2017 LATO: Obóz odchudzająco-kondycyjny z dietetycznymi warsztatami kulinarnymi w Zwardoniu.

Kolejny raz (już szósty rok z rzędu) zapraszamy Was do Zwardonia na obóz dla miłośników gór i gotowania w wieku 11-17 lat na dwa czternastodniowe turnusy: 25.06-08.07 i 09-22.07.2017  w cenie 1749 zł. W trakcie zajęć z dietetykiem, oprócz poznania teorii, nauczycie się własnoręcznie przyrządzać zdrowe, pyszne, a przy tym niskokaloryczne potrawy. Oprócz tego będziecie uczestniczyć w urozmaiconych zajęciach kondycyjnych i rozlicznych innych atrakcjach obozowych. W programie także wycieczka, w trakcie której przejedziecie się rollercoasterem, zjedziecie pontonem w rynnie igielitowej i wymoczycie się w basenach aquaparku. Wśród AMITURowych starych wyjadaczy krąży opinia, że w Zwardoniu chudnie się najwięcej – góry najszybciej „wyciągają” z obozowiczów zbędne kilogramy i centymetry. BRAK WOLNYCH MIEJSC.

 

MIEJSCOWOŚĆ:

Zwardoń jest niewielką miejscowością położoną na wysokości ok. 690 m n.p.m. wśród świerkowych lasów  na Przełęczy Zwardońskiej, u podnóża Rachowca (954 m n.p.m.), przy granicy ze Słowacją. Znajdują się tu 2 przejścia graniczne – kolejowe i drogowe.

Oznakowane szlaki turystyczne prowadzą ze Zwardonia na Wielką Raczę przez Skalankę, do Soli przez Rachowiec i na Baranią Górę przez Koniaków. 

ZAKWATEROWANIE:

Dom Wczasowy „ZACISZE” położony jest w sąsiedztwie szlaków turystycznych. 

Posiada 33 miejsca noclegowe, w pokojach 2, 3 i 4 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, telewizorem oraz dostępem do Internetu. W budynku znajduje się również stołówka oraz świetlica – pokój zabaw dla dzieci.

Obok domu – teren rekreacyjny z oczkiem wodnym, boisko do siatkówki, miejsce na ognisko, huśtawki ogrodowe oraz niewielki basen letni.

WYŻYWIENIE:

5 posiłków dziennie o obniżonej kaloryczności. Zbilansowana dieta, dostosowana do zapotrzebowania rosnącego organizmu dziecka.

Dieta ta nie jest trudna do zniesienia dla dzieci – pomimo iż porcje są niewielkie to podawanie posiłków co 2,5 – 3 godz. nie dopuszcza do wystąpienia uczucia głodu.

Dzieci, które nie mają problemów z nadwagą a chcą uczestniczyć w obozie, mogą wybrać wyżywienie normalnokaloryczne.

Kadra

wychowawcy, instruktorzy WF, dietetyk

PROGRAM:

 • wycieczki piesze niezbyt trudnymi ale malowniczymi szlakami Beskidu Żywieckiego i Śląskiego 
 • całodzienna wycieczka autokarowa a w jej trakcie:
  • dwugodzinny pobyt w Aquaparku, 
  • zwiedzanie Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu. Leśny Park Niespodzianek jest niekonwencjonalną formą ogrodu zoologicznego, gdzie można obcować ze zwierzętami w naturalnych warunkach. Zobaczycie tu muflony i daniele, żubry, jelenie, sarny, dziki, żbiki, jenoty, a także sokoły i sowy. Ptaki można oglądać podczas lotów. Dodatkową atrakcją jest Aleja Bajkowa z ekspozycjami nawiązującymi do znanych bajek, oraz plac zabaw.
  • pobyt w Parku Extreme Równica. W Parku Extreme Równica czeka Was przejazd  600 metrowym torem saneczkowym – rollercoasterem z zakrętami, gwarantującymi duże emocje oraz zjazd pontonem w igielitowej rynnie z zakrętami – super zabawa!
 • zajęcia odchudzająco-kondycyjne – minimum 2,5 godziny dziennie 
  • na sali gimnastycznej (zajęcia fitness, elementy tańca),
  • gry zespołowe i zabawy na boisku, 
  • Nordic Walking, 
 • codzienna godzina relaksu na placu zabaw i letnim basenie (o ile pogoda pozwoli),
 • dyskoteki, gry i zabawy, konkursy, występy, wieczór kabaretowy, ognisko, podchody,
 • zawody sportowe, turnieje, zabawy integracyjne, piżama party, wybory Miss i Mister’a obozu, 
 • tygodniowy DIETETYCZNY WARSZTAT KULINARNY – zajęcia teoretyczne i praktyczne z dietetykiem.
  • na zajęciach teoretycznych dowiecie się: jakie błędy żywieniowe popełniacie 
   • jak wpływa to, co jecie, na Waszą koncentrację podczas lekcji i zdolność uczenia się
   • że gdy jecie dużo, wcale nie oznacza to, że nie jesteście narażeni na niedobory pokarmowe
   • co jeść, aby Wasza skóra nie miała trądziku a włosy i paznokcie były ładne i dobrze wyglądały
  • na zajęciach praktycznych natomiast będziecie samodzielnie przygotowywać pyszne, zdrowe i niskokaloryczne potrawy, które potem ze smakiem zjecie :).
 •  Zajęcia praktyczne dotyczące metod wprowadzania nowych nawyków – głównie żywieniowych ale nie tylko. Może dzięki temu uda Ci się np. zapanować nad bałaganem w pokoju?

TERMINY I CENA:

TERMINY TURNUSÓW:Wiek uczestników

Cena turnusu
(bez dojazdu)

 Dojazd (płatny dodatkowo) 

25.06 (niedziela) – 08.07.2017 (sobota)

(14 dni, 13 nocl.)

11-17 lat

1749 

 Warszawa, Koluszki, Piotrków Tryb., Częstochowa, Katowice, Wrocław, Opole,  Brak wolnych miejsc (mogą sie jeszcze zwolnić, bo nie są wpłacone wszystkie zaliczki) 

 09.07 (niedziela) – 22.07.2017 (sobota)

(14 dni, 13 nocl.)

 11-17 lat 1749 złbrak wolnych miejsc (mogą sie jeszcze zwolnić, bo nie są wpłacone wszystkie zaliczki) 

UWAGA: do „Zacisza” mogą jechać także  rodzice i rodzeństwo dziecka, które jest na obozie. Cena dla osoby dorosłej z pełnym wyżywieniem (normalnokalorycznym) wynosi 1083 zł/turnus, z wyżywieniem dietetycznym (5 posiłków) – 1148 zł, z 2 posiłkami – śniadania i obiadokolacje (normalnokaloryczne) – 939 zł/turnus. Dzieci z połówką wyżywienia – 794 zł/turnus (3 posiłki) lub 722 zł/turnus (2 posiłki). Cena zawiera tylko noclegi i wyżywienie, nie zawiera uczestnictwa w obozowych zajęciach i wycieczkach.

CENA ZAWIERA:

Noclegi w pokojach 2-3-4os. z łazienkami, wyżywienie, opiekę pedagogiczną i medyczną,  wykwalifikowanych instruktorów WF podczas zajęć na sali gimnastycznej i na boiskach, sprzęt potrzebny do realizacji programu, przejazdy i bilety wstępu podczas wycieczki, ubezpieczenie NNW na kwotę 10000 zł.

ZNIŻKI:

 • dla stałych klientów
  • drugi wyjazd na obóz, którego organizatorem jest Amitur – 25 zł
  • trzeci wyjazd na obóz, którego organizatorem jest Amitur – 50 zł
  • czwarty wyjazd na obóz, którego organizatorem jest Amitur – 75 zł
  • piąty i dalszy wyjazd na obóz, którego organizatorem jest Amitur – 100 zł
 • dla rodzeństwa – po 50 zł dla każdego z dzieci
 • dla dzieci z rodzin wielodzietnych (karta dużej rodziny) – 100 zł. W celu uzyskania tej zniżki konieczne jest przesłanie skanu karty dziecka.
 • przy wykupywaniu drugiego turnusu obozu Amituru dla tego samego dziecka podczas lata 2017 – 50 zł
 • przy wykupywaniu trzeciego turnusu obozu Amituru dla tego samego dziecka podczas lata 2017 – 75 zł
 • zniżka FIRST MINUTE za wczesną rezerwację:
  • przy rezerwacji obozu do 15 marca 2017 – zniżka 100 zł i obniżona wysokość zaliczki do 300 zł
  • przy rezerwacji obozu w dniach 15 marca – 30 marca 2017 – zniżka 50 zł i obniżona wysokość zaliczki do 400 zł


Zniżki się sumują. Łączna zniżka nie może jednak przekroczyć 300 zł.
Zaliczka – 520 zł, dopłata na 30 dni przed turnusem.

Dojazd:

własny lub zorganizowany, pod opieką wychowawców (dodatkowo płatny – w nawiasie cena dojazdu w 2 strony): Warszawa (160 zł), Koluszki (150 zł), Piotrków Trybunalski (130 zł), Częstochowa (100 zł), Katowice (50 zł),  Wrocław (160 zł), Opole (150 zł)

 

Dojazd pociągiem pod opieką wychowawców. Możliwe zabranie dziecka ze stacji pośrednich pomiędzy podanymi miejscowościami, o ile staje na nich pociąg. Pociąg bezpośredni lub z przesiadką w Katowicach. Możliwy też dojazd w jedną stronę za połowę ceny.  Cena jest skalkulowana dla dzieci ze zniżką szkolną. Dzieci bez ważnej legitymacji szkolnej są zobligowane do uregulowania różnicy kosztu biletu normalnego i ulgowego u konduktora.

UWAGA: dojazd z miejscowości Warszawa, Koluszki, Piotrków Tryb., Częstochowa i Katowice jest gwarantowany w każdym turnusie. Dojazd z Gdańska i z Iławy będzie realizowany, o ile zbierze się minimum 4 dzieci z trasy pociągu, także dojazd z Wrocławia i Opola będzie realizowany, o ile zbierze się minimum 4 dzieci z trasy pociągu.

KONIECZNIE TRZEBA ZABRAĆ:

wygodne buty z usztywnioną kostką na piesze wycieczki, krem z filtrem, klapki na basen, strój kąpielowy, czepek, dres, strój gimnastyczny, podstemplowaną legitymację szkolną.

Fakultatywne ubezpieczenie kosztów odwołania uczestnictwa

Niezgłoszenie się na imprezę lub wcześniejszy wyjazd, jeśli nie jest spowodowany chorobą lub udokumentowanym wypadkiem losowym (w przypadku wykupienia ubezpieczenia) lub niezależnie od przyczyn (bez wykupionego ubezpieczenia), nie jest podstawą do żądania od Biura Turystycznego AMITUR ekwiwalentu za niewykorzystane świadczenia – jest traktowane jak rezygnacja i Biuro w tym wypadku potrąca udokumentowane koszty, które zostały poniesione, zachowując prawo do roszczeń odszkodowawczych z tytułu utraconych korzyści, co w niektórych przypadkach może sięgnąć 100% wpłaconej kwoty za obóz. Dlatego też zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów odwołania uczestnictwa i wcześniejszego powrotu z imprezy turystycznej zabezpieczające zwrot kosztów obozu w przypadku rezygnacji z wyjazdu lub wcześniejszego powrotu spowodowanego chorobą lub innym wypadkiem losowym (udokumentowanym – np. utrata pracy), którego nie można było przewidzieć.

Oferujemy następujące warianty ubezpieczeń:

 • ubezpieczenie kosztów rezygnacji i wcześniejszego powrotu z obozu T.U.Europa, które kosztuje 3,68% ceny obozu (62,52 zł) w wersji STANDARD, 5% (84,95 zł) w wersji PLUS i 9% (152,91 zł) w wersji MAX
 • ubezpieczenie kosztów rezygnacji (bez wcześniejszego powrotu z obozu, czyli chroni tylko do dnia rozpoczęcia obozu) T.U.Europa, które kosztuje 2,79% ceny obozu (47,40 zł) w wersji STANDARD,  4,5% (76,46 zł) w wersji PLUS i 6,5% (110,44 zł) w wersji MAX

Wersje STANDARD, PLUS i MAX ubezpieczenia TU Europa S.A. różnią się tym, jakie przyczyny rezygnacji są w poszczególnych wariantach honorowane (STANDARD – nieszczęśliwy wypadek, nagłe zachorowanie ubezpieczonego i osoby bliskiej, szkody w mieniu, utraty pracy. PLUS dodatkowo: kradzież, wypadek komunikacyjny, wezwanie do sądu, wyznaczenie terminu egzaminu poprawkowego. MAX – inne możliwe do udokumentowania powody). Ponadto ubezpieczenie Koszty Rezygnacji 100% Max obejmuje ryzyka powstałe w związku z następstwem choroby przewlekłej u ubezpieczonego i osoby bliskiej ubezpieczonemu. Warunki ogólne tych ubezpieczeń można pobrać spod poniższego linku:

OWU T.U.Europa

KAUCJA

Prawny opiekun uczestnika obozu odpowiada materialnie za szkody spowodowane przez uczestnika w obiekcie kolonijnym. Na poczet ewentualnych szkód zbierana jest przed wyjazdem obowiązkowa kaucja w wysokości 30 zł. O ile nie będzie szkód, kaucja jest zwracana w ostatnim dniu obozu.

Kliknij tu aby pobrać ofertę obozu w pliku pdf.

 

Aby zarezerwować obóz należy kliknąć w tabelce poniżej czerwone słowo ZAREZERWUJ przy wybranym terminie obozu i wypełnić wszystkie rubryki formularza. Na końcu należy otworzyć i przeczytać warunki uczestnictwa, dopiero po tym uda się zarezerwować obóz. Po przejściu całej procedury rezerwacji można także wpłacić zaliczkę kartą kredytową lub błyskawicznym przelewem za pomocą bezpiecznego serwisu platnosci.pl. Osoby, które wolą dokonać wpłaty zaliczki tradycyjnym przelewem, mają na to 4 dni.

Osoby, które wolą dokonać rezerwacji telefonicznie, prosimy dzwonić w godzinach pracy Biura (10:00-17:00) na numery: 22 825-54-13, 22-825-22-16 lub 795-045-822 a po godzinach pracy na telefon: 502-045-822

Na pytanie/rezerwację odpowiemy telefonicznie lub e-mailem
tak szybko jak to będzie możliwe
.