2014 LATO: obóz odchudzająco-kondycyjny w Zakopanem

W 2014 roku odbył się jeden (24.07-03.08.2014) turnus obozu odchudzająco-kondycyjnego dla młodzieży 12-18 lat w samym centrum Zakopanego. Byliśmy zakwaterowani w bardzo dobrych warunkach, głownie w pokojach 2os. z łazienkami. Obóz był bardzo udany – młodzież się ze sobą wyjątkowo zżyła, pożegnania po zakończeniu obozu były bardzo trudne… musimy się spotkać w przyszłym roku na AMITURze 🙂 Oprócz zajęć kondycyjnych na sali, w profesjonalnej siłowni i na basenie, byliśmy m.in. w Aquaparku i graliśmy w paintball na Gubałówce. 

ZAKWATEROWANIE:

Ośrodek „Szpulki” Zakopiańskiego Centrum Edukacji, położony w centrum Zakopanego, w bardzo ładnym miejscu, przy ul. Małe Żywczańskie, zaledwie 6 minut pieszo od Krupówek i 10 minut pieszo od dolnej stacji kolejki na Gubałówkę.

Pokoje 2 i 4 os. (przewaga dwójek) z łazienkami.

Będziemy korzystać ze znajdujących się na terenie ZCE:

 • największej w Zakopanem hali sportowej (o wymiarach 38m/18m),
 • dużej i dobrze wyposażonej siłowni,
 • miejsca na ognisko,
 • placu zabaw,

KADRA:

młodzi ale sprawdzeni wychowawcy, z doświadczeniem w pracy na obozach odchudzających i po specjalnym przeszkoleniu (większość po AWF z uprawnieniami do prowadzenia zajęć fitness), opieka medyczna, dietetyk przez minimum 3 dni w turnusie, przewodnik tatrzański podczas wycieczek górskich.

WYŻYWIENIE:

5 posiłków dziennie o obniżonej kaloryczności. Zbilansowana dieta, dostosowana do zapotrzebowania rosnącego organizmu dziecka, ułożona została przez dietetyka z Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie. Dieta ta nie jest trudna do zniesienia dla dzieci – pomimo iż porcje są niewielkie to podawanie posiłków co 2,5 – 3 godz. nie dopuszcza do wystąpienia uczucia głodu.

WYŻYWIENIE:

PROGRAM:

  • zajęcia odchudzająco-kondycyjne – minimum 3 godziny dziennie:
   • na sali gimnastycznej – codziennie 1 godz. zajęć fitness,
   • w siłowni (co drugi dzień) – ćwiczenia nadzorowane przez trenera, dostosowane do wieku, płci i kondycji dzieci,
   • na basenie (co drugi dzień) – aquaaerobik, zabawy z piłką, pływanie,
   • gry zespołowe i zabawy na boiskach,
   • Nordic Walking,
  • zabawy na świeżym powietrzu: gry terenowe, podchody,
  • zwiedzanie najpiękniejszych zakątków Zakopanego i okolic: Duża Krokiew, Krupówki, Muzeum Tatrzańskie, Dolina Strążyska, Dolina Białego, Kalatówki, Kuźnice i in.
  • wjazd kolejką krzesełkową na Butorowy Wierch i powrót kolejką szynową z Gubałówki,
  • wejście piesze na szczyt Kasprowego (kto da radę) albo tylko do Hali Gąsienicowej (dla mniej sprawnych),
  • do wyboru*:dwugodzinna zabawa w AGUAPARKU w Zakopanem. W skład kompleksu wchodzą 4 baseny (w tym basen zawnętrzny na tarasie widokowym – z wodą termalną i widokiem na Giewont) wraz z dodatkowymi atrakcjami: rwącą rzeką, 6 jacuzzi oraz 5 zjeżdżalniami. Najdłuższa z nich ma długość 166,5 m i wysokość 16,7 m, rozwinąć w niej można prędkość do 26 km/h.
   • PAINTBALL na Gubałówce. W cenie kombinezony ochronne, karabinek i 100 kulek z farbą. Dodatkowe 100 kulek – 15 z ł (płatne na miejscu).
  • zajęcia z dietetykiem na temat prawidłowego i zdrowego odżywiania oraz zasad odchudzania,
  • zabawy, konkursy, występy, „Mam talent”,
  • ognisko,
  • zawody sportowe,
  • turnieje, quizy i zabawy integracyjne.

  * jeżeli chcesz uczestniczyć w obydwu atrakcjach, możesz dokupić drugą jako program fakultatywny – koszt 30 zł

  UWAGA: Zastrzegamy sobie możliwość odwołania niektórych punktów programu w przypadku długotrwale niesprzyjających warunków atmosferycznych, uniemożliwiających ich odbycie. W takim przypadku w zamian będą prowadzone dodatkowe zajęcia kondycyjne oraz gry i zabawy w ośrodku.

PROGRAM FAKULTATYWNY – DODATKOWO PŁATNY:

 • Wejście do PARKU LINOWEGO „Złota Grań” na Gubałówce  – 45 zł (przejście 2 wybranych tras z 7, które są w Parku). Dla odważnych – potężna dawka adrenaliny! . „Złota Grań” to jeden z największych parków w Polsce. Posiada 7 tras na różnych stopniach trudności, ponad 100 przeszkód, 700m zjazdu na tyrolkach, 16 metrowy pal oraz ściankę wspinaczkową. Impreza odbędzie się dla minimum 8 chętnych.
 • Dla tych, którzy wybrali wejście do Aquaparku lub Paintball a chcą uczestniczyć w obu atrakcjach – dopłata za drugą atrakcję – 30 zł

Termin

Wiek uczestników

Cena obozu bez dojazdu

 

24.07 (czwartek) – 03.08.14 (niedziela)

12-18 lat

1799 zł

 potwierdzony dojazd z Gdańska, Bydgoszczy, Szczecina, Poznania, Częstochowy, Warszawy, Kielc, Krakowa. Przed rezerwacją proszę o kontakt celem uzgodnienia możliwości zorganizowanego dowozu dziecka.

CENA ZAWIERA:

noclegi, wyżywienie (od śniadania w dniu przyjazdu do obiadu w dniu wyjazdu), opiekę pedagogiczną i medyczną, wykwalifikowanych instruktorów zajęć kondycyjnych, przewodnika tatrzańskiego i bilety wstępu podczas wycieczek, bilety na przejazd kolejką na Gubałówkę i Butorowy Wierch, przejazdy mikrobusami na terenie Zakopanego, sprzęt do realizacji programu, wynajem sali gimnastycznej, siłowni i niecki basenowej podczas zajęć, sprzęt do realizacji programu, ubezpieczenie NNW Allianz na kwotę 10000 zł. 

DODATKOWO PŁATNE:

Program fakultatywny oraz dojazd.

Dojazd

własny lub zorganizowany, pod opieką wychowawców (dodatkowo płatny). Dojazd nocnym pociągiem lub autobusem do Zakopanego, wyjazd dzień przed turnusem. Powrót w późnych godzinach wieczornych, nocnych  a do niektórych miejscowości rano, dzień po turnusie.

Dojazd z miejscowości:

Dojazd z miejscowości: Warszawa (160 zł), Kielce (150 zł), Kraków (98 zł), Wrocław (170 zł), Opole (155 zł), Katowice (140 zł), Gdańsk (195 zł), Bydgoszcz (180 zł), Szczecin (220 zł, Poznań (200 zł). Możliwy dojazd w jedną stronę. Dojazd zostanie uruchomiony dla minimum 4 osób z trasy Szczecin, Poznań oraz minimum 4 osób z trasy Wrocław – Opole – Katowice. Dojazd z Warszawy, Kielc, Krakowa, Szczecina, Poznania, Bydgoszczy i Gdańska jest potwierdzony.

Cena jest skalkulowana dla dzieci ze zniżką szkolną. Dzieci bez ważnej legitymacji szkolnej będą musiały dopłacić różnicę w koszcie biletu normalnego i ulgowego u konduktora.

KONIECZNIE TRZEBA ZABRAĆ:

mały plecak na wycieczki, wygodne buty z usztywnioną kostką do pieszych wycieczek górskich oraz obuwie sportowe na salę – tenisówki lub adidasy, nieprzemakalną kurtkę, ciepły sweter lub polar, strój gimnastyczny na salę, strój kąpielowy, klapki na basen, ręczniki, krem z filtrem UV, letnie przeciwsłoneczne nakrycie głowy, legitymację szkolną, oryginał poprawnie wypełnionej karty kolonijnej (nawet wtedy, gdy została przefaksowana do biura), numer PESEL zapisany na osobnej kartce.

Fakultatywne ubezpieczenie kosztów odwołania uczestnictwa

Niezgłoszenie się na imprezę lub wcześniejszy wyjazd, jeśli nie jest spowodowany chorobą lub udokumentowanym wypadkiem losowym (w przypadku wykupienia ubezpieczenia) lub niezależnie od przyczyn (bez wykupionego ubezpieczenia), nie jest podstawą do żądania od Biura Turystycznego AMITUR ekwiwalentu za niewykorzystane świadczenia – jest traktowane jak rezygnacja i Biuro w tym wypadku potrąca udokumentowane koszty, które zostały poniesione, zachowując prawo do roszczeń odszkodowawczych z tytułu utraconych korzyści, co w niektórych przypadkach może sięgnąć blisko 100% wpłaconej kwoty za obóz.

Dlatego też zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów odwołania uczestnictwa i wcześniejszego powrotu z imprezy turystycznej zabezpieczające zwrot kosztów obozu w przypadku rezygnacji z wyjazdu lub wcześniejszego powrotu spowodowanego chorobą lub innym wypadkiem losowym (udokumentowanym – np. utrata pracy), którego nie można było przewidzieć.

Oferujemy 3 warianty ubezpieczeń:

 • zapewniające 100% zwrot wpłaconej kwoty ubezpieczenie rezygnacji i wcześniejszego powrotu z obozu T.U.Allianz, które kosztuje 4% ceny obozu – 72 zł.
 • zapewniające 80% zwrot wpłaconej kwoty ubezpieczenie rezygnacji i wcześniejszego powrotu z obozu T.U.Europa, które kosztuje 3% ceny obozu – 54 zł.
 • zapewniające 80% zwrot wpłaconej kwoty ubezpieczenie rezygnacji T.U.Europa, które kosztuje 2% ceny obozu – 36 zł.

Warunki ogólne tych ubezpieczeń można pobrać ze strony www.amitur.pl z działu „Dokumenty do pobrania” lub można na życzenie otrzymać je mailem.

KAUCJA

Prawny opiekun uczestnika obozu odpowiada materialnie za szkody spowodowane przez uczestnika w obiekcie kolonijnym. Na poczet ewentualnych szkód zbierana jest pierwszego dnia obozu obowiązkowa kaucja w wysokości 30 zł. O ile nie będzie szkód, kaucja jest zwracana w ostatnim dniu obozu.

Na pytanie/rezerwację odpowiemy telefonicznie lub e-mailem
tak szybko jak to będzie możliwe
.