2013 LATO – Obóz odchudzająco-kondycyjny w Świnoujściu

Już po raz dziesiąty w malowniczym Świnoujściu odbyły się 2 turnusy obozu dla młodzieży chcącej aktywnie spędzić czas i efektywnie wyrzeźbić sylwetkę! Niezapomniana zabawa w trakcie codziennych kilkugodzinnych zajęć ruchowych, w tym fitness, capoeira, aquaerobik, marsze Nordic Walking, a także coś dla umysłu – zajęcia z dietetykiem i psychologiem. Dodatkowo fajne wycieczki i liczne gry i zabawy w fantastycznej atmosferze wakacyjnego Świnoujścia!

Połączenie aktywności fizycznej, niskokalorycznej, dobrze zbilansowanej diety i świetnego, morskiego klimatu daje bardzo dobre efekty odchudzające.  

Świnoujście to atrakcyjna miejscowość wczasowo – uzdrowiskowa z wyjątkowo szeroką plażą ze złocistym piaskiem oraz piękną zabudową dzielnicy nadmorskiej. Mikroklimat Świnoujścia charakteryzuje się dużą liczbą słonecznych dni. Bliskość granicy (2,5 km od centrum) umożliwia wyjazdy na atrakcyjne wycieczki autokarowe i promowe do Niemiec, Danii czy Szwecji. W mieście zaczyna się ścieżka rowerowa, która biegnie przez trzy sławne niegdyś Cesarskie Kąpieliska: Ahlbeck, Heringsdorf i Bansin. Do Ahlbeck jest tylko 4 kilometry.

Zakwaterowanie:

Ośrodek wypoczynkowy „GRODEK”, którego największym atutem jest położenie – leży w bardzo ładnej, nadmorskiej dzielnicy Świnoujścia, w odległości około 30 m od przejścia na plażę. Obiekt jest położony na dużym, ogrodzonym  terenie zadrzewionym lasem sosnowym i graniczy z Parkiem Miejskim.

Posiada plac zabaw, boiska do siatkówki i koszykówki, wiatę na stoły do ping-ponga i miejsce na ognisko.

Składa się z 3 dwupiętrowych budynków mieszkalnych oraz wolnostojącego budynku stołówki, w którym jest także sala dyskotekowa.

Pokoje 2, 3, 4 i 5 osobowe  skromnego standardu (przed remontem) wyposażone są w pełny węzeł sanitarny.

Wyżywienie: 5 posiłków dziennie, do wyboru dieta niskokaloryczna i normalna. Dieta odchudzająca dla młodzieży to zbilansowana dieta o niewielkim ograniczeniu kalorycznym, dostosowana do zapotrzebowania rozwijającego się organizmu i ogromnej dawki aktywności ruchowej.

Kadra: Wykwalifikowana kadra pedagogiczna z doświadczeniem na obozach odchudzających, instruktorzy WF, ratownik, opieka medyczna.

Program:

 • Rozruch poranny
 • Codzienne urozmaicone zajęcia kondycyjne, rozciągające  i wzmacniające, w tym:
  • aquaaerobik w basenie
  • fitness na sali
  • elementy tańca, układy taneczne.
  • intensywne marsze z kijami do Nordic Walking
  • gry i zabawy zespołowe na świeżym powietrzu
 • kąpiele w morzu i plażowanie 
 • zajęcia z dietetykiem (minimum 3 dni w turnusie) ciekawie prowadzone, bez przynudzania.
 • zajęcia z psychologiem (w grupach wiekowych) – jak budować motywację do odchudzania, jak radzić sobie w chwilach kryzysu i zwątpienia.
 • wycieczki piesze do Niemiec 
 • wycieczka do Term Bałtyckich w Ahlbeck (Niemcy), dwugodzinny pobyt na kompleksie basenów z wodą morską,
 • wycieczka do Międzyzdrojów – zwiedzanie m.in. Promenady Gwiazd i Muzeum Figur Woskowychseans filmowy w Planetarium, wejście na Kawczą Górę
 • wycieczki piesze do ciekawych miejsc w Świnoujściu, których tu nie brakuje (Fort Gerharda, latarnia morska, Fort Anioła, Fort Zachodni, port wojenny, terminal promowy)
 • gra terenowa szlakiem fortów
 • dyskoteki
 • konkursy
 • psychozabawy
 • podchody
 • ognisko

Program fakultatywny:

Fakultatywne zajęcia z języka angielskiego – 1 godz. dziennie mówimy tylko po angielsku. Zabawy uczące komunikacji w języku angielskim, rozwijające samodzielne, spontaniczne mówienie. Zajęcia dojdą do skutku, jeżeli zapisze się na nie minimum 6 dzieci.  Osoby, które się zgłoszą, będą proszone o wypełnienie testu poziomującego, aby określić ich poziom znajomości języka angielskiego. Koszt pakietu – 100 zł. 

 

Wycieczka fakultatywna do Legolandu (tylko turnus I)

Program wycieczki: zbiórka o godz. godz.02:00  Przejazd do Legolandu, jedynego w Skandynawii i pierwszego na świecie lunaparku zbudowanego z klocków Lego. Czeka nas ok. 9 godzinny niezapomniany pobyt w parku rozrywki, gdzie czeka na zwiedzających mnóstwo wyśmienitej zabawy. m. in.: świat w miniaturze, kościoły i miasta duńskie, krajobraz fiński, szwedzki i alpejski, safari, kraj techniki LEGO, zbiór ponad 500 lalek i domków dla lalek z epoki naszych dziadków. A także: ZATOKA PIRATÓW, gdzie weźmiecie udział w wielkiej bitwie morskiej (duża ilość wody i błyskawiczna akcja. Kto zostanie trafiony z pirackiej wodnej armaty a kto suchy wróci na ląd?). Jest również TITANIA`S PALAS – najmniejszy i najpiękniejszy miniaturowy pałac na świecie. Legoland to nie tylko fascynujący świat wykonany w całości z klocków LEGO ale również centrum świetnej zabawy – proponuje ponad 30 różnorodnych KOLEJEK I KARUZEL m. in.: kolejka wokół parku, mini łodzie, diabelski młyn, wieża widokowa, zjeżdżalnie wodne. Ponadto – życie Atlantyku widziane z łodzi podwodnej (tropikalne ryby, rekiny, wraki statków) oraz „Kosmiczne centrum Kennedy’ego„, gdzie można  zaprojektować i zbudować własnego robota. O godz.18:00 wyjazd z Legolandu, powrót do Świnoujścia ok.godz.01:30. (Program jest ramowy i może ulec zmianie).

Cena – 190 zł zawiera:  transport autokarem, obsługę pilota na całej trasie wycieczki i ubezpieczenie NNW i KL.  Opłata dodatkowa: wstęp do Legolandu 279 DKK od osoby lub 35 Euro od osoby (dzieci i dorośli). Bilet upoważnia do wielokrotnego korzystania ze wszystkich atrakcji na terenie parku. Impreza organizowana przez B.T.”Fregata” ze Świnoujścia. Wycieczka dojdzie do skutku dla minimum 15 osób. 

Wycieczka fakultatywna do Heide Parku (tylko turnus II)

Program wycieczki: zbiórka o godz.04:00. Przejazd do Heide Parku uznanego za nr 1 wśród niemieckich parków rozrywki. Heide Park to jeden z największych parków rozrywki w Europie o olbrzymiej powierzchni, który oferuje niezliczone atrakcje, zapierające dech jazdy, wiele fantastycznych show. Około 9-godzinny pobyt na terenie parku, podcza których czekają na Was liczne atrakcje m. in.: szwajcarski tor bobslejowy, zjeżdżalnie, łodzie i tratwy, kolejki górskie, kraina piratów, akrobaci, różnego typu rolby, karuzele obrotowo-młynowe, kolejki ziemne i powietrzne, wieże widokowe, teatr ptasi, huśtawki i wiele innych atrakcji. Najwyższą i najszybszą kolejką górską parku jest Collossos, która w 2003 roku została zapisana do księgi rekordów Guinnessa jako drewniana kolejka o największym kącie pierwszego spadku (61°). „Scream” to najwyższy na świecie Gyro-Drop-Tower (73m). „Desert Race” – piekielna jazda przez pustynię. Jest tu także pierwsza w Niemczech kolejka górska startująca z katapulty. W ciągu 2,4 s przyspiesza ona do 100 km/h. Oprócz wszelkiego rodzaju karuzel i kolejek są tu urocze miejsca takie jak Dzielnica holenderska, która jest oazą spokoju, zbudowana w tradycji XIX w. Są tutaj również ogrody, które zaskakują swą aranżacją – miejsce relaksu i odpoczynku. O godz.18:00 wyjazd z Heide Parku. Przyjazd do Świnoujścia ok.godz.23:30.  Program jest ramowy i może ulec zmianie.

Cena wycieczki: 140 zł zawiera transport autokarem, obsługę pilota na całej trasie wycieczki, ubezpieczenie NNW i KL.  Opłata dodatkowa: wstęp do Heide Parku: 16,00 € dzieci, 24,00 € dorośli (Bilet upoważnia do wielokrotnego korzystania ze wszystkich atrakcji na terenie parku) . Wycieczka dojdzie do skutku dla minimum 15 osób.

TERMIN TURNUSU:

Wiek uczestników

Cena turnusu (bez dojazdu)

10/11.07-24/25.07.2013
(14 pełnych dni, 13 nocl.)

10-16 lat

1780 

24/25.07-07/08.08.2013
(14 pełnych dni, 13 nocl.)

12-18 lat

1780 

 

Wyniki odchudzania:

 

DZIEWCZYNKI / Turnus

 T1

 T2

średnie BMI początkowe

 27,93

 30,15

średnie BMI końcowe

 26,72

 29,25

średnia utrata wagi [kg]

 3,3

 2,6

średnia utrata masy ciała [%]

4,4 3,0

średnie zmniejszenie obwodu pasa [cm]

 6,6

 3,6

 

CHŁOPCY / Turnus

 T1

T2

średnie BMI początkowe

27,79

24,18

średnie BMI końcowe

26,1523,02

średnia utrata wagi [kg]

 4,4

3,7

średnia utrata masy ciała [%]

 5,9

 5,0

średnie zmniejszenie obwodu pasa [cm]

 4,8

 3,1

Na pytanie/rezerwację odpowiemy telefonicznie lub e-mailem
tak szybko jak to będzie możliwe
.