2015 ZIMA: OBÓZ ODCHUDZAJĄCO-KONDYCYJNY W ZWARDONIU

Gdzie najlepiej spędzić ferie w 2015 roku? Oczywiście w Zwardoniu ! Nasi starzy obozowi wyjadacze na pewno to potwierdzą – w Zwardoniu nie ma czasu na nudę i tęsknotę za niezdrowym jedzonkiem 🙂

Zapraszamy Was na pełen atrakcji zimowy obóz odchudzająco-kondycyjny. Oprócz szkolenia narciarsko-snowboardowego (dla chętnych) wypełnią wam czas m.in. zajęcia kondycyjne spalające zbędny tłuszczyk, kulig, szerokopojęta zabawa w śniegu (może uda się namówić kadrę na konkurowanie z wami w trakcie Wielkiej Zwardoniowej Bitwy na Śnieżki? Przewagę liczebną macie zagwarantowaną 😉 ), wspólne gotowanie zdrowych pyszności z dietetykiem i masę innych ciekawych zajęć. Cena obozu – 1075 zł – 1 tydzień;  przy zakupie 2 tygodni – 1850 zł (zniżka 300 zł).

 

MIEJSCOWOŚĆ:

Zwardoń jest niewielką miejscowością położoną na wysokości ok. 690 m n.p.m. wśród świerkowych lasów  na Przełęczy Zwardońskiej, u podnóża Rachowca (954 m n.p.m.), przy granicy ze Słowacją. Znajdują się tu 2 przejścia graniczne – kolejowe i drogowe.

Oznakowane szlaki turystyczne prowadzą ze Zwardonia na Wielką Raczę przez Skalankę, do Soli przez Rachowiec i na Baranią Górę przez Koniaków. 

ZAKWATEROWANIE:

Dom Wczasowy „ZACISZE” położony jest w sąsiedztwie szlaków turystycznych na Rachowiec, Skalankę, Sól, Koniaków, Baranią Górę oraz Wielką Raczę. Posiada 33 miejsca noclegowe , w pokojach 1, 2, 3 i 4 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, telewizorem oraz dostępem do Internetu. W budynku znajduje się również stołówka oraz świetlica – pokój zabaw dla dzieci.

WYŻYWIENIE:

5 posiłków dziennie o obniżonej kaloryczności. Zbilansowana dieta , dostosowana do zapotrzebowania rosnącego organizmu dziecka. Dieta ta nie jest trudna do zniesienia dla dzieci – pomimo iż porcje są niewielkie to podawanie posiłków co 2,5 – 3 godz. nie dopuszcza do wystąpienia głodu. Dzieci, które nie mają problemów z nadwagą a chcą uczestniczyć w obozie, mogą wybrać wyżywienie normalnokaloryczne.

Kadra

wychowawcy, instruktor WF, instruktor narciarski i snowboardowy, dietetyk

PROGRAM:

 • zajęcia odchudzająco-kondycyjne: ćwiczenia aerobowe, rozciągające, ćwiczenia na brzuch, uda i pośladki, elementy pilates, jogi i form tanecznych
 • zajęcia z dietetykiem:zasady zdrowego odżywiania i przebieg prawidłowego procesu odchudzania
  • jak radzić sobie z nałogiem kompulsywnego jedzenia
  • zdrowe przekąski na co dzień
  • jak za pomocą diety poprawić wygląd skóry, włosów i paznokci
 • wycieczka do AQUAPARKU „OLZA” w kompleksie „Zagroń” w Istebnej, gdzie czeka na Was kręta zjeżdżalnia, gejzery, dzika, rwąca rzeka, wodospady i jacuzzi!
 • KULIG po okolicznych ośnieżonych drogach i bezdrożach
 • Śnieg jest super! – zjazdy z górki na pazurki na saneczkach, jabłuszkach i na czym tylko się da, budowa śnieżnego igloo, bitwa na śnieżki, konkurs na najładniejszą rzeźbę w śniegu
 • dyskoteki,
 • zabawy integracyjne, gry i zabawy ruchowe, konkursy,
 • projekcje filmowe

PROGRAM FAKULTATYWNY:

 • ZAJĘCIA Z FOTOGRAFOWANIA – tajniki sztuki wykonywania zdjęć, zarówno w plenerze jak i w zamkniętych pomieszczeniach. Fotograf wtajemniczy was m.in. w to, jakie są funkcje aparatu fotograficznego, jak wykonać świetne zdjęcie od strony technicznej, na czym polega obróbka cyfrowych zdjęć w programach graficznych. Koszt zajęć 2×1,5h – 60 zł. Zajęcia odbędą się dla minimum 5 chętnych osób. W wypadku zgłoszenia się większej niż 5 liczby chętnych, koszt zajęć ulegnie proporcjonalnemu zmniejszeniu albo zajęcia będą odbywać się w mniejszych podgrupkach.
 • NARTY/SNOWBOARD – nauka jazdy na nartach zjazdowych i snowboardzie – 6 x w tygodniu po 3 godz. nauki z instruktorem. Koszt pakietu narciarskiego: 180 zł/tydzień. W cenie pakietu: instruktor, program (poniżej) + ubezpieczenie narciarskie. 

RAMOWY PROGRAM FAKULTATYWNEJ NAUKI JAZDY NA NARTACH I SOWBOARDZIE

 • Wszystkie zajęcia prowadzone będą przez instruktorów posiadających kilkuletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i będą dostosowane do umiejętności oraz wieku uczestników. Dzieci dzielone będą na maksymalnie dziesięcioosobowe grupy: snowboardową*, podstawową narciarską (pierwszy kontakt z nartami), średnio zaawansowaną narciarską (dzieci jeżdżące na nartach) oraz zaawansowaną (dzieci bardzo dobrze jeżdżące na nartach).

  * Grupa snowboardowa będzie utworzona przy min 8 osobach zainteresowanych

Program nauki jazdy na nartach obejmuje:
– oswojenie się ze sprzętem narciarskim oraz środowiskiem (zakładanie sprzętu, podnoszenie się i upadanie, poruszanie się w płaskim terenie, podejścia, zwroty)
– naukę jazdy wyciągiem, – naukę pługu,
– naukę skrętów z półpługu, – naukę skrętów NW,
– naukę śmigu, śmigu hamującego,
– naukę jazdy na krawędziach,
– naukę skrętów WN,

Program nauki jazdy na snowboardzie obejmuje naukę:
– oswojenie się ze sprzętem snowboardowym (zakładanie sprzętu, podnoszenie się i upadanie, poruszanie się w płaskim terenie, podejścia, zwroty),
– naukę jazdy wyciągiem,
– naukę ześlizgu prostego oraz skośnego,
– naukę jazdy na wprost oraz w skos stoku,
– naukę skrętu ślizgowego,
– naukę skrętów ciętych oraz śmigu,

Postępy dzieci w nauce zarejestrowane zostaną za pomocą kamery, a następnie omówione na wieczornych wykładach.
Przeprowadzone również zostaną zajęcia teoretyczne na temat sprzętu narciarskiego i snowboardowego oraz zasad bezpieczeństwa panujących na stokach.
W przypadku korzystania z bardziej odległych stoków sprzęt narciarski i snowboardowy będzie dowożony do wyciągu narciarskiego.
Każdy z uczestników zimowiska na zakończenie turnusu otrzyma pamiątkowy dyplom oraz płytkę ze zdjęciami.

INFORMACJA O WYCIĄGACH:

Istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu narciarskiego i snowboardowego na miejscu. Cena ok. 15 zł za dobę, ok. 90 zł za 6 dni za komplet bez kasku. Kask dla dzieci do 16 lat jest obowiązkowy i należy przywieźć własny. W wypożyczalni jest kilka kasków dla dzieci młodszych ale chcąc z nich skorzystać, trzeba to wcześniej uzgodnić i podać obwód głowy. Opłata za sprzęt na miejscu.

 Zdjęcia z zeszłorocznych obozów w Zwardoniu. Bawiliśmy się wspaniale 🙂

TERMINY I CENY

TERMIN TURNUSU:Wiek uczestnikówFerie w województwachCena turnusu
(bez dojazdu)
Dojazd (dodatkowo płatny)
z miejscowości**:
 17.01-24.01.2015

 

11-18 lat

+

 7-10 lat*

Dolnośląskie, Opolskie, Mazowieckie, Zachodniopomorskie

 

1075 zł
8 dni
(7 noclegów)

 

1850 
15 dni
(14 noclegów)

 

 

 

 Warszawa, Katowice
 24.01-31.01.2015Dolnośląskie, Mazowieckie, Opolskie, Zachodniopomorskie, Podlaskie, Warmińsko-Mazurskie  Warszawa, Katowice
 31.01-07.02.2015Lubelskie, Łódzkie, Podkarpackie, Pomorskie, Śląskie, Podlaskie, Warmińsko-Mazurskie Gdańsk, Toruń, Katowice, Łódź

* dzieci 7-10 lat wyłącznie z rodzicami

Do D.W. „Zacisze” mogą także jechać rodzice i rodzeństwo dzieci z obozu. Dziecko obozowe może być wtedy zakwaterowane z rodzicem ale przez cały dzień uczestniczy w zajęciach obozowych. Koszt pobytu rodzica – 695 zł (7 noclegów, 3 posiłki normalnokaloryczne lub dietetyczne, do wyboru) lub 625 zł (7 noclegów, śniadanie, ciepła kolacja). Koszt pobytu rodzeństwa obozowicza (4-12 lat), które się nie odchudza i nie uczestniczy w zajęciach obozowych: 505 zł (7 noclegów + 3 posiłki – pół porcji normalnej), 470 zł (7 noclegów + 2 połówkowe posiłki). Dziecko do 4 lat (bez wyżywienia, zakwaterowanie z rodzicem na wersalce) – bezpłatnie. Osoby dorosłe zainteresowane wyjazdem razem z dzieckiem na obóz w Zwardoniu prosimy o kontakt telefoniczny.

Turnusy odbędą się, o ile zgłosi się na nie min. 15 uczestników.

CENA ZAWIERA: noclegi, wyżywienie (od kolacji w dniu przyjazdu do śniadania w dniu wyjazdu + suchy prowiant na drogę), opiekę pedagogiczną i medyczną, dietetyka wykwalifikowanych instruktorów WF podczas zajęć kondycyjnych, program, przejazd autokarem lub mikrobusem na wycieczkę, bilet wstępu do Aquaparku, kulig, ubezpieczenie NNW Allianz na kwotę 10000 zł.

ZNIŻKI:

 • dla stałych klientów
  • drugi wyjazd na obóz, którego organizatorem jest Amitur – 25 zł
  • trzeci wyjazd na obóz, którego organizatorem jest Amitur – 50 zł
  • czwarty wyjazd na obóz, którego organizatorem jest Amitur – 75 zł
  • piąty i dalszy wyjazd na obóz, którego organizatorem jest Amitur – 100 zł
 • dla rodzeństwa – po 50 zł dla każde z dzieci
 • dla dzieci z rodzin wielodzietnych (karta dużej rodziny) – zniżka 100 zł. Aby otrzymać tę zniżkę, skontaktuj się z Biurem.
 • zniżka FIRST MINUTE za wczesną rezerwację:
  • przy rezerwacji obozu do 15 października – zniżka 100 zł i obniżona wysokość zaliczki do 150 zł
  • przy rezerwacji obozu w dniach 16 października – 15 listopada 2014 – zniżka 50 zł i obniżona wysokość zaliczki do 250 zł

Zniżki dla stałych klientów, rodzeństwa, rodzin wielodzietnych i First Minute  sumują się,  ale sumaryczna zniżka nie może być wyższa niż 200 zł.

Zaliczka – 30%, dopłata na 30 dni przed turnusem.

DODATKOWO PŁATNE: dojazd zorganizowany oraz program fakultatywny – narty (180 zł/tydzień), snowboard (180 zł/tydzień), zajęcia fotograficzne (60 zł)

DOJAZD: własny lub zorganizowany, pod opieką wychowawców (dodatkowo płatny) z miejscowości: Warszawa (170 zł); Gdańsk (210 zł); Toruń (185 zł); Katowice (50 zł); Łódź (180 zł). Przejazd dzienny pod opieką wychowawców pociągiem lub autobusem z przesiadką w Katowicach. Możlliwy też dojazd w jedną stronę za połowę ceny.

Poszczególne nitki dojazdowe będą uruchomione dla minimum 4 osób z każdej z tras. Z Warszawy i Katowic dojazd jest gwarantowany.

Cena jest skalkulowana dla dzieci ze zniżką szkolną. Dzieci bez ważnej legitymacji szkolnej będą musiały dopłacić różnicę w koszcie biletu normalnego i ulgowego u konduktora.

KONIECZNIE TRZEBA ZABRAĆ:

wygodne i ciepłe buty na piesze wycieczki, czapkę, szalik, rękawiczki, klapki na basen, strój kąpielowy, czepek, dres, strój gimnastyczny, legitymację szkolną (dzieci z dojazdem zorganizowanym).

Fakultatywne ubezpieczenie kosztów odwołania uczestnictwa

Niezgłoszenie się na imprezę lub wcześniejszy wyjazd, jeśli nie jest spowodowany chorobą lub udokumentowanym wypadkiem losowym (w przypadku wykupienia ubezpieczenia) lub niezależnie od przyczyn (bez wykupionego ubezpieczenia), nie jest podstawą do żądania od Biura Turystycznego AMITUR ekwiwalentu za niewykorzystane świadczenia – jest traktowane jak rezygnacja i Biuro w tym wypadku potrąca udokumentowane koszty, które zostały poniesione, zachowując prawo do roszczeń odszkodowawczych z tytułu utraconych korzyści, co w niektórych przypadkach może sięgnąć 100% wpłaconej kwoty za obóz.

Dlatego też zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów odwołania uczestnictwa i wcześniejszego powrotu z imprezy turystycznej zabezpieczające zwrot kosztów obozu w przypadku rezygnacji z wyjazdu lub wcześniejszego powrotu spowodowanego chorobą lub innym wypadkiem losowym (udokumentowanym – np. utrata pracy), którego nie można było przewidzieć.

Oferujemy ubezpieczenie zapewniające 100% zwrot wpłaconej kwoty ubezpieczenie rezygnacji i wcześniejszego powrotu z obozu T.U.Allianz, które kosztuje 4% ceny obozu. Warunki ogólne tego ubezpieczenia można pobrać ze strony www.amitur.pl z działu „Dokumenty do pobrania” lub można na życzenie otrzymać je mailem.

KAUCJA

Prawny opiekun uczestnika obozu odpowiada materialnie za szkody spowodowane przez uczestnika w obiekcie kolonijnym. Na poczet ewentualnych szkód zbierana jest przed wyjazdem obowiązkowa kaucja w wysokości 30 zł. O ile nie będzie szkód, kaucja jest zwracana w ostatnim dniu obozu.

Aby zarezerwować obóz należy kliknąć w tabelce poniżej czerwone słowo ZAREZERWUJ przy terminie obozu i wypełnić wszystkie rubryki formularza. Na końcu należy otworzyć i przeczytać warunki uczestnictwa, dopiero po tym uda się zarezerwować obóz. Po przejściu całej procedury rezerwacji można także wpłacić zaliczkę kartą kredytową lub błyskawicznym przelewem za pomocą bezpiecznego serwisu platnosci.pl. Osoby, które wolą dokonać wpłaty zaliczki tradycyjnym przelewem, prosimy o wpłatę w ciągu 3 dni. Osoby, które wolą dokonać rezerwacji telefonicznie, prosimy o kontakt w godzinach pracy Biura (10:00-17:00) na numery: 22 825-54-13, 22-825-22-16 lub 695-045-822 a po godzinach pracy na 502-045-822.

Na pytanie/rezerwację odpowiemy telefonicznie lub e-mailem
tak szybko jak to będzie możliwe
.