2015 LATO: Obóz odchudzająco-kondycyjny w Jastrzębiej Górze

W roku 2015 odbyły się trzy turnusy obozu odchudzająco-kondycyjnego w Jastrzębiej Górze. Już szósty rok z rzędu walczyliśmy z nadprogramowymi kilogramami w Ośrodku „Zew Morza”, który jest obiektem o bardzo dobrym standardzie, wyposażonym w SPA z basenem i jacuzzi oraz studio fitness z salą do ćwiczeń i siłownią. Pokoje typu studio (2+3os.) z łazienkami i TV. Na obozach w Jastrzębiej Górze nikt się nie nudził! Zapewniła nam to masa zajęć kondycyjnych: fitness, tańca, gimnastyki, pływanie w basenie i w morzu, gry i zabawy na plaży, wycieczki, zajęcia z dietetykiem i wiele, wiele innych…Wyniki odchudzania ze wszystkich trzech turnusów lata 2015 w tabelce na dole strony. Do zobaczenia w Jastrzębiej Górze w roku 2016! 🙂

 

Jastrzębia Góra usytuowana jest na wysokim, klifowym brzegu Bałtyku i otoczona Nadmorskim Parkiem Krajobrazowym. Oferuje czystą morską wodę, piękne piaszczyste plaże, lasy sosnowe i orzeźwiające powietrze nasycone jodem. Stanowi dobrą bazę dla wycieczek pieszych do Rozewia, Lisiego Jaru, Władysławowa i Karwi. Walory przyrodnicze, mnóstwo sezonowych atrakcji na miejscu, bliskość Mierzei Helskiej, Trójmiasta oraz Łeby pozwalają na realizację bardzo atrakcyjnego wypoczynku.

ZAKWATEROWANIE:

Dom Wczasowy „ZEW MORZA” położony 200 m od plaży, w centrum Jastrzębiej Góry. Pokoje typu studio (2+3)os. po remoncie na wiosnę w 2015r (m.in. wymiana mebli)! Każdy pokój wyposażony jest w łazienkę i TV SAT.

Na terenie ośrodka znajduje się Centrum SPA & WELLNESS, a w nim:

   • Basen kryty
   • Jacuzzi
   • Sauna sucha i sauna parowa
   • Fitness studio z salą ćwiczeń i siłownią
   • Solarium

Oprócz tego Ośrodek jest wyposażony w:
   • Boiska do piłki nożnej, koszykowej i plażowej
   • Plac zabaw
   • Wypożyczalnię rowerów
   • Bilard, dart
   • Wiatę na ognisko i grilla

KADRA:

młodzi ale sprawdzeni wychowawcy, z doświadczeniem w pracy na obozach odchudzających (większość po AWF z uprawnieniami do prowadzenia zajęć fitness), opieka medyczna, ratownik podczas kąpieli w morzu i na basenie, dietetyk przez min. 3 dni w turnusie.

WYŻYWIENIE:

5 posiłków dziennie o obniżonej kaloryczności. Zbilansowana dieta, dostosowana do zapotrzebowania rosnącego organizmu dziecka, ułożona została przez dietetyka z Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie. Dieta ta nie jest trudna do zniesienia dla dzieci – pomimo iż porcje są niewielkie to podawanie posiłków co 2,5 – 3 godz. nie dopuszcza do wystąpienia uczucia głodu. Dla dzieci nie wymagających odchudzania – dieta o normalnej kaloryczności (proszę wybrać podczas rezerwacji).

PROGRAM:

Przed południem

 • zajęcia na świeżym powietrzu: spacery plażą i pieszymi ścieżkami spacerowymi do Karwi, Rozewia, Chłapowa i Władysławowa. Zwiedzanie latarni morskiej w Rozewiu, Lisiego Jaru i wąwozów w Chłapowie, Centralnego Ośrodka Sportu w Cetniewie, Alei Gwiazd Sportu we Władysławowie.

 • wycieczka rowerowa (zachęcamy, ale nie zmuszamy dzieci)

 • plażowanie i kąpiele w morzu pod okiem ratownika

 • wycieczka autokarowa do Sopotu, a tam między innymi: wejście na najdłuższe w Europie drewniane molo, spacer ulicą Monte Cassino – glównym deptakiem tego pięknego miasta, Sopocki Krzywy Domek

 • wycieczka do Ocean Parku we Władysławowie

Po obiedzie:

 • zajęcia odchudzająco-kondycyjne – minimum 3 godziny dziennie

  • na sali gimnastycznej (zajęcia fitness, elementy tańca i sztuk walki),

  •  gry zespołowe i zabawy na boiskach,

  • codzienna gimnastyka w wodzie na basenie,

  • Nordic Walking

Po kolacji:

 • dyskoteki,

 • trening psychologicznych mechanizmów ułatwiających zmianę złych nawyków żywieniowych, psychozabawy,

 • „Mam talent”, wieczór kabaretowy,

 • ognisko,

 • zawody sportowe, turnieje, quizy i zabawy integracyjne, konkurs rzeźby w piasku

 • zajęcia z dietetykiem:

  • zasady zdrowego odżywiania i przebieg prawidłowego procesu odchudzania

  • jak radzić sobie z nałogiem kompulsywnego jedzenia

  • zdrowe przekąski na co dzień

  • jak za pomocą diety poprawić wygląd skóry, włosów i paznokci

UWAGA:  Zastrzegamy sobie możliwość odwołania niektórych wycieczek w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych, uniemożliwiających ich odbycie. W takim przypadku w zamian będą prowadzone dodatkowe zajęcia kondycyjne oraz gry i zabawy w ośrodku.

PROGRAM FAKULTATYWNY - DODATKOWO PŁATNY:

 • wycieczka do Parku Linowego we Władysławowie (konieczna pisemna zgoda rodziców, wstęp dodatkowo płatny od 10 do 30 zł, w zależności od trasy).
   
 • sześciogodzinny KURS WINDSURFINGU (3 x po 2 godz.) na płytkich wodach Zatoki Gdańskiej (Chałupy). Zapewnione deski, pianki (o ile warunki pogodowe będą ich wymagały) oraz instruktor. Koszt pakietu – 150 zł (płatne u kierownika obozu). Dodatkowo płatny dojazd do Chałup (około 50 zł, opłata u kierownika obozu. Minimalna liczba osób, dla której zostanie uruchomiony kurs – 4 osoby.

ATRAKCJE Jastrzębiej Góry i okolic:

Jastrzębia Góra ma najdalej wysunięty na północ punkt linii brzegowej Polski. Jest on oznaczony Gwiazdą Północy, obeliskiem z pamiątkową płytą, na której widnieje znak orła a także parametry długości i szerokości geograficznej. W okolicach Jastrzębiej Góry występują wszystkie możliwe rodzaje brzegów morskich, od piaszczystego poprzez kamieniste, aż po strome klify.

Latarnia morska w Rozewiu
Około 3 km od Jastrzębiej Góry w kierunku Władysławowa, znajduje się przepiękna, czerwona latarnia morska. Ponoć już od XVII wieku palono tu światła. Obecnie światło latarni widać prawie z 25 mil morskich a rozpoznać je można po błyskach. W 1963 roku założono w latarni filię Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku: „Muzeum Latarnictwa”. Gdy stare lampy zastąpiono nowoczesnymi, oddano je właśnie tu, aby każdy mógł zobaczyć na własne oczy jak potężne i ciężkie soczewki oraz osprzęt był zamontowany i używany przez latarników. Latarnia Morska w Rozewiu nosi imię słynnego polskiego pisarza Stefana Żeromskiego. Pisarz kilkakrotnie odwiedzał Rozewie w latach 1920-1924.

Aleja Gwiazd Sportu we Władysławowie (Promenada) Corocznie w miesiącu sierpniu odbywa się tu Festiwal Sportu i odsłaniane są kolejne gwiazdy, upamiętniające znanych polskich sportowców. Obecnie promenada mieści 48 mosiężnych gwiazd umieszczonych w granitowych płytach. Można tu zobaczyć gwiazdy takich sportowców jak: Feliks „PAPA” Stamm, Irena Szewińska, Jerzy Kulej, Andrzej Supron, Kazimierz Deyna, Robert Korzeniowski, Sobiesław Zasada, Janusz Sidło, Andrzej Grubba, Jerzy Makula, Grzegorz Lato, Zbigniew Boniek, Tomasz Gollob, Sylwia Gruchała, Dariusz Michalczewski i wielu innych.

Centralny Ośrodek Przygotowań Olimpijskich zlokalizowany jest w Cetniewie tuż nad morzem. Na terenie ośrodka znajduje się piękna marmurowa fontanna oraz cieszący się ogromnym zainteresowaniem nowoczesny basen kąpielowy ze zjeżdżalnią, biczami wodnymi oraz innymi atrakcjami. Znajdują się tu również korty tenisowe, boiska do piłki nożnej, fitness club oraz kompleks odnowy biologicznej z kriokomorą na czele. Często można tu spotkać wędrujących licznymi alejkami znanych sportowców. Przyjeżdżają oni do Władysławowa aby zregenerować siły przed zawodami lub po prostu potrenować w sprzyjających morskich warunkach. Od czasu do czasu rozgrywane są tu zawody sportowe i odbywają się imprezy rozrywkowe z udziałem popularnych wykonawców. Co rok organizowany jest Festiwal Sportu, na który zjeżdżają do Władysławowa najznakomitsze gwiazdy polskiego sportu oraz telewizji.

„Lisi Jar”

to wąwóz, który niegdyś liczył około 10 km długości. Niszczycielskie działanie Bałtyku co rok pochłania pewną część tego przepięknego zakątka. Znajduje się pomiędzy Rozewiem a Jastrzębią Górą. Powstał na skutek erozji a w najgłębszym miejscu ma prawie 50 metrów! Porośnięty jest pięknym bukowym lasem w którym nierzadko można spotkać okazy liczące grubo ponad 150 lat. Znajdziemy tu również piękne okazy brzozy, świerku, jarzębiny oraz dzikiej gruszy.

Ocean Park we Władysławowie

Tutaj udamy się na spacer po zazwyczaj niedostępnym, ukrytym w głębinach dnie oceanu i spotkamy ponad 40 zwierząt żyjących w oceanach. Są tu między innymi ogromne wieloryby, przerażające rekiny, żółwie, orki i sympatyczne delfiny.

 Wszystkie makiety zwierząt mają naturalne wymiary – jest tu m.in. czterdziestometrowy wieloryb.

Dowiemy się również ciekawych rzeczy o budowie, zwyczajach i rozmnażaniu prezentowanych tu ryb i ssaków.

TERMIN TURNUSU:

Wiek uczestników

Cena turnusu (bez dojazdu)

 

 28.06/29.06-09.07/10.07.2015
(11 pełnych dni, 10 noclegów)

 10-17 lat (40 miejsc) 1799 zł

potwierdzony dojazd z Warszawy i Wrocławia

  09.07/10.07-20/21.07.2015
(11 pełnych dni, 10 nocl.)

10-17 lat (40 miejsc)

1799 zł potwierdzony dojazd z Warszawy, Krakowa i Wrocławia

 20.07/21.07-31/01.08.2015
(11 pełnych dni, 10 nocl.)

 10-17 lat (40 miejsc)

  1799 zł

 potwierdzony dojazd z Warszawy i z Wrocławia.

 Data – np. 09.07/10.07 oznacza, że dzieci z dojazdem zorganizowanym podróżują nocą – wyjeżdżają 09.07 na noc i w Jastrzębiej Górze są wcześnie rano (około 7-mej) 10.07.15. Wyjeżdżają natomiast z obozu 20.07 na noc i w miejscu zamieszkania są 21.07.15 rano. Dzieci z dojazdem własnym powinny być przywiezione 10.07 rano, do 9-tej i odebrane 20.07 wieczorem, po 19-tej – dzięki temu nie stracą ani chwili z naszej wspólnej, obozowej przygody.

CENA ZAWIERA: noclegi, wyżywienie (od śniadania w dniu przyjazdu do kolacji w dniu wyjazdu), opiekę pedagogiczną i medyczną, opiekę ratownika, wykwalifikowanych instruktorów WF podczas zajęć na basenie i na sali, przejazdy autokarem, przewodnika i bilety wstępu podczas wycieczek – według informacji w programie, wypożyczenie rowerów i kijów do Nordic Walking, ubezpieczenie NNW Allianz na kwotę 10000 zł.

DODATKOWO PŁATNE: dojazd zorganizowany oraz ewentualny program fakultatywny: kurs podstaw windsurfingu (150 zł + dojazdy do Chałup ok. 50 zł) oraz wstęp do Parku Linowego we Władysławowie (cena, w zależności od trudności i długości wybranej trasy – od 10 do 30 zł). Konieczna jest pisemna zgoda rodziców na korzystanie z atrakcji parku. 

ZNIŻKI:

 • dla stałych klientów
  • drugi wyjazd na obóz, którego organizatorem jest Amitur – 25 zł
  • trzeci wyjazd na obóz, którego organizatorem jest Amitur – 50 zł
  • czwarty wyjazd na obóz, którego organizatorem jest Amitur – 75 zł
  • piąty i dalszy wyjazd na obóz, którego organizatorem jest Amitur – 100 zł
 • dla rodzeństwa – po 50 zł dla każdego z dzieci
 • dla dzieci z rodzin wielodzietnych (karta dużej rodziny) – zniżka 100 zł. Aby otrzymać tę zniżkę, skontaktuj się z Biurem.
 • przy wykupywaniu drugiego turnusu obozu Amituru dla tego samego dziecka podczas lata 2014 – 50 zł
 • przy wykupywaniu trzeciego turnusu obozu Amituru dla tego samego dziecka podczas lata 2014 – 75 zł
 • zniżka FIRST MINUTE za wczesną rezerwację:
  • przy rezerwacji obozu do 16 lutego – zniżka 100 zł i obniżona wysokość zaliczki do 150 zł
  • przy rezerwacji obozu w dniach 17 lutego – 15 marca 2015 – zniżka 50 zł i obniżona wysokość zaliczki do 300 zł


Zniżki się sumują ale sumaryczna zniżka nie może być wyższa niż 300 zł.
Zaliczka – 530 zł, dopłata na 30 dni przed turnusem.

DOJAZD: własny lub zorganizowany, pod opieką wychowawców (dodatkowo płatny) z miejscowości:

I nitka dojazdowa: Warszawa (160 zł); Płońsk (160 zł); Mława (160 zł); Ostróda (150 zł); Elbląg (150 zł);

II nitka dojazdowa: Kraków (210 zł); Katowice (210 zł);

 

III nitka dojazdowa:  Wrocław (180 zł); Ostrów Wlkp. (170 zł); Poznań Gł. (160 zł); Gniezno (150 zł); Inowrocław (140 zł); Bydgoszcz (130 zł).

Wyjazd wieczorem dzień przed turnusem, powrót rano dzień po turnusie. Dojazd pod opieką wychowawców nocnym pociągiem lub autobusem, możliwa przesiadka we Władysławowie. Możliwy też dojazd w jedną stronę za połowę ceny. Nie gwarantujemy dojazdu bez przesiadek.

Nitki dojazdowe  z Katowic i Krakowa będą uruchomione dla minimum 5 osób z całej trasy, tzn.  5 osób łącznie z Krakowa i Katowic natomiast dojazd z Wrocławia będzie uruchomiony dla minimum 5 osób z całej trasy od Wrocławia do Bydgoszczy. Z Warszawy dojazd jest gwarantowany.

Cena jest skalkulowana dla dzieci ze zniżką szkolną. Dzieci bez ważnej legitymacji szkolnej będą musiały dopłacić różnicę w koszcie biletu normalnego i ulgowego u konduktora.

KONIECZNIE TRZEBA ZABRAĆ: wygodne buty na piesze wycieczki, krem z filtrem, klapki na basen, strój kąpielowy, czepek, dres, strój gimnastyczny, legitymację szkolną (dzieci z dojazdem zorganizowanym i korzystające z Parku Linowego).

Fakultatywne ubezpieczenie kosztów odwołania uczestnictwa

Niezgłoszenie się na imprezę lub wcześniejszy wyjazd, jeśli nie jest spowodowany chorobą lub udokumentowanym wypadkiem losowym (w przypadku wykupienia ubezpieczenia) lub niezależnie od przyczyn (bez wykupionego ubezpieczenia), nie jest podstawą do żądania od Biura Turystycznego AMITUR ekwiwalentu za niewykorzystane świadczenia – jest traktowane jak rezygnacja i Biuro w tym wypadku potrąca udokumentowane koszty, które zostały poniesione, zachowując prawo do roszczeń odszkodowawczych z tytułu utraconych korzyści, co w niektórych przypadkach może sięgnąć 100% wpłaconej kwoty za obóz. Dlatego też zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów odwołania uczestnictwa i wcześniejszego powrotu z imprezy turystycznej zabezpieczające zwrot kosztów obozu w przypadku rezygnacji z wyjazdu lub wcześniejszego powrotu spowodowanego chorobą lub innym wypadkiem losowym (udokumentowanym – np. utrata pracy), którego nie można było przewidzieć.

Oferujemy następujące warianty ubezpieczeń:

 • ubezpieczenie kosztów rezygnacji i wcześniejszego powrotu z obozu T.U.Allianz, które kosztuje 4% ceny obozu – 72 zł .
 • ubezpieczenie kosztów rezygnacji i wcześniejszego powrotu z obozu T.U.Europa, które kosztuje 3,68% ceny obozu (66,20 zł) w wersji STANDARD, 5% (89,95 zł) w wersji PLUS i 9% (161,91 zł) w wersji MAX
 • ubezpieczenie kosztów rezygnacji (bez wcześniejszego powrotu z obozu) T.U.Europa, które kosztuje 2,79% (50,19 zł) ceny obozu w wersji STANDARD, 4,5% (80,96 zł) w wersji PLUS i 6,5% (116,94 zł) w wersji MAX

Wersje STANDARD, PLUS i MAX ubezpieczenia TU Europa S.A. różnią się tym, jakie przyczyny rezygnacji są w poszczególnych wariantach honorowane (STANDARD – nieszczęśliwy wypadek, nagłe zachorowanie ubezpieczonego i osoby bliskiej, szkody w mieniu, utraty pracy. PLUS dodatkowo: kradzież, wypadek komunikacyjny, wezwanie do sądu, wyznaczenie terminu egzaminu poprawkowego. MAX – inne możliwe do udokumentowania powody). Ponadto ubezpieczenie Koszty Rezygnacji 100% Max obejmuje ryzyka powstałe w związku z następstwem choroby przewlekłej u ubezpieczonego i osoby bliskiej ubezpieczonemu.

Warunki ogólne tych ubezpieczeń wysyłamy na życzenie osób zainteresowanych.

KAUCJA

Prawny opiekun uczestnika obozu odpowiada materialnie za szkody spowodowane przez uczestnika w obiekcie kolonijnym. Na poczet ewentualnych szkód zbierana jest przed wyjazdem obowiązkowa kaucja w wysokości 30 zł. O ile nie będzie szkód, kaucja jest zwracana w ostatnim dniu obozu.

Turnus Średnia utrata wagi (w kg)
Średnie zmniejszenie obwodu pasa (w cm)
 dziewczynkichłopcy
 dziewczynkichłopcy
 T12,48
2,92
4
3
 T23,17 4,255,652,75
 T33,29 4,675,937

Na pytanie/rezerwację odpowiemy telefonicznie lub e-mailem
tak szybko jak to będzie możliwe
.