2019 LATO: Aktywny obóz kondycyjno-odchudzający w Poddąbiu

Aktywny obóz dla dzieci i młodzieży w wieku 9-16 lat w niewielkiej, otoczonej pięknym lasem miejscowości nadmorskiej – Poddąbie k/Ustki. Zakwaterowanie w otwartym w 2018 roku ośrodku z basenami (dwa baseny na dachu budynku oraz basen kryty w środku obiektu) o bardzo dobrym standardzie.  W programie m.in. mnóstwo różnorodnych zajęć kondycyjne, zajęcia z dietetykiem,  gry terenowe z ciekawą fabułą, 3 wycieczki autokarowe do Ustki,  Aquaparku w Radzikowie i do Parku Jurajskiego w Łebie (zjeżdżanie pontonami wodnymi!) oraz rejs pirackim statkiem po morzu. Dwa turnusy: 21.07-03.08.2019 i 04-17.08.2019 (14 dni) Cena – 2170 zł.

Poddąbie.

Sympatyczna, niewielka nadmorska miejscowość, znajdująca się pomiędzy Ustką a Rowami, pośród wyjątkowych na polskim wybrzeżu, pięknych, obfitujących w grzyby i jagody lasów bukowo-iglastych.

Klifowy brzeg powstał podczas niezwykle silnego sztormu około 100 lat temu, gdy nastąpiło ogromne osunięcie się ziemi. Wysoki na ponad 20 m klif jest teraz mekką paralotniarzy.

Kilka lat temu zbudowano w Poddąbiu piękny deptak zwany Promenadą Słońca oraz stację rowerową.

Miłośnicy historii znajdą w pobliżu kamienne kręgi oraz grobowiec megalityczny.

Zakwaterowanie:

Ośrodek Wczasów Rodzinnych „Poddąbek” to zupełnie nowy (oddany do użytku w 2018 roku) obiekt, położony w odległości około 200m od morza.

 

Pokoje  – apartamenty dwupokojowe 3+3 i 2+3 o bardzo dobrym standardzie, z łazienkami i TV. 

Na terenie ośrodka znajdują się:

 • baseny kąpielowe: otwarty basen na dachu budynku, basen kryty z otwartym tarasem wypoczynkowym oraz dwa brodziki dla dzieci na tarasie,
 • dwie zamykane świetlice,
 • sala rekreacji z małpim gajem i piłkarzykami
 • boisko do piłki nożnej, siatkówki i badmintona,
 • sala dyskotekowa
 • plac zabaw
 • wydzielone miejsce na ognisko

KADRA

młodzi ale sprawdzeni wychowawcy, z doświadczeniem w pracy na obozach odchudzających (większość po AWF i z uprawnieniami do prowadzenia zajęć fitness), opieka medyczna, ratownik podczas kąpieli w morzu i na basenie, dietetyk przez minimum 3 dni w turnusie.

WYŻYWIENIE

5 posiłków dziennie o obniżonej kaloryczności. Zbilansowana dieta, dostosowana do zapotrzebowania rosnącego organizmu dziecka, ułożona została przez dietetyka z Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie.

Dieta ta nie jest trudna do zniesienia dla dzieci – pomimo iż porcje są niewielkie to podawanie posiłków co 2,5 – 3 godz. nie dopuszcza do wystąpienia uczucia głodu.

Dla dzieci nie wymagających odchudzania – dieta o normalnej kaloryczności.

PROGRAM

 • zajęcia odchudzająco-kondycyjne – minimum 3,5 -4 godziny dziennie:
  • na sali gimnastycznej (zajęcia fitness, elementy jogi, tańca i sztuk walki),
  • gry zespołowe na boiskach,
  • zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, 
  • gimnastyka w wodzie na basenie, 
  • Nordic Walking – marsze z kijkami plażą i leśnymi ścieżkami,
 • plażowanie i kąpiele w morzu pod okiem ratownika,  
 • wycieczka do Ustki. W programie m.in. spacer po pięknej promenadzie i rejs pirackim statkiem po morzu
 • wycieczka do Aquaparku w Redzikowie k/Słupska. Zabawa w Parku Wodnym wyposażonym w basen sportowy, basen rekreacyjny ze służącymi do relaksu gejzerami i leżankami z hydromasażem, basen zewnętrzny połączony z częścią rekreacyjną krytej pływalni kanałem przepływowym, rwącą rzekę, bicze wodne, gejzery, wodny plac zabaw ze zjeżdżalnią, ślizgawką i brodzikiem, jacuzzi na wyspie skalnej oraz zjeżdżalnię rurową o długości 70 m. 
 • wycieczka do Parku Jurajskiego w Łebie. Park jest położony na obszarze blisko 20 ha, w otoczeniu lasów, stawów, trzęsawisk i naturalnej przyrody. Podczas spaceru ścieżkami, mostami i kładkami Parku, wśród nadmorskiej roślinności można spotkać około 100 makiet dinozaurów, a wśród nich dwa kolosy: Seismosaurus mający 45 metrów długości i Brachiosaurus wysoki na 13 metrów. Można tu poczuć klimat epoki Jury i obejrzeć jak wyglądało wtedy życie na Ziemi. A na zakończenie zwiedzania możecie mieć bliski kontakt z żywymi, współczesnymi zwierzętami w mini ZOO, gdzie można karmić kozy, owce, daniele, jelenie oraz ujeżdżać kucyki. Są tu także 3 place zabaw utrzymane w charakterze nawiązującym do epoki Dinozaurów. Są tu linaria, mini ścianki wspinaczkowe, wielki tor przeszkód, ruchome pomosty, przeprawy po palach i wiele innych. Jeden z placów ma kształt grodu wojów otoczonego murem z pali. Wewnątrz zabudowania mieszkalne, zbrojownia, paleniska a także … pojazdy Flinstonów – napędzane pedałami walce, na których na specjalnej trasie można urządzić wyścigi. W Parku zajrzycie także do Zamku Strachów, zjedziecie pontonami ze zjeżdżalni wodnej (super zabawa), spróbujecie lepić w glinie, sprawdzicie jak się mieszka w tipi w indiańskiej wiosce oraz spróbujecie swoich sił w strzelaniu z łuku i wiatrówki.
 • Gry terenowe, zawierające dużo ruchu oraz wesołych sytuacji, prowadzone w Ośrodku i okolicznym lesie.
 • ognisko z pieczeniem kiełbasek i jabłek oraz występami, które sami przygotujecie, 
 • zajęcia z dietetykiem na temat prawidłowego i zdrowego odżywiania i zasad odchudzania – teoretyczne i praktyczne
 • trening psychologicznych mechanizmów ułatwiających zmianę złych nawyków żywieniowych, psychozabawy, 
 • dyskoteki, 
 • konkursy, „Mam talent”, wieczór kabaretowy, 
 • podchody, 
 • zawody sportowe, turnieje, quizy i zabawy integracyjne,
 • konkurs na najpiękniejszą i najbardziej pomysłową rzeźbę w piasku   

UWAGA: 
Zastrzegamy sobie możliwość odwołania niektórych wycieczek w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych, uniemożliwiających ich odbycie. W takim przypadku w zamian będą prowadzone dodatkowe zajęcia kondycyjne oraz gry i zabawy w ośrodku.

PROGRAM FAKULTATYWNY – DODATKOWO PŁATNY:

Przejażdżki gokartem – 6 zł/pół godziny

Na zakończenie obozu dzieci otrzymają broszurę dla Rodziców z zaleceniami odnośnie dalszego prowadzenia procesu odchudzania dziecka. Podczas obozu istnieje możliwość telefonicznej konsultacji Rodziców z dietetyczką.

TERMINY I CENA:

  1.  

TERMIN TURNUSU:

Wiek uczestników

Cena turnusu

(bez dojazdu)

 

21.07 (niedziela)-03.08.2019 (sobota)
(14 dni; 13 noclegów)

9-16 lat 

 2170 zł

 brak miejsc

 04.08 (niedziela)-17.08.2019 (sobota)
(14 dni, 13 noclegów)

 10-17 lat 2170 zł brak miejsc

CENA ZAWIERA:

Noclegi w apartamentach (3+3) i (3+2)os. z łazienkami, wyżywienie (5 dietetycznych posiłków), opiekę pedagogiczną i medyczną, opiekę ratownika, wykwalifikowanych instruktorów WF podczas zajęć na basenie, sali gimnastycznej i na boiskach, sprzęt potrzebny do realizacji programu, przejazdy i bilety wstępu podczas wycieczek, ubezpieczenie NNW na kwotę 10000 zł.

DODATKOWO PŁATNE:

Dojazd i program fakultatywny (wg opisu na poprzedniej stronie).

ZNIŻKI

 • dla stałych klientów
  • drugi wyjazd na obóz, którego organizatorem jest Amitur – 25 zł
  • trzeci wyjazd na obóz, którego organizatorem jest Amitur – 50 zł
  • czwarty wyjazd na obóz, którego organizatorem jest Amitur – 75 zł
  • piąty i dalszy wyjazd na obóz, którego organizatorem jest Amitur – 100 zł
 • dla rodzeństwa – po 50 zł dla każdego z dzieci
 • dla dzieci z rodzin wielodzietnych (karta dużej rodziny) – 100 zł. W celu uzyskania tej zniżki prosimy o kontakt z Biurem.
 • przy wykupywaniu drugiego turnusu obozu Amituru dla tego samego dziecka podczas lata 2019 – 50 zł
 • przy wykupywaniu trzeciego turnusu obozu Amituru dla tego samego dziecka podczas lata 2019 – 75 zł
 • zniżka FIRST MINUTE za wczesną rezerwację i wpłatę zaliczki:
  • przy rezerwacji obozu do 14 lutego 2019 – zniżka 100 zł i obniżona wysokość zaliczki do 300 zł
  • przy rezerwacji obozu w dniach 15 luty – 28 luty 2019 – zniżka 75 zł i obniżona wysokość zaliczki do 350 zł
  • przy rezerwacji obozu w dniach 01 marca – 14 marca 2019 – zniżka 50 zł i obniżona wysokość zaliczki do 400 zł
  • przy rezerwacji obozu w dniach 15-31 marca 2019 – zniżka 25 zł i obniżona wysokość zaliczki do 450 zł

Od 1 kwietnia zaliczka – 600 zł, dopłata na 30 dni przed turnusem. Zniżki się sumują. Łączna zniżka nie może jednak przekroczyć 250 zł.

Dojazd

własny lub zorganizowany, pod opieką wychowawców (dodatkowo płatny). PKP do Słupska i busami spod dworca PKP do Ośrodka. 3 nitki dojazdowe (w nawiasie cena dojazdu w 2 strony):

I nitka dojazdowa:  Warszawa (170),   Gdańsk (110) – dojazd gwarantowany

II nitka dojazdowa:  Katowice (170), Opole (160), Wrocław (150), Leszno (140), Poznań (130), Piła (110), Szczecinek (100), Koszalin (90) – dojazd będzie uruchomiony dla min. 4 dzieci

Możliwe zabranie dziecka ze stacji pośrednich, przez które przejeżdża pociąg.

W przypadku, jeśli dojazd z danej miejscowości nie dojdzie do skutku, zaproponujemy dojazd z najbliższej miejscowości, z której dojazd bedzie realizowany, zamianę na inny obóz o tym samym profilu, na który dojazd z danej miejscowości będzie realizowany lub zwrot wpłaconej kwoty za obóz.

Dojazd pociągiem dziennym pod opieką wychowawców do Słupska i stamtąd mikrobusem. Możliwy też dojazd w jedną stronę za połowę ceny. Cena jest skalkulowana dla dzieci ze zniżką szkolną. Dzieci bez ważnej legitymacji szkolnej są zobligowane do uregulowania różnicy kosztu biletu normalnego i ulgowego u konduktora.

KONIECZNIE TRZEBA ZABRAĆ:

wygodne buty na piesze wycieczki, krem z filtrem, klapki na basen, strój kąpielowy, czepek, dres, strój gimnastyczny, podstemplowaną legitymację szkolną.

Fakultatywne ubezpieczenie kosztów odwołania uczestnictwa

Niezgłoszenie się na imprezę lub wcześniejszy wyjazd, jeśli nie jest spowodowany chorobą lub udokumentowanym wypadkiem losowym (w przypadku wykupienia ubezpieczenia) lub niezależnie od przyczyn (bez wykupionego ubezpieczenia), nie jest podstawą do żądania od Biura Turystycznego AMITUR ekwiwalentu za niewykorzystane świadczenia – jest traktowane jak rezygnacja i Biuro w tym wypadku potrąca udokumentowane koszty, które zostały poniesione, zachowując prawo do roszczeń odszkodowawczych z tytułu utraconych korzyści, co w niektórych przypadkach może sięgnąć 100% wpłaconej kwoty za obóz. Dlatego też zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów odwołania uczestnictwa i wcześniejszego powrotu z imprezy turystycznej zabezpieczające 100% zwrot kosztów obozu w przypadku rezygnacji z wyjazdu lub wcześniejszego powrotu spowodowanego chorobą lub innym udokumentowanym wypadkiem losowym, którego nie można było przewidzieć. W wariancie podstawowym ubezpieczenia, oprócz choroby jest to szkoda w mieniu w następstwie kradzieży z włamaniem a także np. utrata pracy, kradzież dokumentów niezbędnych do realizacji podróży, kradzież pojazdu, otrzymanie wezwania do sądu, wyznaczenie daty egzaminu poprawkowego). W wariancie Max – inne udokumentowane przyczyny, w tym wydarzenia spowodowane zaostrzeniem choroby przewlekłej osoby ubezpieczonej lub członka rodziny.

Oferujemy następujące warianty ubezpieczeń:

 • ubezpieczenie kosztów rezygnacji i wcześniejszego powrotu TU Europa w wariancie podstawowym, zapewniającym 100% zwrot kosztów obozu (bez dojazdu) w przypadku choroby lub udokumentowanego wypadku losowego, które to zdarzenie zaistniało do dnia rozpoczęcia obozu lub w trakcie trwania obozu, w cenie 60 zł  (można je wykupić w terminie do 7 dni od chwili rezerwacji obozu, jeśli do wyjazdu jest więcej, niż 30 dni lub do 3 dni od dnia rezerwacji obozu, jeśli do wyjazdu jest 30 lub mniej dni)
 • ubezpieczenie kosztów rezygnacji i wcześniejszego powrotu z obozu w wariancie podstawowym z dodatkowym ryzykiem – następstwami choroby przewlekłej, które kosztuje 120 zł  (zwyżka składki 100%)
 • ubezpieczenie kosztów rezygnacji i wcześniejszego powrotu w wariancie MAX (zawiera rozszerzenie ubezpieczenia na wydarzenia spowodowane przez choroby przewlekłe dziecka lub innych członków rodziny które kosztuje 140 zł

Równocześnie uprzedzamy, że niezgłoszenie się na imprezę,  jeśli nie jest spowodowany chorobą lub udokumentowanym wypadkiem losowym lub wcześniejszy wyjazd z powodu choroby lub wypadku losowego (bez wykupionego ubezpieczenia) a również wcześniejszy wyjazd z powodu innych przyczyn (np. tęsknoty dziecka za rodzicami) nie jest podstawą do żądania od Biura Turystycznego AMITUR ekwiwalentu za niewykorzystane świadczenia – jest traktowane jak rezygnacja i Biuro w tym wypadku potrąca udokumentowane koszty, które zostały poniesione, zachowując prawo do roszczeń odszkodowawczych z tytułu utraconych korzyści, co w niektórych przypadkach może sięgnąć 100% wpłaconej kwoty za obóz.

Warunki ogólne ubezpieczeń kosztów rezygnacji i wcześniejszego powrotu można pobrać spod poniższego linku:

Ogólne Warunki Ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji i Wcześniejszego Powrotu

ZWROTY KOSZTÓW DOJAZDU

Zwrot za rezygnację z dojazdu jest dokonywany przez Biuro w 100% do dnia wykupienia biletów, t.j. do 30 dni przed obozem i z potrąceniem 15% ceny dojazdu, jeśli rezygnacja z dojazdu zostanie zgłoszona po zakupie biletów.

KAUCJA

Prawny opiekun uczestnika obozu odpowiada materialnie za szkody spowodowane przez uczestnika w obiekcie kolonijnym. Na poczet ewentualnych szkód zbierana jest przed wyjazdem obowiązkowa kaucja w wysokości 30 zł. O ile nie będzie szkód, kaucja jest zwracana w ostatnim dniu obozu.

Kliknij tu aby pobrać ofertę obozu w pliku pdf.

Aby zarezerwować obóz należy kliknąć w tabelce poniżej czerwone słowo ZAREZERWUJ przy wybranym terminie obozu i wypełnić wszystkie rubryki formularza. Na końcu należy otworzyć i przeczytać warunki uczestnictwa, dopiero po tym uda się zarezerwować obóz. Po przejściu całej procedury rezerwacji można także wpłacić zaliczkę kartą kredytową lub błyskawicznym przelewem za pomocą bezpiecznego serwisu platnosci.pl. Osoby, które wolą dokonać wpłaty zaliczki tradycyjnym przelewem, mają na to 4 dni.

Osoby, które wolą dokonać rezerwacji telefonicznie, prosimy dzwonić w godzinach pracy Biura (10:00-17:00) na numery:  502-045-822 lub 695-045-822 a po godzinach pracy na telefon: 502-045-822

Na pytanie/rezerwację odpowiemy telefonicznie lub e-mailem
tak szybko jak to będzie możliwe
.