2015 ZIMA: Obóz odchudzająco-kondycyjny w Jastrzębiej Górze

Byliście w wakacje na naszym obozie w Jastrzębiej Górze, schudliście i bawiliście się świetnie? W takim razie czemu nie wrócić tutaj również zimą 🙂 Zastanawiacie się nad swoim pierwszym wyjazdem na obóz odchudzająco-kondycyjny? Ferie będą idealnym momentem na zrobienie takiego kroku, poznanie masy świetnych osób i zrzucenie poświątecznego sadełka 😉 Zapraszamy młodzież w wieku 11-18 lat do Jastrzębiej Góry na zimowy obóz odchudzająco-kondycyjny w ośrodku „Zew Morza”. Ośrodek wyposażony jest w SPA z basenem oraz studio fitness. W programie m.in. warsztaty kulinarne, czyli praktyczna nauka przygotowywania zdrowych i pysznych posiłków. Termin: 19.01-30.01.2015, cena 1550 zł. 

Jastrzębia Góra usytuowana jest na wysokim, klifowym brzegu Bałtyku i otoczona Nadmorskim Parkiem Krajobrazowym. Także zimą jest piękna. Oferuje piękne piaszczyste plaże, lasy sosnowe i orzeźwiające powietrze, szczególnie w okresie zimowych sztormów nasycone jodem. Stanowi dobrą bazę dla wycieczek do Rozewia, Lisiego Jaru, Władysławowa, Karwi i na Półwysep Helski. 

ZAKWATEROWANIE:

Dom Wczasowy „ZEW MORZA” położony 200 m od plaży, w centrum Jastrzębiej Góry. Pokoje typu studio (2+3)os. Każdy pokój wyposażony jest w łazienkę i TV SAT.

Na terenie ośrodka znajduje się Centrum SPA & WELLNESS, a w nim:

   • Basen kryty
   • Jacuzzi
   • Sauna sucha i sauna parowa
   • Fitness studio z salą ćwiczeń i siłownią
   • Solarium

Oprócz tego Ośrodek jest wyposażony w:
   • Boiska do piłki nożnej, koszykowej i plażowej
   • Plac zabaw
   • Wypożyczalnię rowerów
   • Bilard, dart
   • Wiatę na ognisko i grilla

KADRA:

młodzi ale sprawdzeni wychowawcy, z doświadczeniem w pracy na obozach odchudzających (większość po AWF z uprawnieniami do prowadzenia zajęć fitness), dietetyk, opieka medyczna, ratownik podczas kąpieli w basenie.

WYŻYWIENIE:

5 posiłków dziennie o obniżonej kaloryczności. Zbilansowana dieta, dostosowana do zapotrzebowania rosnącego organizmu dziecka, ułożona została przez dietetyka z Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie. Dieta ta nie jest trudna do zniesienia dla dzieci – pomimo iż porcje są niewielkie to podawanie posiłków co 2,5 – 3 godz. nie dopuszcza do wystąpienia uczucia głodu. Dla dzieci nie wymagających odchudzania – dieta o normalnej kaloryczności (proszę wybrać podczas rezerwacji).

PROGRAM:

 • zajęcia na świeżym powietrzu: spacery plażą i pieszymi ścieżkami spacerowymi do Karwi, Rozewia, Chłapowa i Władysławowa.

 • zima nad morzem jest super! Lepienie śniegowych (lub piaskowych, jeśli śnieg nie dopisze;) ) bałwanów, budowa Igloo na plaży

 • hartowanie ducha i ciała – zawody sportowe

 • wizyta w Muzeum Iluzji we Władysławowie – wystawa „Magiczny Zawrót Głowy” pozwoli nam odkryć wszystkie tajemnice iluzji optycznych, paradoksów i magicznych trików. Na wystawie obejrzymy zabawki optyczne z XIX wieku, poznamy zasadę działania Zoetropu – pierwszego na świecie zmieniacza obrazów. Na wystawę przejdziemy przez gabinet śmiechu z trzynastoma „odjechanymi” lustrami.

 • zajęcia odchudzająco-kondycyjne – minimum 2,5 godziny dziennie

  • na sali gimnastycznej (zajęcia fitness, elementy tańca i sztuk walki),
  • codzienna gimnastyka w wodzie na basenie,
 • dyskoteki,

 • trening psychologicznych mechanizmów ułatwiających zmianę złych nawyków żywieniowych, psychozabawy,

 • „Mam talent”, wieczór kabaretowy,

 • ognisko,

 • turnieje, quizy i zabawy integracyjne,  

 • zajęcia z dietetykiem:

  • zasady zdrowego odżywiania i przebieg prawidłowego procesu odchudzania

  • jak radzić sobie z nałogiem kompulsywnego jedzenia

  • zdrowe przekąski na co dzień

  • jak za pomocą diety poprawić wygląd skóry, włosów i paznokci

  • warsztaty kulinarne, czyli praktyczna nauka przygotowywania zdrowych i pysznych posiłków

UWAGA:  Zastrzegamy sobie możliwość odwołania niektórych zajęć w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych

UWAGA:  Zastrzegamy sobie możliwość odwołania niektórych wycieczek w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych, uniemożliwiających ich odbycie. W takim przypadku w zamian będą prowadzone dodatkowe zajęcia kondycyjne oraz gry i zabawy w ośrodku.

ATRAKCJE Jastrzębiej Góry i okolic:

Jastrzębia Góra ma najdalej wysunięty na północ punkt linii brzegowej Polski. Jest on oznaczony Gwiazdą Północy, obeliskiem z pamiątkową płytą, na której widnieje znak orła a także parametry długości i szerokości geograficznej. W okolicach Jastrzębiej Góry występują wszystkie możliwe rodzaje brzegów morskich, od piaszczystego poprzez kamieniste, aż po strome klify.

Latarnia morska w Rozewiu
Około 3 km od Jastrzębiej Góry w kierunku Władysławowa, znajduje się przepiękna, czerwona latarnia morska. Ponoć już od XVII wieku palono tu światła. Obecnie światło latarni widać prawie z 25 mil morskich a rozpoznać je można po błyskach. W 1963 roku założono w latarni filię Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku: „Muzeum Latarnictwa”. Gdy stare lampy zastąpiono nowoczesnymi, oddano je właśnie tu, aby każdy mógł zobaczyć na własne oczy jak potężne i ciężkie soczewki oraz osprzęt był zamontowany i używany przez latarników. Latarnia Morska w Rozewiu nosi imię słynnego polskiego pisarza Stefana Żeromskiego. Pisarz kilkakrotnie odwiedzał Rozewie w latach 1920-1924.

Aleja Gwiazd Sportu we Władysławowie (Promenada) Corocznie w miesiącu sierpniu odbywa się tu Festiwal Sportu i odsłaniane są kolejne gwiazdy, upamiętniające znanych polskich sportowców. Obecnie promenada mieści 48 mosiężnych gwiazd umieszczonych w granitowych płytach. Można tu zobaczyć gwiazdy takich sportowców jak: Feliks „PAPA” Stamm, Irena Szewińska, Jerzy Kulej, Andrzej Supron, Kazimierz Deyna, Robert Korzeniowski, Sobiesław Zasada, Janusz Sidło, Andrzej Grubba, Jerzy Makula, Grzegorz Lato, Zbigniew Boniek, Tomasz Gollob, Sylwia Gruchała, Dariusz Michalczewski i wielu innych.

Centralny Ośrodek Przygotowań Olimpijskich zlokalizowany jest w Cetniewie tuż nad morzem. Na terenie ośrodka znajduje się piękna marmurowa fontanna oraz cieszący się ogromnym zainteresowaniem nowoczesny basen kąpielowy ze zjeżdżalnią, biczami wodnymi oraz innymi atrakcjami. Znajdują się tu również korty tenisowe, boiska do piłki nożnej, fitness club oraz kompleks odnowy biologicznej z kriokomorą na czele. Często można tu spotkać wędrujących licznymi alejkami znanych sportowców. Przyjeżdżają oni do Władysławowa aby zregenerować siły przed zawodami lub po prostu potrenować w sprzyjających morskich warunkach. Od czasu do czasu rozgrywane są tu zawody sportowe i odbywają się imprezy rozrywkowe z udziałem popularnych wykonawców. Co rok organizowany jest Festiwal Sportu, na który zjeżdżają do Władysławowa najznakomitsze gwiazdy polskiego sportu oraz telewizji.

ATRAKCJE Jastrzębiej Góry i okolic:

TERMIN TURNUSU:

Wiek uczestników

Cena turnusu (bez dojazdu)

 19.01-30.01.2015
(12 dni, 11 nocl.)

 11-18 lat

 1550 zł 

CENA ZAWIERA: noclegi, wyżywienie (od kolacji w dniu przyjazdu do śniadania w dniu wyjazdu + suchy prowiant na drogę), opiekę pedagogiczną i medyczną, opiekę ratownika na basenie, wykwalifikowanych instruktorów WF podczas zajęć na basenie i na sali, przejazdy i bilety wstępu podczas wycieczki – według informacji w programie, wypożyczenie kijów do Nordic Walking, ubezpieczenie NNW Allianz na kwotę 10000 zł.

DODATKOWO PŁATNE: dojazd zorganizowany

ZNIŻKI:

 • dla stałych klientów
  • drugi wyjazd na obóz, którego organizatorem jest Amitur – 25 zł
  • trzeci wyjazd na obóz, którego organizatorem jest Amitur – 50 zł
  • czwarty wyjazd na obóz, którego organizatorem jest Amitur – 75 zł
  • piąty i dalszy wyjazd na obóz, którego organizatorem jest Amitur – 100 zł
 • dla rodzeństwa – po 50 zł dla każde z dzieci
 • dla dzieci z rodzin wielodzietnych (karta dużej rodziny) – zniżka 100 zł. Aby otrzymać tę zniżkę, skontaktuj się z Biurem.
 • zniżka FIRST MINUTE za wczesną rezerwację:
  • przy rezerwacji obozu do 15 października – zniżka 100 zł i obniżona wysokość zaliczki do 150 zł
  • przy rezerwacji obozu w dniach 16 października – 15 listopada 2014 – zniżka 50 zł i obniżona wysokość zaliczki do 300 zł


Zniżki się sumują ale sumaryczna zniżka nie może być wyższa niż 200 zł.

Zaliczka – 30%, dopłata na 30 dni przed turnusem.

DOJAZD: własny lub zorganizowany, pod opieką wychowawców (dodatkowo płatny) z Warszawy (170 zł)

 

Przejazd dzienny pod opieką wychowawców pociągiem lub autobusem do Gdyni i stamtąd mikrobusem do Jastrzębiej Góry. Możlliwy też dojazd w jedną stronę za połowę ceny. Nie gwarantujemy dojazdu bez przesiadek.

Cena jest skalkulowana dla dzieci ze zniżką szkolną. Dzieci bez ważnej legitymacji szkolnej będą musiały dopłacić różnicę w koszcie biletu normalnego i ulgowego u konduktora.

KONIECZNIE TRZEBA ZABRAĆ: wygodne i ciepłe buty na piesze wycieczki, czapkę, szalik, rękawiczki, klapki na basen, strój kąpielowy, czepek, dres, strój gimnastyczny, legitymację szkolną (dzieci z dojazdem zorganizowanym).

Fakultatywne ubezpieczenie kosztów odwołania uczestnictwa

Niezgłoszenie się na imprezę lub wcześniejszy wyjazd, jeśli nie jest spowodowany chorobą lub udokumentowanym wypadkiem losowym (w przypadku wykupienia ubezpieczenia) lub niezależnie od przyczyn (bez wykupionego ubezpieczenia), nie jest podstawą do żądania od Biura Turystycznego AMITUR ekwiwalentu za niewykorzystane świadczenia – jest traktowane jak rezygnacja i Biuro w tym wypadku potrąca udokumentowane koszty, które zostały poniesione, zachowując prawo do roszczeń odszkodowawczych z tytułu utraconych korzyści, co w niektórych przypadkach może sięgnąć 100% wpłaconej kwoty za obóz. Dlatego też zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów odwołania uczestnictwa i wcześniejszego powrotu z imprezy turystycznej zabezpieczające zwrot kosztów obozu w przypadku rezygnacji z wyjazdu lub wcześniejszego powrotu spowodowanego chorobą lub innym wypadkiem losowym (udokumentowanym – np. utrata pracy), którego nie można było przewidzieć.

Oferujemy ubezpieczenie:

 • ubezpieczenie kosztów rezygnacji i wcześniejszego powrotu z obozu T.U.Allianz, które kosztuje 4% ceny obozu – 62 zł.
 • ubezpieczenie samych kosztów rezygnacji T.U.Europa, które kosztuje 2,79% ceny obozu – 43,25 zł
 • ubezpieczenie kosztów rezygnacji i wcześniejszego powrotu T.U.Europa, które kosztuje 3,68% ceny obozu – 57,04 zł

Warunki ogólne ubezpieczenia można pobrać ze strony www.amitur.pl z działu „Dokumenty do pobrania” lub można na życzenie otrzymać je mailem.

KAUCJA

Prawny opiekun uczestnika obozu odpowiada materialnie za szkody spowodowane przez uczestnika w obiekcie kolonijnym. Na poczet ewentualnych szkód zbierana jest przed wyjazdem obowiązkowa kaucja w wysokości 30 zł. O ile nie będzie szkód, kaucja jest zwracana w ostatnim dniu obozu.

Aby zarezerwować obóz należy kliknąć w tabelce poniżej czerwone słowo ZAREZERWUJ przy terminie obozu i wypełnić wszystkie rubryki formularza. Na końcu należy otworzyć i przeczytać warunki uczestnictwa, dopiero po tym uda się zarezerwować obóz. Po przejściu całej procedury rezerwacji można także wpłacić zaliczkę kartą kredytową lub błyskawicznym przelewem za pomocą bezpiecznego serwisu platnosci.pl. Osoby, które wolą dokonać wpłaty zaliczki tradycyjnym przelewem, prosimy o wpłatę w ciągu 3 dni.

Osoby, które wolą dokonać rezerwacji telefonicznie, prosimy o kontakt w godzinach pracy Biura (10:00-17:00) na numery: 22 825-54-13, 22-825-22-16 lub 695-045-822 a po godzinach pracy na 502-045-822.

Na pytanie/rezerwację odpowiemy telefonicznie lub e-mailem
tak szybko jak to będzie możliwe
.