2014 ZIMA: OBÓZ ODCHUDZAJĄCO–KONDYCYJNY W ZWARDONIU

Podczas ferii w 2014r odbyły się, w bardzo miłej atmosferze,  3 turnusy zimowego obozu narciarsko-snowboardowego z Zwardoniu. Szkolenie narciarsko-snowboardowe, zajęcia kondycyjne spalające zbędny tłuszczyk, kulig i wspólne przygotowywanie posiłków z dietetykiem wypełniły tu czas. Efekty przeszły nasze oczekiwania – prawie wszyscy zrobili naprawdę duże postępy w jeździe na nartach i snowboardzie a wyniki odchudzania (jak na tak krótkie turnusy) były całkiem niezłe. Po obozach personel D.W.Zacisze wyrażał się o naszych obozowiczach w samych superlatywach. Naprawdę miło to słyszeć, dziękujemy – szczególnie starszej młodzieży, która rewelacyjnie współpracowała z młodszymi.

MIEJSCOWOŚĆ:

Zwardoń jest niewielką miejscowością położoną wśród świerkowych lasów na wysokości ok. 690 m n.p.m. na Przełęczy Zwardońskiej, u podnóża Rachowca (954 m n.p.m.), przy granicy ze Słowacją. Są tu 2 przejścia graniczne – kolejowe i drogowe.

Zwardoń jest drugim po Pilsku ośrodkiem narciarskim na Żywiecczyźnie. Zimą działa 14 wyciągów narciarskich z 21 trasami zjazdowymi o różnym poziomie trudności. Trasy przygotowane są ratrakami, a stok, na którym prowadzone będą zajęcia, jest sztucznie naśnieżany. Wielkim atutem Zwardonia są znakomite warunki śniegowe.

Dzięki specyficznemu mikroklimatowi, śnieg utrzymuje się tu średnio przez 100 dni w roku – często leży od połowy listopada, aż do początku kwietnia.

ZAKWATEROWANIE:

Dom Wczasowy „ZACISZE” położony jest w sąsiedztwie szlaków turystycznych na Rachowiec, Skalankę, Sól, Koniaków, Baranią Górę oraz Wielką Raczę. Posiada 33 miejsca noclegowe , w pokojach 1, 2, 3 i 4 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, telewizorem oraz dostępem do Internetu. W budynku znajduje się również stołówka oraz świetlica – pokój zabaw dla dzieci.

WYŻYWIENIE:

5 posiłków dziennie o obniżonej kaloryczności. Zbilansowana dieta , dostosowana do zapotrzebowania rosnącego organizmu dziecka. Dieta ta nie jest trudna do zniesienia dla dzieci – pomimo iż porcje są niewielkie to podawanie posiłków co 2,5 – 3 godz. nie dopuszcza do wystąpienia głodu. Dzieci, które nie mają problemów z nadwagą a chcą uczestniczyć w obozie, mogą wybrać wyżywienie normalnokaloryczne.

Kadra

wychowawcy, instruktor WF, instruktor narciarski i snowboardowy, dietetyk

PROGRAM:

 • Nauka jazdy na nartach zjazdowych i snowboardzie – 6 x w tygodniu po 3 godz. nauki z instruktorem
 • zajęcia odchudzająco-kondycyjne: ćwiczenia aerobowe, rozciągające, ćwiczenia na brzuch, uda i pośladki, elementy pilates, jogi i form tanecznych
 • zajęcia z dietetykiem:
  • zasady zdrowego odżywiania i przebieg prawidłowego procesu odchudzania
  • jak radzić sobie z nałogiem kompulsywnego jedzenia
  • zdrowe przekąski na co dzień
  • jak za pomocą diety poprawić wygląd skóry, włosów i paznokci
 • Kulig
 • Śnieg jest super! – zjazdy z górki na pazurki na saneczkach, jabłuszkach i na czym tylko się da, budowa śnieżnego igloo, bitwa na śnieżki, konkurs na najładniejszą rzeźbę w śniegu
 • dyskoteki,
 • zabawy integracyjne, gry i zabawy ruchowe, konkursy,
 • projekcje filmowe
 •  

RAMOWY PROGRAM FAKULTATYWNEJ NAUKI JAZDY NA NARTACH I SOWBOARDZIE

 • Wszystkie zajęcia prowadzone będą przez instruktorów posiadających kilkuletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i będą dostosowane do umiejętności oraz wieku uczestników. Dzieci dzielone będą na maksymalnie dziesięcioosobowe grupy: snowboardową*, podstawową narciarską (pierwszy kontakt z nartami), średnio zaawansowaną narciarską (dzieci jeżdżące na nartach) oraz zaawansowaną (dzieci bardzo dobrze jeżdżące na nartach).

  * Grupa snowboardowa będzie utworzona przy min 5 osobach zainteresowanych

Program nauki jazdy na nartach obejmuje:
– oswojenie się ze sprzętem narciarskim oraz środowiskiem (zakładanie sprzętu, podnoszenie się i upadanie, poruszanie się w płaskim terenie, podejścia, zwroty)
– naukę jazdy wyciągiem, – naukę pługu,
– naukę skrętów z półpługu, – naukę skrętów NW,
– naukę śmigu, śmigu hamującego,
– naukę jazdy na krawędziach,
– naukę skrętów WN,

Program nauki jazdy na snowboardzie obejmuje naukę:
– oswojenie się ze sprzętem snowboardowym (zakładanie sprzętu, podnoszenie się i upadanie, poruszanie się w płaskim terenie, podejścia, zwroty),
– naukę jazdy wyciągiem,
– naukę ześlizgu prostego oraz skośnego,
– naukę jazdy na wprost oraz w skos stoku,
– naukę skrętu ślizgowego,
– naukę skrętów ciętych oraz śmigu,

Postępy dzieci w nauce zarejestrowane zostaną za pomocą kamery, a następnie omówione na wieczornych wykładach.
Przeprowadzone również zostaną zajęcia teoretyczne na temat sprzętu narciarskiego i snowboardowego oraz zasad bezpieczeństwa panujących na stokach.
W przypadku korzystania z bardziej odległych stoków sprzęt narciarski i snowboardowy będzie dowożony do wyciągu narciarskiego.
Każdy z uczestników zimowiska na zakończenie turnusu otrzyma pamiątkowy dyplom oraz płytkę ze zdjęciami.

SPRZĘT NARCIARSKI I SNOWBOARDOWY

Istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu narciarskiego i snowboardowego na miejscu. Cena 15 zł za dobę, 90 zł za 6 dni za komplet bez kasku. Kask dla dzieci do 16 lat jest obowiązkowy i należy przywieźć własny. W wypożyczalni jest kilka kasków dla dzieci młodszych ale chcąc z nich skorzystać, trzeba to wcześniej uzgodnić i podać obwód głowy. Opłata za sprzęt na miejscu.

INFORMACJA O WYCIĄGACH:

Do oferty nie zostały wliczone karnety narciarskie. Cena karnetów będzie negocjowana z właścicielami wyciągów i będzie zależała od liczby dzieci i rodzaju wyciągów. Przewidujemy, że cena będzie pomiędzy 15 zł/dobę dla początkujących do 40 zł dla zaawansowanych. Dokładniejsze informacje będą podane bliżej terminu obozu.

TERMINY I CENY

TERMIN TURNUSU:Wiek uczestnikówFerie w województwachCena turnusu
(bez dojazdu)
Dojazd (dodatkowo płatny)
z miejscowości*:
 25.01-01.02.2014

 10-17 lat

 Lubelskie,Łódzkie, Podkarpackie, Pomorskie, Śląskie, Podlaskie, Warmińsko-Mazurskie

 

1075 zł
8 dni (7 noclegów)

 

 

 

 Warszawa, Koluszki, Piotrków, Katowice, Gdańsk
 15.02-22.02.2014 Dolnośląskie, Opolskie, Mazowieckie, Zachodniopomorskie Warszawa, Katowice, Częstochowa, Radomsko
 22.02-01.03.2014 Dolnośląskie, Opolskie, Mazowieckie, Zachodniopomorskie Warszawa, Katowice, Częstochowa, Radomsko

* warunkiem uruchomienia dojazdu jest 4 dzieci z danej miejscowości. Możliwe jest wsiadanie w innych miejscowościach, przez które przejeżdża pociąg.

Do D.W. „Zacisze” mogą także jechać rodzice i rodzeństwo dzieci z obozu. Dziecko obozowe może być wtedy zakwaterowane z rodzicem ale przez cały dzień uczestniczy w zajęciach obozowych. Koszt pobytu rodzica – 695 zł (7 noclegów, 3 posiłki normalnokaloryczne lub dietetyczne, do wyboru, indywidualna konsultacja z dietetykiem) lub 625 zł (7 noclegów, śniadanie, ciepła kolacja, indywidualna konsultacja z dietetykiem). Koszt pobytu rodzeństwa obozowicza, które się nie odchudza i nie uczestniczy w zajęciach obozowych: 505 zł (7 noclegów + 3 posiłki – pół porcji normalnej), 470 zł (7 noclegów + 2 połówkowe posiłki). Dziecko do 4 lat (bez wyżywienia, zakwaterowanie z rodzicem na wersalce) – bezpłatnie.

 

Poniżej tabelka z wynikami odchudzania na wszystkich 3 turnusach oraz zdjęcia z obozów:

 

 średnia utrata  dziewczynkichłopcy
 wagi 1,36 kg
1,72 kg
 cm w obwodzie pasa
 5,08 cm
5,67 cm

Powyższe dane są średnią dla 3 obozów tygodniowych, co jest zupełnie dobrym wynikiem.

Zdjęcia z turnusu I:

Zdjęcia z turnusu II:

Zdjęcia z turnusu trzeciego:

Na pytanie/rezerwację odpowiemy telefonicznie lub e-mailem
tak szybko jak to będzie możliwe
.