2016 ZIMA: OBÓZ ODCHUDZAJĄCO-KONDYCYJNY W ZWARDONIU

Gdzie najlepiej spędzić ferie w 2016 roku? Oczywiście w Zwardoniu ! Nasi starzy obozowi wyjadacze na pewno to potwierdzą – w Zwardoniu nie ma czasu na nudę i tęsknotę za niezdrowym jedzonkiem 🙂

Zapraszamy Was na pełen atrakcji zimowy obóz odchudzająco-kondycyjny. Oprócz szkolenia narciarsko-snowboardowego (dla chętnych – pakiet narciarski dodatkowo płatny) wypełnią wam czas m.in. zajęcia kondycyjne spalające zbędny tłuszczyk, kulig, szerokopojęta zabawa w śniegu (może uda się namówić kadrę na konkurowanie z wami w trakcie Wielkiej Zwardoniowej Bitwy na Śnieżki? Przewagę liczebną macie zagwarantowaną :), wspólne gotowanie zdrowych pyszności z dietetykiem i masę innych ciekawych zajęć. Cena obozu – 1075 zł – 1 tydzień;   2 tygodnie – 1850 zł.

Rodzice młodszych dzieci miło widziani. Jeśli będą chcieli, mogą być na diecie razem z dzieckiem.

MIEJSCOWOŚĆ:

Zwardoń jest niewielką miejscowością położoną na wysokości ok. 690 m n.p.m. wśród świerkowych lasów  na Przełęczy Zwardońskiej, u podnóża Rachowca (954 m n.p.m.), przy granicy ze Słowacją. Znajdują się tu 2 przejścia graniczne – kolejowe i drogowe.

Oznakowane szlaki turystyczne prowadzą ze Zwardonia na Wielką Raczę przez Skalankę, do Soli przez Rachowiec i na Baranią Górę przez Koniaków. 

ZAKWATEROWANIE:

Dom Wczasowy „ZACISZE” położony jest w sąsiedztwie szlaków turystycznych na Rachowiec, Skalankę, Sól, Koniaków, Baranią Górę oraz Wielką Raczę. Posiada 33 miejsca noclegowe , w pokojach 1, 2, 3 i 4 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, telewizorem oraz dostępem do Internetu. W budynku znajduje się również stołówka oraz świetlica – pokój zabaw dla dzieci.

WYŻYWIENIE:

5 posiłków dziennie o obniżonej kaloryczności. Zbilansowana dieta , dostosowana do zapotrzebowania rosnącego organizmu dziecka. Dieta ta nie jest trudna do zniesienia dla dzieci – pomimo iż porcje są niewielkie to podawanie posiłków co 2,5 – 3 godz. nie dopuszcza do wystąpienia głodu. Dzieci, które nie mają problemów z nadwagą a chcą uczestniczyć w obozie, mogą wybrać wyżywienie normalnokaloryczne.

Kadra

wychowawcy, instruktor WF, instruktor narciarski i snowboardowy, dietetyk

PROGRAM:

 • zajęcia odchudzająco-kondycyjne: ćwiczenia aerobowe, rozciągające, ćwiczenia na brzuch, uda i pośladki, elementy pilates, jogi i form tanecznych
 • zajęcia z dietetykiem:zasady zdrowego odżywiania i przebieg prawidłowego procesu odchudzania
  • jak radzić sobie z nałogiem kompulsywnego jedzenia
  • zdrowe przekąski na co dzień
  • jak za pomocą diety poprawić wygląd skóry, włosów i paznokci
 • wycieczka do AQUAPARKU „OLZA” w kompleksie „Zagroń” w Istebnej, gdzie czeka na Was kręta zjeżdżalnia, gejzery, dzika, rwąca rzeka, wodospady i jacuzzi!
 • KULIG po okolicznych ośnieżonych drogach i bezdrożach
 • Śnieg jest super! – zjazdy z górki na pazurki na saneczkach, jabłuszkach i na czym tylko się da, budowa śnieżnego igloo, bitwa na śnieżki, konkurs na najładniejszą rzeźbę w śniegu
 • dyskoteki,
 • zabawy integracyjne, gry i zabawy ruchowe, konkursy,
 • projekcje filmowe

PROGRAM FAKULTATYWNY:

 • NARTY/SNOWBOARD – nauka jazdy na nartach zjazdowych i snowboardzie – 6 x w tygodniu po 3 godz. nauki z instruktorem. Koszt pakietu narciarskiego: 180 zł/tydzień. W cenie pakietu: instruktor, program (poniżej) + ubezpieczenie narciarskie. 

RAMOWY PROGRAM FAKULTATYWNEJ NAUKI JAZDY NA NARTACH I SOWBOARDZIE

 • Wszystkie zajęcia prowadzone będą przez instruktorów posiadających kilkuletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i będą dostosowane do umiejętności oraz wieku uczestników. Dzieci dzielone będą na maksymalnie dziesięcioosobowe grupy: snowboardową*, podstawową narciarską (pierwszy kontakt z nartami), średnio zaawansowaną narciarską (dzieci jeżdżące na nartach) oraz zaawansowaną (dzieci bardzo dobrze jeżdżące na nartach).

  * Grupa snowboardowa będzie utworzona przy min 8 osobach zainteresowanych

Program nauki jazdy na nartach obejmuje:
– oswojenie się ze sprzętem narciarskim oraz środowiskiem (zakładanie sprzętu, podnoszenie się i upadanie, poruszanie się w płaskim terenie, podejścia, zwroty)
– naukę jazdy wyciągiem, – naukę pługu,
– naukę skrętów z półpługu, – naukę skrętów NW,
– naukę śmigu, śmigu hamującego,
– naukę jazdy na krawędziach,
– naukę skrętów WN,

Program nauki jazdy na snowboardzie obejmuje naukę:
– oswojenie się ze sprzętem snowboardowym (zakładanie sprzętu, podnoszenie się i upadanie, poruszanie się w płaskim terenie, podejścia, zwroty),
– naukę jazdy wyciągiem,
– naukę ześlizgu prostego oraz skośnego,
– naukę jazdy na wprost oraz w skos stoku,
– naukę skrętu ślizgowego,
– naukę skrętów ciętych oraz śmigu,

Postępy dzieci w nauce zarejestrowane zostaną za pomocą kamery, a następnie omówione na wieczornych wykładach.
Przeprowadzone również zostaną zajęcia teoretyczne na temat sprzętu narciarskiego i snowboardowego oraz zasad bezpieczeństwa panujących na stokach.
W przypadku korzystania z bardziej odległych stoków sprzęt narciarski i snowboardowy będzie dowożony do wyciągu narciarskiego.
Każdy z uczestników zimowiska na zakończenie turnusu otrzyma pamiątkowy dyplom oraz płytkę ze zdjęciami.

INFORMACJA O WYCIĄGACH:

Do oferty nie zostały wliczone karnety narciarskie. Cena karnetów będzie negocjowana z właścicielami wyciągów i będzie zależała od liczby dzieci i rodzaju wyciągów. Przewidujemy, że cena będzie wynosić od ok. 15 zł/dobę dla początkujących do 38 zł dla zaawansowanych. Dokładniejsze informacje będą podane w informacjach dla Rodziców wysyłanych przed obozem.

* Grupa snowboardowa będzie utworzona przy min 8 osobach zainteresowanych

 Zdjęcia z zimowych obozów w Zwardoniu z ostatnich kilku lat. Bawiliśmy się wspaniale 🙂

Na pytanie/rezerwację odpowiemy telefonicznie lub e-mailem
tak szybko jak to będzie możliwe
.