2012 LATO: Kolonia odchudzająca z nauką pływania w Rudkach (Góry Świętokrzyskie)

W terminie 05-18.08.2012 odbyła się dla dzieci młodszych, także tych wyjeżdżających po raz pierwszy, kolonia w ośrodku „Gołoborze” u stóp Świętego Krzyża. Pokoje z łazienkami i TV, w programie codzienna nauka pływania, bardzo dużo ruchu w formie zabawy na boiskach i na sali gimnastycznej oraz mnóstwo atrakcyjnych wycieczek.  Poniżej opis kolonii, efekty w postaci utraconych kilogramów oraz zdjęcia z turnusu

Centrum Wypoczynku GOŁOBORZE

położone jest w Górach Świętokrzyskich. Obiekt usytuowany jest 3km od stóp Łysej Góry – drugiego, co do wysokości, wzniesienia Łysogór zwanego także Świętym Krzyżem oraz 1km od Góry Chełmowej. W okolicy znajduje się Świętokrzyski Park Narodowy. W pobliżu przebiegają atrakcyjne szlaki turystyczne.

Przy ośrodku funkcjonuje kryta pływalnia z basenem pływackim, rekreacyjnym oraz jacuzzi. W obiekcie znajdują się: bilard, tenis stołowy oraz piłkarzyki. Do dyspozycji kolonistów są boiska do piłki nożnej i siatkowej oraz kort tenisowy i plac zabaw.

Zakwaterowanie w wygodnych i przestronnych pokojach 4 i 5os z łazienkami i TV. Na terenie zielonym wokół obiektu znajduje się zadaszone miejsce do grillowania oraz miejsce na ognisko. Cały obiekt jest monitorowany.

WYŻYWIENIE:

5 posiłków dziennie – specjalna dieta o obniżonej kaloryczności dla dzieci młodszych, dostosowana do wieku dziecka i dużego wysiłku fizycznego. Pomimo iż porcje są nieduże, to posiłki co 2-3 godziny powodują, że dieta nie jest trudna do zniesienia.

KADRA:

wychowawcy z praktyką na obozach dla dzieci mlodszych o profilu odchudzającym, instruktor WF, dietetyk, ratownik

PROGRAM

 • Codzienne zajęcia ruchowe w formie zabawy na sali gimnastycznej, boiskach i w basenie,
 • Gry zespołowe na boiskach,
 • Nauka pływania prowadzona przez instruktora,
 • Wycieczki piesze po najbliższej okolicy, marsze Nordic Walking
 • Wycieczka na Święty Krzyż – podejście piesze z Nowej Słupi, zwiedzanie Gołoborza oraz Klasztoru pobenedyktyńskiego z XII w. z relikwiami i kryptą 
 • Wycieczki autokarowe:
  • skansen w Tokarni i ruiny zamku w Chęcinach
  • Jaskinia Raj
  • Bałtów – Park Jurajski
  • Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie
 • dyskoteki, konkursy, występy, wieczór kabaretowy, ognisko,
 • spartakiada kolonijna, impreza „Mam talent”, quizy i zabawy integracyjne, wybory Miss i Mister’a obozu, bal przebierańców
 • zajęcia z dietetykiem na temat prawidłowego i zdrowego odżywiania i zasad odchudzania

Skansen w Tokarni
to niezwykłe miejsce. Zgromadzone tu stare budynki, wyposażone w tradycyjne sprzęty gospodarskie, pokazują jak szybko płynie czas i jak dużo się zmieniło w naszym życiu. O takim świecie dzieci mogą czytać już tylko w książkach. Budynki przeniesione z różnych miejsc wydają się być nadal zamieszkane. Zaraz przy wejściu do skansenu znajduje się karczma, dalej sklepik kolonialny z saturatorem do produkcji wody sodowej, apteka, na zapleczu której jest małe laboratorium z urządzeniem do lania świec woskowych, pracownia krawiecka. Jest także dwór z Suchedniowa, kuźnia z Radoski, osiemnastowieczny kościół z Rogowa, wiatrak z Grzmucina oraz szkoła wiejska z okresu międzywojennego.

Zamek w Chęcinach
Zamek w Chęcinach był kiedyś jedną z najznakomitszych warowni. W 1306 r. Władysław Łokietek nadał go biskupowi krakowskiemu, Janowi Muskacie. Zamek odegrał ważną rolę jako miejsce koncentracji wojsk wyruszających na wojnę z Krzyżakami oraz jako więzienie dla rycerzy krzyżackich po bitwie. Zamek dzieli się na dwie części:
– zamek górny, położony między dwoma basztami z murem o grubości 2 m
– zamek dolny, z obszernym dziedzińcem zakończonym czworokątną basztą i furtką sklepioną w gotycki łuk
Warto wspiąć się na basztę po krętych schodach aby podziwiać przepiękny widok! W okolicach zamku realizowano pod koniec lat 60-tych wielkie sceny batalistyczne do filmu Pan Wołodyjowski.

Jaskinia Raj
jest typową jaskinią krasową rozwiniętą w wapieniach. Choć niewielka, wyróżnia się wśród polskich jaskiń bogatą i dobrze zachowaną szatą naciekową. Należy do nielicznych w kraju jaskiń oświetlonych elektrycznie (oświetlenie światłowodowe) i udostępnionych do zwiedzania pod opieką przewodnika. Korytarze jaskini wytworzone zostały w wapieniach środkowego dewonu, które ok. 360 milionów lat temu powstały na dnie płytkiego morza. Długość naturalnych korytarzy jaskini – 240m, trasa turystyczna 150m, temperatura wewnątrz jaskini – 8-10 stopni C, wilgotność powyżej 95%.

Bałtowski Park Jurajski
Zbudowany na Źródlanej Wyspie Bałtowski Park Jurajski jest jedynym parkiem jurajskim w naszej części Europy. Lokalizacja nie jest przypadkowa. Bałtów znajduje się na przedłużeniu obszaru troponośnego. W bezpośrednim sąsiedztwie parku naukowcy wskazali trzy stanowiska, gdzie swoje odciski pozostawiły m.in. roślinożerne kamptozaury, stegozaury oraz drapieżniki: potężny allozaur i maleńki kompsognat. Oprócz tropów znajdziemy tu około 30 makiet gadów jurajskich, naturalnej wielkości oraz szkielety tych zwierząt. Przejście trasy wraz ze zwiedzaniem Muzeum Jurajskiego zajmuje około godziny.

Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie
Wizyta w Europejskim Centrum Bajki to prawdziwa podróż w krainę marzeń i snów. To niepowtarzalne miejsce, które inspiruje do sięgania po literaturę oraz służy pielęgnowaniu pozytywnych wartości wśród dzieci, ale także i dorosłych. Na odwiedzających Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie czeka niezwykła wystawa pt. „Bajkowy świat” utrzymana w charakterze interaktywnej zabawy przy wykorzystaniu m.in. technik multimedialnych. Odwiedzając ECB dzieci i dorośli znajdą się w wyśnionej bajce, pełnej kolorów i niespodzianek.

Terminy i ceny

 TERMIN

Wiek dzieci: 
CENA (bez dojazdu)

05.08 (niedziela)-18.08.2012 (sobota)
14 dni, 13 noclegów

7-12 lat
 (tylko 22 miejsca)

1625 

EFEKTY OBOZU:

 

 dziewczynki

chłopcy 

średnia utrata masy ciała 

2,3 kg

3,2 kg

 średnie BMI początkowe

25,02

29,64

 średnie BMI końcowe

23,94

 28,26

 średnia utrata cm w obwodzie pasa

4,5 cm

4,6 cm

 

ZDJĘCIA Z OBOZU:

Na pytanie/rezerwację odpowiemy telefonicznie lub e-mailem
tak szybko jak to będzie możliwe
.