2014 LATO: odchudzające wczaso-kolonie dla dzieci z Rodzicami w Bornem Sulinowie

W roku 2014 odbyły się cztery turnusy kameralnej (max 12 dzieci w turnusie) wczaso-kolonii dla młodszych dzieci (6-11 lat) z Rodzicami. Dzięki opiniom usłyszanym zarówno od dzieci, jak i od rodziców (którzy bacznym okiem obserwowali poczynania naszej kadry i Ośrodka 😉 ) wiemy, że byliście bardzo zadowoleni z pobytu w Bornem Sulinowie.

Dzieci mieszkały w pokojach (łazienka, TV) z Rodzicami, ale przez min. 8 godzin dziennie miały zapewnioną opiekę wychowawcy/instruktora rekreacji ruchowej i realizowały swój program z różnorodnymi formami aktywności fizycznej, zabawami i wycieczkami.

Ośrodek Wypoczynkowo-Rehabilitacyjny „Revital” jest nam bardzo dobrze znany – organizujemy w nim nasze kolonie odchudzające już od 8 lat ! Posiada przestronną salę gimnastyczną i basen – w trakcie kolonii intensywnie korzystaliśmy zarówno z jednego, jak i z drugiego 🙂

Terminy: 12-19.07; 19-26.07; 26.07-02.08 i 02-09.08.2014. Cena jednego turnusu –  1075 zł. Dwa turnusy – 1999 zł.

ZAKWATEROWANIE:

Ośrodek Wypoczynkowo-Rehabilitacyjny „Revital” położony 200m od lasu i 1000m od jeziora. Obiekt posiada pokoje 2, 3, 4 os. oraz pokoje typu studio. W każdym pokoju łazienka i TV.

Wyposażenie ośrodka:
   – kryty basen 14 x 6m, o głębokości od 0,9 do 1,7m.
   – jacuzzi 
   – sala gimnastyczna 
   – siłownia

Ośrodek specjalizuje się w odchudzaniu i rehabilitacji. Turnusy odchudzające dla osób dorosłych i dzieci odbywają się w „Revitalu” już od kilkunastu lat.

WYŻYWIENIE:

5 posiłków dziennie – specjalna dieta o obniżonej kaloryczności, dostosowana do wieku dziecka i dużego wysiłku fizycznego. Pomimo iż porcje są nieduże, to posiłki co 2,5-3 godziny powodują, że dieta nie jest trudna do zniesienia.

KADRA

specjalna kadra z praktyką na obozach o profilu odchudzającym dla dzieci młodszych z uprawnieniami instruktorów WF, dietetyk, ratownik.

PROGRAM

 • zajęcia ruchowe na sali gimnastycznej, w basenie (1 godz. dziennie) oraz gry zespołowe i zabawy na świeżym powietrzu pod opieką wykwalifikowanych opiekunów z uprawnieniami instruktora WF.
 • turniej kometki (ta gra znakomicie spala kalorie)
 • marsze z kijami do Nordic Walking – w Bornem przepięknych szlaków do pieszych wycieczek jest mnóstwo a okolica jest bardzo malownicza
 • 1 wycieczka autokarowa w turnusie tygodniowym, do wyboru* spośród:
  • do bunkrów na szlaku Wału Pomorskiego – linii niemieckich umocnień, na którą składało się ponad 270 bunkrów i schronów
  • do Czaplinka do zrekonstruowanej wczesnośredniowiecznej warowni „Sławogród”, gdzie odbędzie się gra terenowa. Musicie wypełnić kolejne zadania zlecone przez tajemniczego mnicha – m.in. odszyfrować starą księgę, sporządzić miksturę ze straszną wiedźmą, brać udział w polowaniu, a nawet szturmować bramy grodziska! Wszystko po to, aby odnaleźć ukryte części mapy, które prowadzą do zakopanego skarbu.
  • do gospodarstwa agroturystycznego w Silnowie
 • zwiedzanie Izby Muzealnej ze zbiorami obrazującymi burzliwe dzieje Bornego Sulinowa od czasów I wojny światowej
 • kąpiele w jeziorze i plażowanie
 • podchody, dyskoteki, impreza „Mam talent” przy ognisku
 • dwudniowe warsztaty zdrowego odżywiania – zajęcia teoretyczne i praktyczne z dietetykiem 

*/wybór wycieczki odbędzie się przez głosowanie pierwszego dnia turnusu.

Na zakończenie obozu wszyscy Rodzice otrzymają broszurę ze wskazówkami na temat zasad prawidłowego odchudzania dzieci.

 

Niewielkie miasteczko BORNE SULINOWO (3,5 tys mieszkańców) leży wśród lasów w środkowej części Pojezierza Drawskiego, 22 kilometry na Pd-Z. od Szczecinka, nad dużym, rynnowym jeziorem PILE (130,3 m n.p.m., pow. 1019,4 ha, gł. 43,9 m, dł. 8,5 km, maks. szer. 3,3 km, 2 wyspy, 2 plaże, I klasa czystości) usytuowanym na szlaku rzeki Piławy, przepływającej przez 8 jezior i labirynt Zalewów Nadarzyckich.

Terminy i ceny

TURNUSY TYGODNIOWE (sobota-sobota)

Wiek dzieci:CENA (bez dojazdu)

12.07 – 19.07.2014 

6-11 lat

1075 

19.07 – 26.07.2014

6-11 lat

1075 

26.07 – 02.08.2014

6-11 lat

1075 

 02.08 – 09.08.2014
 6-11 lat 1075 zł

 Wykupując 2 turnusy otrzymujecie Państwo zniżkę 151 zł za drugi turnus, czyli 2 tygodnie kosztują 1999 zł.

CENA ZAWIERA:

noclegi, wyżywienie (od kolacji w dniu przyjazdu do śniadania w dniu wyjazdu + suchy prowiant na drogę, osoby zostające na drugi turnus – obiad), instruktorów podczas zajęć na sali, w terenie i na basenie, opiekę ratownika podczas zajęć na basenie i kąpieli w jeziorze, przejazdy podczas wycieczki, bilety wstępu podczas wycieczki. 

ZNIŻKI

 • dla stałych klientów:
  • drugi wyjazd na obóz, którego organizatorem jest Amitur – 25 zł
  • trzeci wyjazd na obóz, którego organizatorem jest Amitur – 50 zł
 • dla rodzeństwa – po 50 zł dla każdego z dzieci

Zaliczka – 300 zł/turnus tygodniowy; 500 zł/turnus dwutygodniowy, dopłata do 30 dni przed turnusem.

Na turnus  przyjmowane są wyłącznie dzieci z rodzicami lub opiekunami. Dzieci będą zakwaterowane w pokoju z opiekunami. Kadra instruktorska będzie przejmować opiekę nad dziećmi podczas 3 bloków zajęciowych, gdy Rodzice i opiekunowie będą mieć własne zajęcia: 08:00-08:45,  10:00-14;00 i 15:00-18:00 oraz dodatkowo po kolacji od 18:30 do 19:30-20:00 – będzie to czas na zajęcia ruchowe, ogniska, zabawy, w których będą także mogli uczestniczyć Rodzice i opiekunowie.

Koszt pobytu osoby dorosłej – 1015 zł/tydzień, 1960 zł/2 tygodnie. Cena zawiera pakiet zajęć na sali, w terenie i na basenie z grupą dorosłych, nielimitowany dostęp do basenu i jacuzzi oraz 4 zabiegi w tygodniu – np. bicze szkockie, drenaż limfatyczny BOA, Wibromax, dietę do wyboru (normalna lub niskokaloryczna).

Koszt pobytu osoby dorosłej ( bez pakietu zajeć i zabiegów oraz z normalnym wyżywieniem) – 770 zł/tydzień, 1400 zł/2 tygodnie.

Dojazd

własny

Dodatkowo płatne

 • Fakultatywny spływ kajakowy rzeką Piławą – 55 zł. Spływ startuje z Bornego Sulinowa, z prądem rzeki – płyniemy 8 km a dla wytrwałych, którzy będą mieli jeszcze siłę – dalsze 4 km przez bardzo malownicze Rozlewiska Nadarzyckie. Potrzebna zgoda rodziców na piśmie. Spływ odbędzie się przy minimum 12 osobach (dorosłych i dzieci) chętnych. Przed rozpoczęciem spływu odbędzie się nauka wiosłowania a nad bezpieczeństwem będzie czuwać ratownik. • Wycieczka fakultatywna do Parku Linowego w Rudnicy  – 50 zł (przejazd + bilet wstępu na 3 trasy dla młodszych lub 5 tras dla starszych). Wycieczka odbędzie się przy minimum 14 osobach chętnych (dorośli i dzieci). Na wejście do Parku potrzebna zgoda rodziców na piśmie. Park w Rudnicy jest jednym z największych tego typu obiektów w Polsce. Ma 1052m długości, 5 tras i łącznie 56 przeszkód o różnym poziomie trudności. Park jest położony wśród lasów, 7 km od Wałcza, nad rzeką Dobrzycą. Parki linowe to specjalnie przygotowane tereny dla zabaw z użyciem lin. Bawić się w nich mogą ludzie nawet bez żadnego doświadczenia w tym kierunku, zarówno dzieci, młodzież jak i osoby starsze. Zapewniają niezapomniane wrażenia, adrenalinę i wysiłek na świeżym powietrzu. Na solidnych drzewach zawieszone są drewniane podesty połączone w trasy stalowymi linami. Na każdym odcinku czekają tu różne przeszkody: mosty tyrolskie, kładki, zjazdy ukośną liną (tyrolki), przejścia po wiszących kłodach, belkach a nawet skok na linie typu tarzan. Dzieci do 13. roku życia są wpuszczane tylko na trasę łatwą, średnią i zjazdową.

KONIECZNIE TRZEBA ZABRAĆ:

wygodne buty na piesze wycieczki, krem z filtrem, klapki na basen, strój kąpielowy, czepek, dres, strój gimnastyczny.

Na pytanie/rezerwację odpowiemy telefonicznie lub e-mailem
tak szybko jak to będzie możliwe
.