2014 LATO: obóz odchudzająco-kondycyjny w Świnoujściu

W 2014 roku już po raz ostatni zaprosiliśmy was na jeden (01-14.08.2014) turnus obozu odchudzająco-kondycyjnego do ośrodka „Grodek” w Świnoujściu. Liczymy na to, że w kolejnych latach uda nam się przywrócić obozy w tej miejscowości, ponieważ jest ona wyjątkowo atrakcyjna i lubiana przez młodzież. Jeśli uda nam się to zrealizować,  obóz odbędzie się na pewno w innym ośrodku wczasowym – niestety Grodek nie spełnia już wymagań które stawiamy ośrodkom, z którymi współpracuje AMITUR.

Mimo niewątpliwych mankamentów ze strony ośrodka wczasowego, młodzież wróciła w obozu bardzo zadowolona – świetnie spędzony współny czas, masa aktywności i wspaniała kadra pozwalały oderwać się od Grodkowej rzeczywistości 😉 i wykorzystać wspólnie spędzone dwa tygodnie na maksa !

W przyszłym roku zapraszamy na AMITURy do innych miejscowości – na pewno pozytywnie zaskoczymy Was naszą ofertą na LATO 2015 🙂

Połączenie aktywności fizycznej, niskokalorycznej, dobrze zbilansowanej diety i świetnego, morskiego klimatu daje bardzo dobre efekty odchudzające.  

Świnoujście to atrakcyjna miejscowość wczasowo – uzdrowiskowa z wyjątkowo szeroką plażą ze złocistym piaskiem oraz piękną zabudową dzielnicy nadmorskiej. Mikroklimat Świnoujścia charakteryzuje się dużą liczbą słonecznych dni. Bliskość granicy (2,5 km od centrum) umożliwia wyjazdy na atrakcyjne wycieczki autokarowe i promowe do Niemiec, Danii czy Szwecji. W mieście zaczyna się ścieżka rowerowa, która biegnie przez trzy sławne niegdyś Cesarskie Kąpieliska: Ahlbeck, Heringsdorf i Bansin. Do Ahlbeck jest tylko 4 kilometry. 

Zakwaterowanie:

Ośrodek wypoczynkowy „GRODEK”, którego największym atutem jest położenie – leży w bardzo ładnej, nadmorskiej dzielnicy Świnoujścia, w odległości około 30 m od przejścia na plażę. Obiekt jest położony na dużym, ogrodzonym  terenie zadrzewionym lasem sosnowym i graniczy z Parkiem Miejskim.

Posiada plac zabaw, boiska do siatkówki i koszykówki, wiatę na stoły do ping-ponga i miejsce na ognisko.

Składa się z 3 dwupiętrowych budynków mieszkalnych oraz wolnostojącego budynku stołówki, w którym jest także sala dyskotekowa.

Pokoje 2, 3, 4 i 5 osobowe z łazienkami, przy czym prysznic w łazience nie posiada brodzika. Informacja dla stałych bywalców tego obozu: zakwaterowanie w innym budynku, niż dotychczas – w tym, w którym jest recepcja.

Wyżywienie: 5 posiłków dziennie, do wyboru dieta niskokaloryczna i normalna. Dieta odchudzająca dla młodzieży to zbilansowana dieta o niewielkim ograniczeniu kalorycznym, dostosowana do zapotrzebowania rozwijającego się organizmu i ogromnej dawki aktywności ruchowej.

Kadra: Wykwalifikowana kadra pedagogiczna z doświadczeniem na obozach odchudzających, instruktorzy WF, ratownik, opieka medyczna.

Program:

 • Rozruch poranny
 • Codzienne urozmaicone zajęcia kondycyjne, rozciągające  i wzmacniające, w tym:
  • aquaaerobik w basenie
  • fitness na sali
  • elementy tańca, układy taneczne.
  • intensywne marsze z kijami do Nordic Walking
  • gry i zabawy zespołowe na świeżym powietrzu
 • kąpiele w morzu i plażowanie 
 • zajęcia z dietetykiem (minimum 3 dni w turnusie) ciekawie prowadzone, bez przynudzania
 • wycieczki piesze do  Niemiec 
 • wycieczka do Międzyzdrojów – zwiedzanie m.in. Promenady Gwiazd i Muzeum Figur Woskowychseans filmowy w Planetarium, wejście na Kawczą Górę
 • wycieczki piesze do ciekawych miejsc w Świnoujściu, których tu nie brakuje (Forty, latarnia morska,  port wojenny, terminal promowy)
 • wejście do Parku Linowego w Świnoujściu – przejście jednej, wybranej przez siebie trasy (spośród 5 tras o różnym poziomie trudności). Na wejście do Parku Linowego konieczna jest zgoda rodziców.
 • dyskoteki
 • konkursy
 • psychozabawy
 • podchody
 • ognisko

 

Program fakultatywny:

Wycieczka fakultatywna do Heide Parku

Program wycieczki: zbiórka o godz.04:00. Przejazd do Heide Parku uznanego za nr 1 wśród niemieckich parków rozrywki. Heide Park to jeden z największych parków rozrywki w Europie o olbrzymiej powierzchni, który oferuje niezliczone atrakcje, zapierające dech jazdy, wiele fantastycznych show. Około 9-godzinny pobyt na terenie parku, podcza których czekają na Was liczne atrakcje m. in.: szwajcarski tor bobslejowy, zjeżdżalnie, łodzie i tratwy, kolejki górskie, kraina piratów, akrobaci, różnego typu rolby, karuzele obrotowo-młynowe, kolejki ziemne i powietrzne, wieże widokowe, teatr ptasi, huśtawki i wiele innych atrakcji. Najwyższą i najszybszą kolejką górską parku jest Collossos, która w 2003 roku została zapisana do księgi rekordów Guinnessa jako drewniana kolejka o największym kącie pierwszego spadku (61°). „Scream” to najwyższy na świecie Gyro-Drop-Tower (73m). „Desert Race” – piekielna jazda przez pustynię. Jest tu także pierwsza w Niemczech kolejka górska startująca z katapulty. W ciągu 2,4 s przyspiesza ona do 100 km/h. Oprócz wszelkiego rodzaju karuzel i kolejek są tu urocze miejsca takie jak Dzielnica holenderska, która jest oazą spokoju, zbudowana w tradycji XIX w. Są tutaj również ogrody, które zaskakują swą aranżacją – miejsce relaksu i odpoczynku. O godz.18:00 wyjazd z Heide Parku. Przyjazd do Świnoujścia ok.godz.23:30.  Program jest ramowy i może ulec zmianie.

Cena wycieczki: 140 zł zawiera transport autokarem, obsługę pilota na całej trasie wycieczki, ubezpieczenie NNW i KL.  Opłata dodatkowa: wstęp do Heide Parku: 17,00 € dzieci, 24,00 € dorośli (Bilet upoważnia do wielokrotnego korzystania ze wszystkich atrakcji na terenie parku) . Wycieczka dojdzie do skutku dla minimum 15 osób.

TERMIN TURNUSU:

Wiek uczestników

Cena turnusu (bez dojazdu)

 

01.08-14.08.2014
(14 pełnych dni, 13 nocl.)

12-18 lat

1780 

 ostatnie miejsca tylko z dojazdem własnym lub z Warszawy

 

CENA ZAWIERA: noclegi, wyżywienie (od śniadania w dniu przyjazdu do kolacji w dniu wyjazdu), opiekę pedagogiczną i medyczną, opiekę ratownika, wykwalifikowanych instruktorów WF podczas zajęć na basenie i na sali, bilety wstępu podczas wycieczek w Polsce, bilet wstępu do Parku Linowego, sprzęt potrzebny do realizacji programu, ubezpieczenie NNW Allianz na kwotę 10000 zł.

ZNIŻKI:

 • dla stałych klientów
  • drugi wyjazd na obóz, którego organizatorem jest Amitur – 25 zł
  • trzeci wyjazd na obóz, którego organizatorem jest Amitur – 50 zł
  • czwarty wyjazd na obóz, którego organizatorem jest Amitur – 75 zł
  • piąty i dalszy wyjazd na obóz, którego organizatorem jest – 100 zł
 • dla rodzeństwa – 50 zł dla każdego z dzieci
 • FIRST MINUTE 1 – przy rezerwacji obozu do dnia 14.04.14 – zniżka 100 zł i obniżona do 150 zł wysokość zaliczki
 • FIRST MINUTE 2 – przy rezerwacji obozu w dniach 15-30.04.14 – zniżka 50 zł i obniżona wysokość zaliczki do 300 zł
 • dla dzieci z rodzin wielodzietnych (KARTA DUŻEJ RODZINY) – zniżka 150 zł

UWAGA: sumaryczna zniżka nie może być wieksza, niż 300 zł 

DOJAZD:

własny lub zorganizowany, pod opieką wychowawców (dodatkowo płatny) z miejscowości: Warszawa (130 zł); Kraków (170 zł); Katowice (160 zł); Kutno (130 zł); Koło (120 zł), Konin (120 zł); Poznań (120 zł); Szczecin (70 zł); Opole (150 zł); Wrocław (146 zł), Leszno (135 zł).

Wyjazd pociągiem nocnym (miejsca siedzące) dzień przed turnusem, powrót rano dzień po turnusie. Możliwy też dojazd w jedną stronę za połowę ceny.

Cena jest skalkulowana dla dzieci ze zniżką szkolną. Dzieci bez ważnej legitymacji szkolnej będą musiały dopłacić różnicę w koszcie biletu normalnego i ulgowego u konduktora.

KONIECZNIE TRZEBA ZABRAĆ:

wygodne buty na piesze wycieczki, krem z filtrem, klapki na basen, strój kąpielowy, czepek, dres, strój gimnastyczny, mały plecaczek na wycieczki, legitymację szkolną, paszport lub dowód osobisty. UWAGA: wyrobienie dowodu osobistego dla dziecka jest szybsze i tańsze niż wyrobienie paszportu. 

 

DODATKOWO PŁATNE (FAKULTATYWNIE):

 • wycieczka do Heide Parku – 140 zł + wstęp płatny w Euro – 17 Euro dla dzieci do 17 lat, 24 Euro dla starszych

FAKULTATYWNE UBEZPIECZENIE KOSZTÓW ODWOŁANIA UCZESTNICTWA

Niezgłoszenie się na imprezę lub wcześniejszy wyjazd, jeśli nie jest spowodowany chorobą lub udokumentowanym wypadkiem losowym (w przypadku wykupienia ubezpieczenia) lub niezależnie od przyczyn (bez wykupionego ubezpieczenia), nie jest podstawą do żądania od Biura Turystycznego AMITUR ekwiwalentu za niewykorzystane świadczenia – jest traktowane jak rezygnacja i Biuro w tym wypadku potrąca udokumentowane koszty, które zostały poniesione, zachowując prawo do roszczeń odszkodowawczych z tytułu utraconych korzyści, co w niektórych przypadkach może sięgnąć 100% wpłaconej kwoty za obóz. Dlatego też zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów odwołania uczestnictwa i wcześniejszego powrotu z imprezy turystycznej zabezpieczające zwrot kosztów obozu w przypadku rezygnacji z wyjazdu lub wcześniejszego powrotu spowodowanego chorobą lub innym wypadkiem losowym (udokumentowanym – np. utrata pracy), którego nie można było przewidzieć.

Oferujemy 3 warianty ubezpieczeń:

 • zapewniające 100% zwrot wpłaconej kwoty ubezpieczenie rezygnacji i wcześniejszego powrotu z obozu T.U.Allianz, które kosztuje 4% ceny obozu – 71 zł.
 • zapewniające 80% zwrot wpłaconej kwoty ubezpieczenie rezygnacji i wcześniejszego powrotu z obozu T.U.Europa, które kosztuje 3% ceny obozu – 53,40 zł.
 • zapewniające 80% zwrot wpłaconej kwoty ubezpieczenie rezygnacji T.U.Europa, które kosztuje 2% ceny obozu – 35,60 zł.

Warunki ogólne tych ubezpieczeń można pobrać ze strony www.amitur.pl z działu „Dokumenty do pobrania” lub można na życzenie otrzymać je mailem.

KAUCJA

Prawny opiekun uczestnika obozu odpowiada materialnie za szkody spowodowane przez uczestnika w obiekcie kolonijnym. Na poczet ewentualnych szkód zbierana jest przed wyjazdem obowiązkowa kaucja w wysokości 30 zł. O ile nie będzie szkód, kaucja jest zwracana w ostatnim dniu obozu.

Na pytanie/rezerwację odpowiemy telefonicznie lub e-mailem
tak szybko jak to będzie możliwe
.