2014 LATO: Obóz odchudzająco-kondycyjny z dietetycznymi warsztatami kulinarnymi w Zwardoniu.

W 2014 roku po raz kolejny zaprosiliśmy Was do Zwardonia na obóz dla miłośników gór i gotowania. Odbyły się trzy turnusy (03-14.07.2014; 27.07-07.08.2014; 08.08-19.08.2014). W trakcie zajęć z dietetykiem, oprócz poznania teorii, uczyliśmy się własnoręcznie przyrządzać zdrowe, pyszne, a przy tym niskokaloryczne potrawy. Oprócz tego uczestniczyliśmy w urozmaiconych zajęciach kondycyjnych i rozlicznych innych atrakcjach obozowych. Wśród AMITURowych starych wyjadaczy krąży opinia, że w Zwardoniu chudnie się najwięcej – góry najszybciej „wyciągają” z obozowiczów zbędne kilogramy i centymetry. Pewnie dlatego uczestnicy turnusów w Zwardoniu (a szczególnie pierwszego) byli bardzo chętni do wspólnej pracy nad swoją sylwetką, stanowili zgraną, silną grupę dopingującą się nawzajem i zdeterminowaną do osiągniecia zamierzonego celu 🙂

 

MIEJSCOWOŚĆ:

Zwardoń jest niewielką miejscowością położoną na wysokości ok. 690 m n.p.m. wśród świerkowych lasów  na Przełęczy Zwardońskiej, u podnóża Rachowca (954 m n.p.m.), przy granicy ze Słowacją. Znajdują się tu 2 przejścia graniczne – kolejowe i drogowe.

Oznakowane szlaki turystyczne prowadzą ze Zwardonia na Wielką Raczę przez Skalankę, do Soli przez Rachowiec i na Baranią Górę przez Koniaków. 

ZAKWATEROWANIE:

Dom Wczasowy „ZACISZE” położony jest w sąsiedztwie szlaków turystycznych. 

Posiada 33 miejsca noclegowe, w pokojach 2, 3 i 4 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, telewizorem oraz dostępem do Internetu. W budynku znajduje się również stołówka oraz świetlica – pokój zabaw dla dzieci.

Obok domu – teren rekreacyjny z oczkiem wodnym, boisko do siatkówki, miejsce na ognisko, huśtawki ogrodowe oraz niewielki basen letni.

WYŻYWIENIE:

Dom Wczasowy „ZACISZE” położony jest w sąsiedztwie szlaków turystycznych. 

Posiada 33 miejsca noclegowe, w pokojach 2, 3 i 4 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, telewizorem oraz dostępem do Internetu. W budynku znajduje się również stołówka oraz świetlica – pokój zabaw dla dzieci.

Obok domu – teren rekreacyjny z oczkiem wodnym, boisko do siatkówki, miejsce na ognisko, huśtawki ogrodowe oraz niewielki basen letni.

Kadra

wychowawcy, instruktorzy WF, dietetyk

PROGRAM:

 • wycieczki piesze niezbyt trudnymi ale malowniczymi szlakami Beskidu Żywieckiego i Śląskiego 
 • wycieczka autokarowa do Bielska Białej (turnus dla młodszych). Zwiedzicie tam Studio Filmów Rysunkowych, gdzie poznacie proces tworzenia filmu animowanego. To tutaj powstają m.in. filmy o Bolku i Lolku, Reksiu, Pampalinim i Kapitanie Kliperze. W Bielsku wjedziecie także kolejką gondolową na szczyt Szyndzielni (różnica poziomów między stacją dolną i górną to prawie 450m), zwiedzicie Dom Przyrodnika – Muzeum z jedną z największych w Europie kolekcji spreparowanych motyli i chrząszczy. Można tu również obejrzeć wypchane zwierzęta, ptasie jaja i gniazda. Na koniec zrelaksujecie się podczas dwugodzinego pobytu w Aquaparku z trzema basenami, czterotorową zjeżdżalnią wodną oraz zjeżdżalnią rurową, rwącą rzeką i gejzerami powietrznymi. Turnusy dla starszych – wycieczka na Słowację.
 • zajęcia odchudzająco-kondycyjne – minimum 2,5 godziny dziennie 
  • na sali gimnastycznej (zajęcia fitness, elementy tańca),
  • gry zespołowe i zabawy na boisku, 
  • Nordic Walking,plywalnia_400
 • codzienna godzina relaksu na placu zabaw i letnim basenie (o ile pogoda pozwoli),
 • dyskoteki, gry i zabawy, konkursy, występy, wieczór kabaretowy, ognisko, podchody,
 • zawody sportowe, turnieje, zabawy integracyjne, piżama party, wybory Miss i Mister’a obozu, 
 • tygodniowy DIETETYCZNY WARSZTAT KULINARNY – zajęcia teoretyczne i praktyczne z dietetykiem.
  • na zajęciach teoretycznych dowiecie się:jakie błędy żywieniowe popełniacie 
   • jak wpływa to, co jecie, na Waszą koncentrację podczas lekcji i zdolność uczenia się
   • że gdy jecie dużo, wcale nie oznacza to, że nie jesteście narażeni na niedobory pokarmowe
   • co jeść, aby Wasza skóra nie miała trądziku a włosy i paznokcie były ładne i dobrze wyglądały
  • na zajęciach praktycznych natomiast będziecie samodzielnie przygotowywać pyszne, zdrowe i niskokaloryczne potrawy, które potem ze smakiem zjecie :).
 •  Zajęcia praktyczne dotyczące metod wprowadzania nowych nawyków – głównie żywieniowych ale nie tylko. Może dzięki temu uda Ci się np. zapanować nad bałaganem w pokoju?

TERMINY I CENA:

Turnus
TERMIN TURNUSU:Wiek uczestników

Cena turnusu
(bez dojazdu)

 
 III

27.07 (niedziela) – 07.08.2014 (czwartek)
(12 dni, 11 nocl.)

12-18 lat

1489 

 
 IV

 08.08 (piątek) – 19.08.2014 (wtorek)
(12 dni, 11 noclegów)

 8-13 lat 1489  

 Na turnusie III przyjmujemy także wegetarian. Będą mieć zbilansowaną dietę wegetariańską i osobne warsztaty dietetyczne. Warunkiem utworzenia osobnej grupy wegetariańskiej na warsztatach kulinarnych jest zgłoszenie się minimum 6 osób.

Na turnus  IV (dla młodszych) mogą jechać Rodzice. Będą zakwaterowani w pokoju z dziećmi, mogą wybrać dietę normalną lub odchudzającą.  Cena pobytu Rodzica z dietą odchudzającą lub normalną – 1025 zł (noclegi, 3 posiłki) lub 915 zł (nocleg + 2 posiłki).

CENA ZAWIERA:

Noclegi w pokojach 2-3-4os. z łazienkami, wyżywienie (5 dietetycznych posiłków), opiekę pedagogiczną i medyczną,  wykwalifikowanych instruktorów WF podczas zajęć na sali gimnastycznej i na boiskach, sprzęt potrzebny do realizacji programu, przejazdy i bilety wstępu podczas wycieczki, ubezpieczenie NNW TU Allianz na kwotę 10000 zł.

Dojazd:

własny lub zorganizowany, pod opieką wychowawców (dodatkowo płatny). 3 nitki dojazdowe (w nawiasie cena dojazdu w 2 strony):

 • I: Olsztyn (200), Warszawa (160), Koluszki (150), Piotrków (140), Częstochowa (130), Katowice (80)
 • II: Gdańsk (200), Toruń (190), Łódź (180)
 • III: Wrocław (160), Opole (150)

Dojazd dzienny pociągiem lub autobusem pod opieką wychowawców. Nie gwarantujemy dojazdu bezpośredniego. Możliwy też dojazd w jedną stronę za połowę ceny (aby zarezerwować dojazd w jedną stronę konieczny jest kontakt z Biurem). Dojazd z Warszawy, Koluszek, Piotrkowa, Częstochowy i Katowic jest gwarantowany. Dojazd z Olsztyna będzie uruchomiony dla 3 dzieci, z Gdańska, Torunia i Łodzi dla 4 dzieci z całej trasy. Z Wrocławia i Opola dla 4 dzieci łącznie z obu miast. Cena jest skalkulowana dla dzieci ze zniżką szkolną. Dzieci bez ważnej legitymacji szkolnej są zobligowane do uregulowania różnicy kosztu biletu normalnego i ulgowego u konduktora.

KONIECZNIE TRZEBA ZABRAĆ:

wygodne buty z usztywnioną kostką na piesze wycieczki, krem z filtrem, klapki na basen, strój kąpielowy, czepek, dres, strój gimnastyczny, podstemplowaną legitymację szkolną.

Poniżej wyniki odchudzania na obu turnusach:

Turnus
 średnia utrata wagi (kg)
średnie zmniejszenie obwodu pasa (cm)
dziewczynki
chłopcy dziewczynkichłopcy
 T-1 2,14 kg
2,77 kg
6,6 cm
6,5 cm
 T-3 3,06 kg
3,3 kg
7,8 cm
6,5 cm

Na pytanie/rezerwację odpowiemy telefonicznie lub e-mailem
tak szybko jak to będzie możliwe
.