do skutku, zaproponujemy dojazd z najbliższej miejscowości, z której dojazd bedzie realizowany, zamianę na inny obóz o tym samym profilu, na który dojazd z danej miejscowości będzie realizowany lub zwrot wpłaconej kwoty za obóz.

  Cena jest skalkulowana dla dzieci ze zniżką szkolną. Dzieci bez ważnej legitymacji szkolnej będą musiały dopłacić różnicę w koszcie biletu normalnego i ulgowego u konduktora.

  KONIECZNIE TRZEBA ZABRAĆ: wygodne buty na piesze wycieczki, krem z filtrem, środek na komary i kleszcze, klapki na basen, strój kąpielowy, czepek, dres, strój gimnastyczny, legitymację szkolną, oryginał karty kwalifikacyjnej (o ile nie została przesłana do Biura).

Niezgłoszenie się na imprezę lub wcześniejszy wyjazd, jeśli nie jest spowodowany chorobą lub udokumentowanym wypadkiem losowym (w przypadku wykupienia Gwarancji Biura lub ubezpieczenia kosztów odwołania uczestnictwa) lub niezależnie od przyczyn (bez wykupionej Gwarancji Biura lub ubezpieczenia), nie jest podstawą do żądania od Biura Turystycznego AMITUR ekwiwalentu za niewykorzystane świadczenia – jest traktowane jak rezygnacja i Biuro w tym wypadku potrąca udokumentowane koszty, które zostały poniesione, zachowując prawo do roszczeń odszkodowawczych z tytułu utraconych korzyści, co w niektórych przypadkach może sięgnąć 100% wpłaconej kwoty za obóz. Dlatego też zalecamy wykupienie GWARANCJI BIURA lub ubezpieczenia kosztów odwołania uczestnictwa i wcześniejszego powrotu z imprezy turystycznej TU Europa.

GWARANCJA BIURA:

Wykupienie  GWARANCJI BIURA (koszt 50 zł) zmienia wysokość potrącenia w przypadku zwrotu obozu.

Potrącenie bez wykupionej Gwarancji Biura (według warunków uczestnictwa):

 1. wcześniej niż na 35 dni przed terminem jego rozpoczęcia potrącana jest opłata manipulacyjna w wysokości 10% ceny obozu.
 2. pomiędzy 34 dniem a dniem wyjazdu Organizator odlicza udokumentowane koszty, które Biuro poniosło, zachowując prawo do roszczeń odszkodowawczych z tytułu utraconych korzyści w kwocie nie mniejszej niż opłata manipulacyjna. Uprzedzamy, że przy rezygnacji tuż przed terminem wyjazdu na obóz, koszty te mogą sięgnąć blisko 100% ceny obozu.

Potrącenie z wykupioną „Gwarancją Biura„:

 • na 35 dni lub więcej:  50 zł
 • 34-7 dni:  100 zł
 • 6-1 dni:  15 % ceny obozu
 • w trakcie trwania obozu – według warunków uczestnictwa, czyli Organizator odlicza udokumentowane koszty, które Biuro poniosło.

 

Fakultatywne ubezpieczenie kosztów odwołania uczestnictwa TU Europa

zabezpieczające 100% zwrot kosztów obozu w przypadku rezygnacji z wyjazdu lub wcześniejszego powrotu spowodowanego chorobą lub innym udokumentowanym wypadkiem losowym, którego nie można było przewidzieć. W wariancie podstawowym ubezpieczenia, oprócz choroby jest to szkoda w mieniu w następstwie kradzieży z włamaniem a także np. utrata pracy, kradzież dokumentów niezbędnych do realizacji podróży, kradzież pojazdu, otrzymanie wezwania do sądu, wyznaczenie daty egzaminu poprawkowego). W wariancie Max – inne udokumentowane przyczyny, w tym wydarzenia spowodowane zaostrzeniem choroby przewlekłej osoby ubezpieczonej lub członka rodziny oraz zachorowaniem na Covid-19.

Oferujemy następujące warianty ubezpieczeń:

 • ubezpieczenie kosztów rezygnacji i wcześniejszego powrotu TU Europa w wariancie podstawowym, zapewniającym 100% zwrot kosztów obozu (bez dojazdu) w przypadku choroby lub udokumentowanego wypadku losowego, które to zdarzenie zaistniało do dnia rozpoczęcia obozu lub w trakcie trwania obozu, w cenie 72 zł  (można je wykupić w terminie do 7 dni od chwili rezerwacji obozu, jeśli do wyjazdu jest więcej, niż 30 dni lub do 3 dni od dnia rezerwacji obozu, jeśli do wyjazdu jest 30 lub mniej dni). Wariant podstawowy ubezpieczenia nie zawiera ochrony na wypadek zachorowania na Covid-19 ale  można dokupić dodatkowe ryzyko – zachorowanie  na Covid-19 w cenie 43 zł, czyli wariant podstawowy z Covid19 kosztuje 115 zł.
 • ubezpieczenie kosztów rezygnacji i wcześniejszego powrotu z obozu w wariancie podstawowym z dodatkowym ryzykiem – uniemożliwiającym wyjazd zaostrzeniem choroby przewlekłej  (np. cukrzycy, astmy, choroby serca, nowotworu lub innej choroby przewlekłej, na którą przyjmują stale leki), które kosztuje 144 zł  (zwyżka składki 100%)
 • ubezpieczenie kosztów rezygnacji i wcześniejszego powrotu w wariancie MAX (zawiera rozszerzenie ubezpieczenia na wydarzenia spowodowane przez choroby przewlekłe oraz zapewnia ochronę w przypadku zachorowania na Covid-19) które kosztuje 162 zł

Równocześnie uprzedzamy, że niezgłoszenie się na imprezę,  jeśli nie jest spowodowany chorobą lub udokumentowanym wypadkiem losowym lub wcześniejszy wyjazd z powodu choroby lub wypadku losowego (bez wykupionego ubezpieczenia) a również wcześniejszy wyjazd z powodu innych przyczyn (np. tęsknoty dziecka za rodzicami) nie jest podstawą do żądania od Biura Turystycznego AMITUR ekwiwalentu za niewykorzystane świadczenia – jest traktowane jak rezygnacja i Biuro w tym wypadku potrąca udokumentowane koszty, które zostały poniesione, zachowując prawo do roszczeń odszkodowawczych z tytułu utraconych korzyści, co w niektórych przypadkach może sięgnąć 100% wpłaconej kwoty za obóz.

Warunki ogólne ubezpieczeń kosztów rezygnacji i wcześniejszego powrotu TU Europa można pobrać spod poniższego linku:

Ogólne Warunki Ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji i Wcześniejszego Powrotu

ZWROTY KOSZTÓW DOJAZDU

 Zwrot za rezygnację z dojazdu jest dokonywany przez Biuro w 100% do dnia wykupienia biletów, t.j. do 30 dni przed obozem i z potrąceniem 15% ceny dojazdu, jeśli rezygnacja z dojazdu zostanie zgłoszona po zakupie biletów.

KAUCJA:

Prawny opiekun uczestnika obozu odpowiada materialnie za szkody spowodowane przez uczestnika w obiekcie kolonijnym. Na poczet ewentualnych szkód zbierana jest przed wyjazdem obowiązkowa kaucja w wysokości 30 zł. O ile nie będzie szkód, kaucja jest zwracana w ostatnim dniu obozu.

 

Kliknij tu aby pobrać ofertę obozu w pliku pdf.    

 

Aby zarezerwować obóz należy kliknąć w tabelce poniżej czerwone słowo ZAREZERWUJ przy wybranym terminie obozu i wypełnić wszystkie rubryki formularza. Na końcu należy otworzyć i przeczytać warunki uczestnictwa, dopiero po tym uda się zarezerwować obóz. Po przejściu całej procedury rezerwacji można także wpłacić zaliczkę kartą kredytową lub błyskawicznym przelewem za pomocą bezpiecznego serwisu platnosci.pl. Osoby, które wolą dokonać wpłaty zaliczki tradycyjnym przelewem, mają na to 4 dni.

Osoby, które wolą dokonać rezerwacji telefonicznie, prosimy dzwonić w godzinach pracy Biura (10:00-17:00) na numery:  502-045-822 lub 695-045-822 a po godzinach pracy na telefon: 502-045-822

 

Na pytanie/rezerwację odpowiemy telefonicznie lub e-mailem
tak szybko jak to będzie możliwe
.