2011-LATO: Obóz odchudzająco-kondycyjny w Suchej Beskidzkiej

Obóz w Suchej Beskidzkiej odbył się w dniach 25/26.06-09/10.07.2011. Niestety nie dopisała pogoda – praktycznie nie było dnia bez deszczu. Poniżej program, opinie i zdjęcia z obozu

Sucha Beskidzka – miasto z 600-letnią historią położone jest na pograniczu Beskidów Makowskiego, Żywieckiego i Małego. Z Suchej jest tylko 8 km do Zawoi z najwyższym szczytem Beskidów – Babią Górą (1725 m n.p.m.), zwaną Królową Beskidów.

Zakwaterowanie:

Hotel Monttis** – nowoczesny obiekt konferencyjno- szkoleniowy, położony w przepięknym krajobrazie Beskidów, w spokojnej okolicy, tuż przy szlakach turystycznych w Beskidy, blisko lasu i rzeki, a zarazem także 10 minut drogi do centrum miasta. Hotel posiada 2 sale gimnastyczne, salę gier (bilard, tenis) oraz rozległy teren z boiskami. Otoczony jest ogrodem ze ścieżkami i ławeczkami.

Pokoje 3 i 4-osobowe z łazienkami i TV.

Tuż obok hotelu (50m) jest nowoczesna pływalnia z basenem sportowym 25,0 x 12,5 m, basenem rekreacyjnym, jacuzzi oraz zjeżdżalniami, z której będziemy korzystać.

Wyżywienie:

5 posiłków dziennie o obniżonej kaloryczności. Zbilansowana dieta, dostosowana do zapotrzebowania rosnącego organizmu dziecka oraz dużej aktywności fizycznej, ułożona jest przez dietetyków z Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie. Dieta ta nie jest trudna do zniesienia dla dzieci – pomimo iż porcje są niewielkie to podawanie posiłków co 2,5 – 3 godz. nie dopuszcza do wystąpienia głodu.

Kadra:

Wykwalifikowana kadra pedagogiczna, instruktorzy aquaaerobiku, fitness, tenisa, ratownik, opieka medyczna.

Program:

 • zajęcia odchudzająco-kondycyjne prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów (codziennie, bez 2 dni wycieczkowych):
  • aquaaerobik i pływanie na basenie krytym 
  • nowoczesne formy gimnastyki na sali gimnastycznej
  • gry zespołowe i zabawy na boiskach do piłki nożnej i siatkówki
  • intensywne marsze z kijami do Nordic Walking
 • spacery po posiłkach,
 • pogadanki na tematy związane z odchudzaniem, w tym konkurs z nagrodami dotyczący wiedzy o zdrowym żywieniu i odchudzaniu
 • wycieczka z przewodnikiem po Suchej Beskidzkiej, podczas której poznacie jej malownicze położenie oraz zabytki – renesansowy zamek zwanym „Małym Wawelem” i legendarną karczmę Rzym, w której ponoć Pan Twardowski zawarł pakt z diabłem,
 • wycieczki piesze łatwymi szlakami Beskidów, m.in. na górę Jasień, na szczycie której znajduje się kapliczka Konfederatów Barskich,
 • „Chrzest góralski” – próby siły, smaku, węchu, zwinności i odporności na strach,
 • ekspedycja: „Na tropie Skarbu Beskidów…” – specyficzne podchody,
 • wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego „Park Czarnego Daniela” w Zawoi, w którym hodowane są jelenie, daniele i konie, które będziecie mogli karmić z ręki,
 • wyprawa na Przełęcz Krowiarki, skąd wdrapiecie się na Babią Górę,
 • wycieczka do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic, gdzie zobaczycie m.in. dom rodzinny Jana Pawła II
 • wycieczka do Parku Rozrywki Dinolandia, gdzie zobaczycie ponad 50 różnej wielkości dinozaurów, pterozaurów, ichtiozaurów i innych prehistorycznych stworzeń. W Dinolandii możecie także pograć w minigolfa, w pétanque, wspiąć się na ścianę wspinaczkową, pobawić na placu zabaw oraz wejść do Jaskini Tajemnic a na plaży znaleźć ukryty tam szkielet ogromnego Tyrannosaurusa Rexa.
 • ognisko,
 • dyskoteki,
 • wieczór z karaoke.

Program fakultatywny - dodatkowo płatny (opłata za zajęcia u kierownika obozu):

wycieczka do Jaskiń Demanowskich na Słowacji (40 zł, konieczny paszport lub dowód osobisty).

Demianowska Jaskinia Wolności znajduje się na północnej stronie Tatr Niskich w Dolinie Demianowskiej między Liptowskim Mikulaszem i znanym ośrodkiem narciarskim Jasna. Słynie z niespotykanej różnorodności kolorów i kształtów sintrowej ornamentyki oraz unikalnymi sintrowymi liliami wodnymi i innymi formami nacieków rozwiniętych na jeziorkach. Zobaczycie tam podziemną rzekę Demianowka, krasowe jeziorka i modelowane przez rzekę korytarze, których ściany i stropy ozdobione są bogatą szatą naciekową. Temperatura powietrza w jaskini waha się od 6,1 do 7,0 °C.

Demianowska Jaskinia Lodowa stanowi północną część Jaskiń Demianowskich, które są znane w skali światowej. Zwraca uwagę trwałym nagromadzeniem lodu, ogromnymi podziemnymi pomieszczeniami, niespotykaną fauną jaskiniową. Trasa zwiedzania przechodzi przez ogromne korytarze rzeczne, poprzeplatane stromymi odcinkami. Pierwsza część trasy prowadzi przez pomieszczenia ozdobione sintrową szatą naciekową, druga część przez korytarze i sale jaskiniowe z nagromadzonym lodem. Temperatura w jaskini podczas letnich miesięcy waha się od +0,4°C do +3 °C.

TERMIN TURNUSU:

Wiek uczestników

Cena turnusu
(bez dojazdu)

25/26.06 (sob./niedz.)-09/10.07.2011 (sob./niedz.)
14 pełnych dni, 13 noclegów,
dojazdy pociągami nocnymi z soboty na niedzielę

10-12 lat

i 13-15 lat

1655 zł

 

Opinie:

Mama 2011-08-19
Termin w którym byłem/am:2011
Moja opinia:
Syn po raz kolejny jest b. zadowolony. Pani Basia Jadach jest prawie identyczna jak jej siostra Agnieszka- powtarzał to kilka razy. Z tego co ustalił- są bliźniaczkami (bardzo fajnymi!!!). Miałam do czynienia z p. Basią, ma nadzieję, że poznam kiedyś p. Agnieszkę, bo syn planuje wyjazd z Amiturem za rok.
 
gosia 2011-07-11
Termin w którym byłem/am:czerwiec/lipiec 2011
Moja opinia:
Moja córka wróciła bardzo zadowolona z Suchej.świetnie zorganizowany czas ,cudowna kadra i mniej kilogramów.Pozdrowienia
 
osa 2011-05-11
Termin w którym byłem/am:2010
Moja opinia:
Zgadzam się z moją przedmówczynią. Obozy Amitur są bardzo dobre, uczą dziecka dyscypliny i samozaparcia w dążeniu do celu. Kadra rewelacyjna, szczególnie p. Łukasz Czarnocki i pani kierownik Agnieszka Jadach – potrafią świetnie zorganizować czas, są pełni zapału do pracy i śmiało można powierzyć im swoje dzieci pod opiekę. Gorąco polecam to biuro podróży.
 
Mama Natalki 2011-04-16
Termin w którym byłem/am:2008-2010
Moja opinia:
Bardzo liczę na to, że obóz w Suchej Beskidzkiej będzie równie dobry, jak ten w Szczawnicy. Natalia, moja córka, była na 3 obozach w Szczawnicy i zawsze wracała bardzo zadowolona. Żałujemy, że Amitur zrezygnował z organizowania obozów w Szczawnicy i mamy nadzieje, że nowa miejscowość nie zawiedzie naszych oczekiwań. Pozdrowienia na wychowawców – p. Łukasza i p. Ludki, których Natalia bardzo polubiła.

Na pytanie/rezerwację odpowiemy telefonicznie lub e-mailem
tak szybko jak to będzie możliwe
.