2012 LATO: Obóz odchudzająco-kondycyjny w Radkowie w Górach Stołowych

Już raz trzeci w 2012r, w terminie 25.07-05.08.2012   odbył się obóz dla młodzieży w wieku 11-17 lat w przepięknych Górach Stołowych, z bardzo bogatym programem wycieczek. Poniżej opis obozu, wyniki odchudzania oraz zdjęcia z turnusu.

Radków jest przygranicznym miasteczkiem położonym u podnóża Gór Stołowych. Jest jednym z najstarszych miast Ziemi Kłodzkiej. Na górskim potoku – dopływie rzeki Pośna wybudowano tu tamę, dzięki czemu został utworzony malowniczy sztuczny zbiornik wodny o powierzchni ok. 5 ha. Jest to duża atrakcja dla turystów – można na nim popływać kajakiem lub skorzystać ze strzeżonego kąpieliska. Okolice Radkowa to miejsce niezwykłe – spotkasz tu niespotykane formy skalne, szczeliny labiryntów, skały fantastycznych kształtów przypominające grzyby, maczugi, zwierzęta i ludzi. Do najbardziej interesujących fragmentów tych gór należą: Błędne Skały, Wielki i Mały Szczeliniec, Wielkie Torfowisko Batorowskie, Skalne Grzyby i Radkowskie Skały. Radków przecięty jest gęstą siecią szlaków turystycznych. Zaczyna się tu także ścieżka dydaktyczna zwana ścieżką Skalnej Rzeźby prowadząca do Karłowa. Ścieżka ta ukazuje procesy jakim podlegają góry Stołowe oraz obrazuje zagadnienia związane z genezą Gór. Szlaki i trasy turystyczne Gór Stołowych nie są trudne ani nie wymagają specjalnego przygotowania i są do pokonania praktycznie przez każdą osobę.

ZAKWATEROWANIE:
Ośrodek Wczasowo-Kolonijny „PAFAWAG” położony tuż przy wejściu do Parku Narodowego Gór Stołowych. Położenie ośrodka stanowi idealną bazę wypadową do wycieczek. Ośrodek składa się z 2 pawilonów mieszkalnych na dużym i ładnie zagospodarowanym terenie zielonym. Naprzeciwko ośrodka jest dodatkowy duży teren z placem zabaw i kilkoma boiskami – do piłki nożnej, siatkówki zwykłej i plażowej, koszykówki.

Pokoje  3 i 4 osobowe z łazienkami i balkonami. Ośrodek ma własną stołówkę, dużą świetlicę ze sprzętem dyskotekowym, salę TV, salkę konferencyjną i kawiarenkę ze stołami bilardowymi. 

WYŻYWIENIE
5 posiłków dziennie o obniżonej kaloryczności. Zbilansowana dieta, dostosowana do zapotrzebowania rosnącego organizmu dziecka, ułożona jest przez dietetyka z Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie. Dieta ta nie jest trudna do zniesienia dla dzieci – pomimo iż porcje są niewielkie to podawanie posiłków co 2,5 – 3 godz. nie dopuszcza do wystąpienia głodu.

PROGRAM

Przed południem – zajęcia na świeżym powietrzu:

 • wycieczki piesze szlakami turystycznymi Gór Stołowych. Niektóre wycieczki realizowane będą poprzez podwożenie do szlaków mikrobusami i pieszy powrót,  inne natomiast poprzez dojazd do szlaku mikrobusem w obie strony. Zwiedzanie m.in.
  • Szczelińca,
  • Błędnych Skał,
  • Skalnych Grzybów,
  • Białych Skał i itp.
 • kąpiele w zalewie , plażowanie 
 • wycieczka do Wambierzyc, zwiedzanie Ruchomej Szopki i Bazyliki w Wambierzycach 
 • wycieczka do Kudowy Zdroju poprzez malowniczą „Drogę Stu Zakrętów”, zwiedzanie Parku Zdrojowego i Kaplicy Czaszek w Czermnej oraz Muzeum Zabawek. Na koniec pobytu w Kudowie dwugodzinna kąpiel w Aquaparku. 
 • wycieczka do kopalni w Nowej Rudzie. Niekonwencjonalne zwiedzanie, przejażdżka podziemną kolejką górniczą i zabawa w agentów w podziemiach kopalni.
 • wycieczka do Twierdzy Kłodzkiej, zwiedzanie górnej części Twierdzy i Podziemnych Labiryntów. Z bastionów widokowych Twierdzy zobaczycie całą Kotlinę Kłodzką z masywem Śnieżnika i Szczelińcem.

Po obiedzie:

 • zajęcia odchudzająco-kondycyjne – minimum 2 godziny dziennie: na sali gimnastycznej w szkole (zajęcia fitness), gry zespołowe na boiskach, Nordic Walking

Po kolacji:

 • dyskoteki, gry i zabawy, konkursy, występy, wieczór kabaretowy, ognisko, zawody sportowe,
 • pogadanki na temat prawidłowego i zdrowego odżywianie i zasad odchudzania,

Na zakończenie obozu dzieci otrzymają broszurę ze wskazówkami dla Rodziców na temat dalszego odchudzania dziecka.

Wycieczka fakultatywna do Pragi 

 W programie zwiedzania: Hradczany – dziedzińce zamkowe, odprawa warty, Katedra św. Wita, Rajskie Ogrody, Most Karola, Stare Miasto, ratusz z Orlojem, Vaclavskie Namesti CENA: 65 zł W cenie: autokar, przewodnik, ubezpieczenie. 

Terminy i ceny

TERMINY TURNUSU: 

Wiek
uczestników 

Cena turnusu
(bez dojazdu)

24/25.07 – 05/06.08.2012
(środa – niedziela, 12 pełnych dni, 11 nocl.)

11-17 lat
(30 miejsc)

1450 

EFEKTY OBOZU: 

  dziewczynki

chłopcy 

 średnia utrata wagi

 2,52 kg

 3,15 kg

 średnie BMI na początku turnusu

 28,09

 29,56

 średnie BMI na końcu turnusu

 27,17

 28,41

 średnia utrata cm w obwodzie pasa

 7,1

 6,7

Zdjęcia z turnusu:

Poniżej opinie o obozach w Radkowie z ubiegłych lat:

olek_97 2011-06-15
Termin w którym byłem/am:2010
Moja opinia:

Byłem cztery razy z Amiturem i za każdym razem jest fajniej. Kadra – pełen luz i profesjonalizm, uczestnicy super. Czas zasuwa jak turbo pingwin. W tym roku też jadę i już szykuję walizki. Szczerze polecam wszystkim ,którzy lubią troszkę wysiłku i zabawę.
 
Maciek_pączuś 2011-06-01
Termin w którym byłem/am:czerwiec/lipiec2010
Moja opinia:
Było po prostu mega super! schudlem 7 kg ; polecam!
 
Aga_97 2011-04-17
Termin w którym byłem/am:Czerwiec/Lipiec 2010
Moja opinia:
Było extra! Świetna kadra, zjadliwe jedzenie, ciekawe wycieczki i ogółem bardzo mili uczestnicy. Polecam gorąco! Ośrodek bardzo ładny, zadbany. Pokoje w miarę duże. Polecam!
 
Denim_15 2011-04-16
Termin w którym byłem/am:lato 2010
Moja opinia:
Super obóz, świetna kadra, program obozu bardzo ciekawy. Byłem w Radkowie na obozie w zeszłym roku, w tym już zarezerwowałem miejsce !!! Polecam i pozdrawiam całą kadrę :
 

konrad2012-08-06
Termin w którym byłem/am:24/25.07 – 05/06.08.2012
Moja opinia:
Wszystko rewelacja – kadra, ludzie, zajęcia ( szczególnie Zumba z Panią Patrycją ). Dużo ruchu, wiele wycieczek i rewelacyjna wycieczka do Pragi. Jedyne co mi niezbyt pasowało to ośrodek.

Na pytanie/rezerwację odpowiemy telefonicznie lub e-mailem
tak szybko jak to będzie możliwe
.