2011 ZIMA: Zimowy obóz odchudzająco-kondycyjny w Bieszczadach

Pełen przygód i atrakcji obóz o trzech profilach – survivalowy (dla starszych), „Na tropie przygody” (dla młodszych) i narciarski (dla wszystkich). Program realizowany będzie przy współpracy z Bieszczady Adventure oraz z Fundacją Byłych Żołnierzy Jednostek Specjalnych GROM. Oczywiście nie zapomnimy też o poprawieniu Waszej kondycji na sali gimnastycznej. Dwa turnusy 12 dni (11 noclegów). Cena, w zależności od profilu – od1325 do 1430 zł.

Uzdrowisko Polańczyk to jeden z najpiękniejszych zakątków Bieszczad. Położone jest nad Zalewem Solińskim zwanym „bieszczadzkim morzem”, wśród zachwycających krajobrazów.

 

Zakwaterowanie:

Hotel „Ewka” w Polańczyku. Pokoje z łazienkami: 2 , 3, 4os. 

Wyżywienie:

5 posiłków dziennie o obniżonej kaloryczności. Zbilansowana dieta, dostosowana do zapotrzebowania rosnącego organizmu dziecka, została ułożona przez dietetyków z Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie. Dieta ta nie jest trudna do zniesienia dla dzieci – pomimo iż porcje są niewielkie to podawanie posiłków co 2,5 – 3 godz. nie dopuszcza do wystąpienia uczucia głodu.

Kadra:

Wykwalifikowana kadra pedagogiczna, instruktor WF, instruktor narciarski (dla obozu o profilu narciarskim), opieka medyczna

Program wspólny dla wszystkich profili obozów:

 • Zajęcia odchudzająco-kondycyjne na sali gimnastycznej: (2 godz. dziennie w dni powszednie: fitness, nowoczesne formy gimnastyki, formy taneczne, gry zespołowe).
 • Bieszczadzki kulig konny zakończony leśnym ogniskiem.
 • saneczkowanie, gry i zabawy na śniegu
 • dyskoteka FLOWER PARTY – z profesjonalnym DJ, laserami i malowaniem świecących zmywalnych tatuaży
 • Wieczór legend i opowieści bieszczadzkich przy ognisku
 • 2 wyjazdy na nowoczesny basen w Ustrzykach Dolnych. Basen pełnowymiarowy, z biczami wodnymi i gejzerami oraz zjeżdżalnią.
 • Gry i zabawy, skecze, wieczór kabaretowy, ognisko, wybór najsympatyczniejszego obozowicza.

Dodatkowo w profilu survivalowym:

 • KRAV MAGA – pokaz sztuk walki oficjalnie używanej przez Izraelskie Siły Specjalne, połączony z kursem samoobrony (zajęcia prowadzone przez 3 dni po 1,5 h). Kurs jest prowadzony według metodyki Wojskowej Formacji Specjalnej GROM przez członków Fundacji Byłych Żołnierzy Jednostek Specjalnych GROM. Fundacja zrzesza byłych żołnierzy elitarnych jednostek specjalnych, świetnie wyszkolonych profesjonalistów, wykorzystujących podczas zajęć z dziećmi swoje doświadczenia zdobyte w trakcie służby i współpracy z najlepszymi jednostkami specjalnymi świata.
  • Nauczysz się:
   • zachowania w sytuacji stresowej wywołanej zagrożeniem
   • wykorzystania w obronie przedmiotów codziennego użytku
   • prostych technik samoobrony o małym stopniu skomplikowania, łatwych w zastosowaniu, nie wymagających wysiłku fizycznego, ani dużej sprawności fizycznej
   • technik ataku na punkty witalne przeciwnika tak, aby małym wysiłkiem obezwładnić napastnika lub zmusić go do ucieczki
 • ICE BATH – pokaz wychodzenia spod lodu po załamaniu kry zorganizowany przez profesjonalistów z GROM-u, szkolenie z autoratownictwa.
 • PROJECT IGLOO
  • zajęcia teoretyczne: zasady doboru ubioru w warunkach zimowych, ślepota śnieżna, stopa okopowa, odmrożenia i hipotermia – sposoby zapobiegania, pierwsza pomoc
  • ZAJĘCIA TERENOWE: budowa igloo lub jamy śnieżnej w zależności od warunków śniegowych, pozyskiwanie wody, rozpalanie ogniska, przygotowanie obozowiska w warunkach zimowych
 • BIESZQUADY: zabierzemy Cię na przejażdżkę quadem przez ośnieżone bezdroża. Na grzbiecie quada pokonasz każdą zaspę i inne napotkane po drodze przeszkody. Uczestnicy będą jeździć pod opieką instruktorów w specjalnym kombinezonie chroniącym przed kontuzjami oraz w kaskach.
 • 2 wyjazdy na stok w Weremieniu. Jeżeli jeździsz na nartach – czekają na Ciebie wyciągi narciarskie. Jeżeli nie umiesz – spróbujemy Cię nauczyć, a jeśli zupełnie narciarstwo Ci nie odpowiada, pozjeżdżasz na sankach.

Dodatkowo w profilu narciarsko-snowboardowym:

 • Nauka i doskonalenie jazdy na nartach i snowboardzie pod okiem instruktora – 7 wyjazdów do kompleksu narciarskiego na Weremieniu k/Leska, na sztucznie naśnieżany i oświetlony stok (www.lesko-ski.pl) lub na trasy FIS-owskie Laworta i Gromadzyń (www.ustrzyki-narty.pl). Zapoznamy Was z dekalogiem narciarskim FIS, poznacie budowę nart, snowboardu oraz sposoby ich smarowania, dowiecie się jak ustawiać wiązania.
 • ZAWODY NARCIARSKIE jako podsumowanie obozu.

Dodatkowo w programie „Na tropie przygody”

 • WARSZTATY GARNCARSKIE – to dobre ćwiczenie wyobraźni i sprawdzian zdolności manualnych, a przy okazji świetna zabawa.
 • SZKOLENIE BIESZCZADNIKA – zabawimy się w traperów, strzelając z łuków i wiatrówek, zorganizujemy zjazd na byle czym, urządzimy bieg w workach, zawody w przeciąganiu liny
 • TROPEM ŻUBRA – z samego rana wyruszymy tropem dzikiej zwierzyny na rakietach śnieżnych, które ułatwiają chodzenie w głębokim śniegu. Podczas naszej wyprawy spróbujemy rozpoznać zwierzęta po śladach pozostawianych przez nie na śniegu. Może uda nam się zobaczyć któreś z nich ?
 • Narty i snowboard – 2 wyjazdy na stok w Weremieniu. Jeżeli już jeździsz na nartach – czekają na Ciebie wyciągi narciarskie, na których sobie poszalejemy. Jeżeli jeszcze nie umiesz jeździć na nartach – spróbujemy Cię nauczyć, a jeśli uznasz, że narty zdecydowanie nie są dla Ciebie, zawsze pozostaje saneczkowanie.

Na zakończenie obozu wszystkie dzieci otrzymają broszurę dla Rodziców z zaleceniami odnośnie dalszego prowadzenia procesu odchudzania dziecka.

Program fakultatywny:

 • Dla bardzo dobrze jeżdżących z profilu narciarskiego: FREERIDE: ekscytujący, ekstremalny zjazd na nartach bezdrożami Połoniny Wetlińskiej – niezapomniane przeżycie w dzikim, bieszczadzkim krajobrazie. Cena 50 zł
 • Śnieżne Safari na skuterach śnieżnych: ekscytująca przejażdżka skuterem po bieszczadzkich bezdrożach. Każdy z uczestników będzie mógł wraz z instruktorem usiąść za sterami skutera. Cena 20 zł/15 min.

Zastrzegamy sobie nieuruchomienia danego profilu obozu, o ile nie będzie na niego wystarczającej liczby chętnych (min. 8 osób). W tym przypadku zaproponujemy inny profil obozu lub zwrot opłaty za obóz.

TERMIN TURNUSU:

Wiek uczestników

Cena turnusu (bez dojazdu)

Profil narciarsko – snowboardowy

Profil
survivalowy

Profil
„Na tropie przygody”

12 – 23 lutego 2011
(12 dni, 11 noclegów)
FERIE w województwach:
 dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie

10-13 lat

1430 zł

—–

1325 zł

14-18 lat

1430 zł

1399 zł

—–

Zniżki:
 • drugi wyjazd na obóz Amituru – zniżka 50 zł, trzeci i następny – zniżka 100 zł; 
 • dla rodzeństwa – zniżka 50 zł/osobę; 
 • za wczesną rezerwację – przy wpłacie zaliczki do 30.11.10 dodatkowa zniżka 50 zł
Zaliczka – 500 zł, dopłata na min. 21 dni przed turnusem
Minimalna liczba uczestników, przy której obóz dojdzie do skutku: I turnus – 15, II turnus – 30 os.

Cena zawiera:

zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie (pierwszy posiłek – kolacja w dniu przyjazdu, ostatni – śniadanie w dniu wyjazdu oraz prowiant na drogę powrotną), opiekę pedagogiczną, medyczną i instruktorską podczas zajęć programowych oraz instruktora narciarskiego, opiekę ratownika na basenie, przejazdy autokarem do stacji narciarskiej i na basen, bilety wstępu na basen, wynajem sali gimnastycznej i sprzętu do realizacji programu, ubezpieczenie NNW. Dla jeżdżących na nartach ubezpieczenie NNW rozszerzone o amatorskie uprawianie narciarstwa oraz OC na rzeczy i osobie.

Cena nie zawiera:

Dopłaty za dojazd, imprez fakultatywnych, wypożyczenia sprzętu narciarskiego (ok. 30 zł/dobę), karnetów narciarskich (ok. 30 zł/dzień, dobrze jeżdżący więcej).

Dojazd:

informacje o godzinach odjazdu i dokładne ceny dojazdu będą podane po zmianie rozkładu jazdy PKP, t.j. w II połowie grudnia 2010 a nazwiska i telefony konwojentów będą podane na kilka dni przed turnusem. Miasta wyjazdowe (w nawiasie orientacyjny koszt dojazdu w 2 strony): Warszawa (130 zł), Wrocław (160 zł), Opole (150 zł), Szczecin (180 zł), Katowice (130 zł), Lublin (170 zł), Łódź (170 zł), Rzeszów (40 zł), Gdańsk (190 zł). Zastrzegamy sobie możliwość zmiany  cen oraz środka transportu na pewnych odcinkach na autokar a także przesunięcia terminów obozów (w ramach dni feryjnych), jeżeli dowóz dzieci w podanych dniach okaże się niemożliwy z przyczyn leżących po stronie PKP) oraz nie gwarantujemy braku przesiadek. Dojazd będzie realizowany przy minimum 6 osobach z danej trasy dojazdowej (t.j. np. 6 osób łącznie ze Szczecina, Wrocławia i Opola).

Koniecznie trzeba zabrać:

2 pary wygodnych i nieprzemakających butów, kilka par ciepłych skarpet, czapkę, szalik, rękawiczki, nieprzemakalną kurtkę, klapki na basen, strój kąpielowy, czepek, strój gimnastyczny i buty na salę, okulary przeciwsłoneczne (narciarze – gogle), krem na mróz z filtrem UV, podręczny mały plecak, mały termos, ważną legitymację szkolną, wypełnioną kartę kolonijną z numerem PESEL.

Przewidywane efekty:

zależeć będą od waszej determinacji. Będą większe, jeśli będziecie aktywnie uczestniczyć w zajęciach i nie podjadać. Statystyki utraty wagi na obozach, które odbyły się w ubiegłych latach można znaleźć na stronie www.amitur.pl w dziale „aktualności”. Tam znajdziecie też zdjęcia z poprzednich obozów. Link do zdjęć z ubiegłorocznego obozu w Berezce: http://www.amitur.pl/?go=aktualnosc&id=89

UWAGA: w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych (brak śniegu) w zamian za wymienione w programie zajęcia będą przyprowadzone inne, np. zamiast kuligu przejazd wozami traperskimi, zamiast przejażdżki skuterami śnieżnymi – przejażdżka quadami, zamiast nart – dodatkowe wejścia na basen lub wyjazd na inne wyciągi, gdzie będzie leżał śnieg.

 

Wyciąg w Weremieniu to dwie nitki nowoczesnych wyciągów talerzykowych, ze stokiem idealnym do nauki. Są tu dwie trasy: głównym stokiem – szeroka i bardziej stroma w pierwszym odcinku i „zachodnia” – węższa, bardziej pozawijana i dłuższa. Pierwsza ma 680, druga 750 metrów długości. Przewyższenie ok. 130m. Przepustowość: ok. 750 osób na godzinę. Całość oświetlona, naśnieżana armatkami, trasy utrzymane ratrakiem. Tu nie ma kolejek do wyciągów!  

Wypożyczenie nart: istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu narciarskiego – ok. 30 zł/dzień/komplet (narty, buty i kijki lub snowboard). Dla młodzieży do 15 roku życia kaski ochronne na stoku są obowiązkowe (można wypożyczyć – 5 zł/dobę), jednakże zalecamy korzystanie z kasków również starszym uczestnikom obozów narciarskich.

JAK ZAREZERWOWAĆ OBÓZ?

 • skorzystaj z rezerwacji internetowej (tabelka na dole tej strony z czerwonym słowem „Zarezerwuj”), w trakcie której można także wpłacić zaliczkę kartą kredytową lub błyskawicznym przelewem przez bezpieczny serwis platnosci.pl
 • albo wyślij zamówienie na formularzu pod ofertą lub e-mailem na adres: biuro@amitur.pl
 • lub zadzwoń do biura (22 825 54 13; 22 825 22 16; kom. 502 045 822) – wyślemy Ci komplet dokumentów pocztą

Sprawdź w dziale AKTUALNOŚCI  ile schudli uczestnicy naszych obozów w latach ubiegłych. Obejrzyj też zdjęcia z ubiegłorocznych obozów  🙂

______________________________________________________________________

UWAGA: (wyciąg z warunków uczestnictwa)

 

Polecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów odwołania uczestnictwa i wcześniejszego powrotu z imprezy turystycznej T.U.Allianz zabezpieczające zwrot wpłaconej należności za obóz w przypadku rezygnacji z wyjazdu lub wcześniejszego powrotu spowodowanego chorobą lub innym wypadkiem losowym (udokumentowanym), którego nie można było przewidzieć. Rezygnując przed dniem rozpoczęcia obozu klient z wykupionym ubezpieczeniem otrzyma zwrot wpłaconej kwoty a przy wcześniejszym wyjeździe z obozu w wyniku choroby lub wypadku losowego – kwotę proporcjonalną do niewykorzystanych dni. Ubezpieczenie kosztuje 4% wartości imprezy (w tym przypadku 64 zł) i można je zamówić tylko do 72 godzin od chwili zawarcia umowy i opłacić łącznie z zaliczką.

Aby przeczytać wyciąg z Ogólnych Warunków Ubezpieczenia „Polisa w podróży po RP” dotyczący rezygnacji, kliknij  TUTAJ, aby przeczytać pełne OWU, kliknij TUTAJ. Obydwa pliki można też pobrać w dziale „Do pobrania”.

Niezgłoszenie się na imprezę lub wcześniejszy wyjazd, jeśli nie jest spowodowany chorobą lub udokumentowanym wypadkiem losowym (w przypadku wykupienia ubezpieczenia) lub niezależnie od przyczyn (bez wykupionego ubezpieczenia), nie jest podstawą do żądania od Biura Turystycznego AMITUR ekwiwalentu za niewykorzystane świadczenia.

Prawny opiekun uczestnika obozu odpowiada materialnie za szkody spowodowane przez uczestnika w obiekcie kolonijnym. Na poczet ewentualnych szkód zbierana jest przed wyjazdem obowiązkowa kaucja w wysokości 30 zł. O ile nie będzie szkód, kaucja jest zwracana w ostatnim dniu obozu.

Link do pobrania ofery obozu w pliku pdf: KLIKNIJ TUTAJ.   

W związku z pytaniami o dostępność miejsc uprzejmie informujemy, że jeżeli w tabelce poniżej przy danym terminie obozu i cenie widnieje napisane czerwoną czcionką słowo „Zarezerwuj„, oznacza to, że miejsca na tym turnusie są dostępne. System rezerwacyjny strony www.amitur.pl sam aktualizuje na bieżąco dostępność miejsc.

UWAGA: W tabelce rezerwacyjnej przy tych samych terminach obozów są różne ceny. Przy rezerwacji proszę wybrać odpowiednią cenę obozu – jeżeli chcesz zarezerwować PROFIL SURVIVALOWY – zarezerwuj obóz o cenie 1399 zł, jeżeli profil NA TROPIE PRZYGODY – zarezerwuj obóz o cenie 1325 zł a jeżeli profil NARCIARSKO-SNOWBOARDOWY wybierz obóz o cenie 1430 zł w danym terminie.

Na pytanie/rezerwację odpowiemy telefonicznie lub e-mailem
tak szybko jak to będzie możliwe
.