2013 LATO – Obóz odchudzająco-kondycyjny w Jastrzębiej Górze

Czwarty raz wakacyjna Jastrzębia Góra była świadkiem naszych turnusów odchudzająco-kondycyjnych! Prócz licznych zajęć ruchowych był czas na atrakcyjne wycieczki m.in. do Parku Linowego, Ocean Parku i Parku Jurajskiego, warsztaty psychologiczne „Chudnij z głową” oraz kursy windsurfingu. Poniżej zdjęcia oraz wyniki obozowego odchudzania!

 

Jastrzębia Góra

Jastrzębia Góra usytuowana jest na wysokim, klifowym brzegu Bałtyku i otoczona Nadmorskim Parkiem Krajobrazowym. Oferuje czystą morską wodę, piękne piaszczyste plaże, w pobliżu lasy sosnowe i orzeźwiające powietrze nasycone jodem. Stanowi dobrą bazę dla wycieczek pieszych do Rozewia, Lisiego Jaru, Władysławowa czy Karwi. Walory przyrodnicze, mnóstwo sezonowych atrakcji na miejscu, bliskość Mierzei Helskiej, Trójmiasta oraz Łeby pozwalają na realizację bardzo atrakcyjnego wypoczynku.

ZAKWATEROWANIE:

Dom Wczasowy „ZEW MORZA” położony 200 m od plaży, w centrum Jastrzębiej Góry. Pokoje typu studio (2+3)os. Każdy pokój wyposażony jest w łazienkę i TV SAT.

Na terenie ośrodka znajduje się Centrum SPA & WELLNESS, a w nim:

   • Basen kryty
   • Jacuzzi
   • Sauna sucha i sauna parowa
   • Fitness studio z salą ćwiczeń i siłownią
   • Solarium

Oprócz tego Ośrodek jest wyposażony w:
   • Boiska do piłki nożnej, koszykowej i plażowej
   • Plac zabaw
   • Wypożyczalnię rowerów
   • Bilard, dart
   • Wiatę na ognisko i grilla

KADRA:

młodzi ale sprawdzeni wychowawcy, z doświadczeniem w pracy na obozach odchudzających (większość po AWF z uprawnieniami do prowadzenia zajęć fitness), dietetyk, opieka lekarska i pielęgniarska, ratownik podczas kąpieli w morzu i na basenie, dietetyk przez min. 3 dni w turnusie.

WYŻYWIENIE:

5 posiłków dziennie o obniżonej kaloryczności. Zbilansowana dieta, dostosowana do zapotrzebowania rosnącego organizmu dziecka, ułożona została przez dietetyka z Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie. Dieta ta nie jest trudna do zniesienia dla dzieci – pomimo iż porcje są niewielkie to podawanie posiłków co 2,5 – 3 godz. nie dopuszcza do wystąpienia uczucia głodu. Dla dzieci nie wymagających odchudzania – dieta o normalnej kaloryczności (proszę wybrać podczas rezerwacji).

PROGRAM:

Przed południem

 • zajęcia na świeżym powietrzu: spacery plażą i pieszymi ścieżkami spacerowymi do Karwi, Rozewia, Chłapowa i Władysławowa. Zwiedzanie latarni morskiej w Rozewiu, Lisiego Jaru i wąwozów w Chłapowie, Centralnego Ośrodka Sportu w Cetniewie, Alei Gwiazd Sportu we Władysławowie.

 • wycieczka rowerowa (zachęcamy, ale nie zmuszamy dzieci)

 • plażowanie i kąpiele w morzu pod okiem ratownika

 • wycieczka autokarowa do Łeby. W programie m.in. zwiedzanie PARKU JURAJSKIEGO

 • wycieczka do Ocean Parku we Władysławowie

 • wycieczka do Parku Linowego we Władysławowie (konieczna pisemna zgoda rodziców, wstęp dodatkowo płatny od 10 do 30 zł, w zależności od trasy).

Po obiedzie:

 • zajęcia odchudzająco-kondycyjne – minimum 3 godziny dziennie na sali gimnastycznej (zajęcia fitness, elementy tańca i sztuk walki), gry zespołowe i zabawy na boiskach, codzienna gimnastyka w wodzie na basenie, Nordic Walking

Po kolacji:

 • dyskoteki,

 • psychozabawy, konkursy, występy, „Mam talent”, wieczór kabaretowy,

 • ognisko,

 • zawody sportowe, turnieje, quizy i zabawy integracyjne, konkurs rzeźby w piasku

 • zajęcia z dietetykiem na temat prawidłowego i zdrowego odżywiania i zasad odchudzania – teoretyczne i praktyczne.

UWAGA:  Zastrzegamy sobie możliwość odwołania niektórych wycieczek w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych, uniemożliwiających ich odbycie. W takim przypadku w zamian będą prowadzone dodatkowe zajęcia kondycyjne oraz gry i zabawy w ośrodku.

PROGRAM FAKULTATYWNY - DODATKOWO PŁATNY:

 • Warsztaty psychologiczne „Chudnij z głową” dla młodzieży powyżej 13 lat. Warsztaty prowadzi p. Kamila Korzeniewska (psycholog). W programie:
  • Psychologiczne mechanizmy odchudzania
  • Rozpoznawanie szkodliwych nawyków żywieniowych
  • Rola myśli i przekonań w procesie zmiany diety
  • Znaczenie emocji dla zdrowego żywienia
  • Tworzenie zdrowych przekonań ułatwiających zmianę nawyków żywieniowych
  • Praca nad racjonalnym wyznaczaniem celów
  • Praca nad motywacją do zmiany
  • Tworzenie indywidualnych planów działania

Koszt warsztatów – 70 zł (6 godzin). Minimalna liczba osób, przy której warsztat się odbędzie – 12.

ATRAKCJE Jastrzębiej Góry i okolic:

Jastrzębia Góra ma najdalej wysunięty na północ punkt linii brzegowej Polski. Jest on oznaczony Gwiazdą Północy, obeliskiem z pamiątkową płytą, na której widnieje znak orła a także parametry długości i szerokości geograficznej. W okolicach Jastrzębiej Góry występują wszystkie możliwe rodzaje brzegów morskich, od piaszczystego poprzez kamieniste, aż po strome klify.

 

Latarnia morska w Rozewiu

Około 3 km od Jastrzębiej Góry w kierunku Władysławowa, znajduje się przepiękna, czerwona latarnia morska. Ponoć już od XVII wieku, palono tu światła. Obecnie światło latarni widać prawie z 25 mil morskich a rozpoznać je można po błyskach. W 1963 roku założono w latarni filię Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku: „Muzeum Latarnictwa”. Gdy stare lampy zastąpiono nowoczesnymi, oddano je właśnie tu, aby każdy mógł zobaczyć na własne oczy jak potężne i ciężkie soczewki oraz osprzęt był zamontowany i używany przez latarników. Latarnia Morska w Rozewiu nosi imię słynnego polskiego pisarza Stefana Żeromskiego. Pisarz kilkakrotnie odwiedzał Rozewie w latach 1920-1924.

 

Aleja Gwiazd Sportu we Władysławowie (Promenada) Corocznie w miesiącu sierpniu odbywa się tu Festiwal Sportu i odsłaniane są kolejne gwiazdy, upamiętniające znanych polskich sportowców. Obecnie promenada mieści 48 mosiężnych gwiazd umieszczonych w granitowych płytach. Można tu zobaczyć gwiazdy takich sportowców jak: Feliks „PAPA” Stamm, Irena Szewińska, Jerzy Kulej, Andrzej Supron, Kazimierz Deyna, Robert Korzeniowski, Sobiesław Zasada, Janusz Sidło, Andrzej Grubba, Jerzy Makula, Grzegorz Lato, Zbigniew Boniek, Tomasz Gollob, Sylwia Gruchała, Dariusz Michalczewski i wielu innych.

Centralny Ośrodek Przygotowań Olimpijskich zlokalizowany jest w Cetniewie tuż nad morzem. Na terenie ośrodka znajduje się piękna marmurowa fontanna oraz cieszący się ogromnym zainteresowaniem nowoczesny basen kąpielowy ze zjeżdżalnią, biczami wodnymi oraz innymi atrakcjami. Znajdują się tu również korty tenisowe, boiska do piłki nożnej, fitness club oraz kompleks odnowy biologicznej z kriokomorą na czele. Często można tu spotkać wędrujących licznymi alejkami znanych sportowców. Przyjeżdżają oni do Władysławowa aby zregenerować siły przed zawodami lub po prostu potrenować w sprzyjających morskich warunkach. Od czasu do czasu rozgrywane są tu zawody sportowe i odbywają się imprezy rozrywkowe z udziałem popularnych wykonawców. Co rok organizowany jest Festiwal Sportu, na który zjeżdżają do Władysławowa najznakomitsze gwiazdy polskiego sportu oraz telewizji.

„Lisi Jar”

to wąwóz, który niegdyś liczył około 10 km długości. Niszczycielskie działanie Bałtyku co rok pochłania jakąś część tego przepięknego zakątka. Znajduje się pomiędzy Rozewiem a Jastrzębią Górą. Powstał na skutek erozji a w najgłębszym miejscu ma prawie 50 metrów! Porośnięty jest pięknym bukowym lasem w którym nierzadko można spotkać okazy liczące grubo ponad 150 lat. Znajdziemy tu również piękne okazy brzozy, świerku, jarzębiny oraz dzikiej gruszy.

 

PARK JURAJSKI w Łebie

Przepięknie położony, na obszarze blisko 20 ha, w otoczeniu lasów, stawów, trzęsawisk i naturalnej przyrody. Podczas spaceru ścieżkami, mostami i kładkami Parku, wśród nadmorskiej roślinności można tu spotkać około 100 gadów, a wśród nich dwa kolosy Seismosaurus mający 45 metrów długości i jedyny w Polsce Brachiosaurus wysoki na 13 metrów. Wszystkimi zmysłami można tu poczuć klimat epoki Jury i obejrzeć jak wyglądało wtedy życie na Ziemi. A na zakończenie zwiedzania możecie mieć bliski kontakt z żywymi, współczesnymi zwierzętami w mini ZOO, gdzie można karmić kozy, owce, daniele, jelenie oraz ujeżdżać kucyki. Są tu także 3 place zabaw utrzymane w charakterze nawiązującym do epoki Dinozaurów. Są tu linaria, mini ścianki wspinaczkowe, wielki tor przeszkód, ruchome pomosty, przeprawy po palach i wiele innych. Jeden z placów ma kształt grodu wojów otoczony murem z pali. Wewnątrz zabudowania mieszkalne, zbrojownia, paleniska a także … pojazdy Flinstonów – napędzane pedałami walce, na których na specjalnej trasie można urządzić wyścigi.

Ocean Park we Władysławowie

Tutaj pójdziesz na spacer po zazwyczaj niedostępnym, ukrytym w głębinach dnie oceanu i spotkasz ponad 40 zwierząt żyjących w oceanach, takich, jak ogromne wieloryby, przerażające rekiny, żółwie, orki, sympatyczne delfiny.

 Wszystkie makiety zwierząt mają naturalne wymiary – jest m.in. czterdziestometrowy wieloryb.

Dowiesz się także ciekawych rzeczy o budowie, zwyczajach i rozmnażaniu prezentowanych tu ryb i ssaków.

TERMIN TURNUSU:

Wiek uczestników

Cena turnusu (bez dojazdu)

30.06/01.07-11/12.07.2013
(11 pełnych dni, 10 nocl.)

10-17 lat (43 miejsca)

1750 zł

  11.07/12.07-22/23.07.2013
(11 pełnych dni, 10 nocl.)

10-17 lat (43 miejsca)

 1750 zł

 22.07/23.07-02/03.08.2013
(11 pełnych dni, 10 nocl.)

 10-17 lat (43 miejsca)

 1750 zł 

 

Wyniki odchudzania:

DZIEWCZYNKI / Turnus

 T1

 T2

 T3

średnie BMI początkowe

 25,92

 26,99

 27,22

średnie BMI końcowe

 26,36

 25,19

 26,97

średnia utrata wagi [kg]

 1,8

 2,1

 2,0

średnia utrata masy ciała [%]

 2,7 2,9 2,6

średnie zmniejszenie obwodu pasa [cm]

 4,3

 5,5

 6,0

 

CHŁOPCY / Turnus

 T1

T2

T3

średnie BMI początkowe

26,09

26,52

25,53

średnie BMI końcowe

 25,22

25,6924,00

średnia utrata wagi [kg]

 2,7

 2,5

 3,7

średnia utrata masy ciała [%]

 3,5

 3,6 

5,2

średnie zmniejszenie obwodu pasa [cm]

 4,2

 5,5

 4,3

Na pytanie/rezerwację odpowiemy telefonicznie lub e-mailem
tak szybko jak to będzie możliwe
.