2011-LATO: Obóz odchudzająco-kondycyjny w Jastrzębiej Górze

Po raz drugi w 2011 r odbyły się 2 turnusy obozu odchudzająco-kondycyjnego w Jastrzębiej Górze, w ośrodku „Zew Morza”, wyposażonym w Centrum SPA z basenem. Poniżej program obozu, zdjęcia z turnusów i opinie.

Jastrzębia Góra usytuowana jest na wysokim, klifowym brzegu Bałtyku i otoczona Nadmorskim Parkiem Krajobrazowym. Oferuje czystą morską wodę, piękne piaszczyste plaże, w pobliżu lasy sosnowe i orzeźwiające powietrze nasycone jodem. Stanowi dobrą bazę dla wycieczek pieszych do Rozewia, Lisiego Jaru, Władysławowa czy Karwi. Walory przyrodnicze, mnóstwo sezonowych atrakcji na miejscu, bliskość Mierzei Helskiej, Trójmiasta oraz Łeby pozwalają na realizację bardzo atrakcyjnego wypoczynku. 

Zakwaterowanie

Dom Wczasowy „ZEW MORZA” położony 200 m od plaży, w centrum Jastrzębiej Góry. Pokoje typu studio (2+3)os. Każdy pokój wyposażony jest w łazienkę i TV SAT.

Na terenie ośrodka: nowo otwarte Centrum SPA & WELLNESS:
• Basen kryty
• Jacuzzi
• Sauna sucha i sauna parowa
• Fitness studio z salą ćwiczeń i siłownią
• Solarium

Oprócz tego Ośrodek jest wyposażony w:
   • Boiska do piłki nożnej, koszykowej i plażowej
   • Plac zabaw
   • Wypożyczalnię rowerów
   • Bilard, dart
   • Wiatę na ognisko i grilla

Kadra:

sprawdzeni wychowawcy (większość po AWF z uprawnieniami do prowadzenia zajęć fitness), opieka lekarska i pielęgniarska, ratownik podczas kąpieli w morzu i na basenie.

Wyżywienie:

5 posiłków dziennie o obniżonej kaloryczności. Zbilansowana dieta, dostosowana do zapotrzebowania rosnącego organizmu dziecka, ułożona została przez dietetyka z Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie. Dieta ta nie jest trudna do zniesienia dla dzieci – pomimo iż porcje są niewielkie to podawanie posiłków co 2,5 – 3 godz. nie dopuszcza do wystąpienia uczucia głodu.

Program:

Przed południem

 • zajęcia na świeżym powietrzu: spacery plażą i pieszymi ścieżkami spacerowymi do Karwi, Rozewia, Chłapowa i Władysławowa. Zwiedzanie latarni morskiej w Rozewiu, Lisiego Jaru i wąwozów w Chłapowie, Centralnego Ośrodka Sportu w Cetniewie, Alei Gwiazd Sportu we Władysławowie.
 • wycieczka rowerowa
 • plażowanie i kąpiele w morzu pod okiem ratownika
 • I turnus
  • wycieczka autokarowa na Kaszuby: Do Skansenu w Szymbarku, gdzie zobaczymy najdłuższą deskę świata (wpisaną do księgi rekordów Guinessa), dom, który stoi na głowie a wejście do niego powoduje zaburzenie zmysłu równowagi, bunkier partyzantki kaszubskiej z efektami dźwiękowymi i świetlnymi, sprowadzony z Syberii Dom Sybiraka oraz pociąg, jakim transportowano polskich zesłańców na Syberię. Zdobędziemy też najwyższy szczyt Kaszub – Wieżycę (328 m n.p.m). Na szczycie wejdziemy na wieżę widokową o wysokości 35 metrów, z której rozciąga się widok na piękną panoramę Kaszub. W trakcie wycieczki
  • wstęp do Parku Liniowego Tarzan Park w Szymbarku (konieczna pisemna zgoda rodziców, wstęp dodatkowo płatny od 8 do 20 zł, w zależności od trasy). Park linowy to rozpięte pomiędzy drzewami na różnych wysokościach liny, drabinki, mostki, platformy, tyrolki, itp. Pomiędzy poszczególnymi elementami parku urządzone są trasy przejść o różnym stopniu trudności, pozwalającym na dobranie ich stosownie do kondycji i umiejętności osób korzystających z tej formy rekreacji. Park posiada certyfikaty bezpieczeństwa PZA – Polskiego Związku Alpinizmu i FIAA – Międzynarodowej Federacji Towarzystw Alpinistycznych. TRASY PARKU:
   • Zielona dla przedszkolaków, 12 przeszkód, długość trasy 70 m
   • Żółta dla dzieci młodszych, 14 przeszkód, długość trasy 180m
   • Czerwona dla młodzieży i dorosłych (powyżej 140cm wzrostu), 16 przeszkód, długość trasy 180m
   • Niebieska dla młodzieży (powyżej 160 cm wzrostu) i dorosłych, 12 przeszkód, trasa 180 m
 • II turnus – wycieczka autokarowa do Trójmiasta. W programie m.in. zwiedzanie: Gdańsk – stare miasto, Archikatedra w Oliwie, Sopot – molo, Gdynia – Oceanarium, Skwer Kościuszki
 • II turnus – wycieczka do Parku Linowego we Władysławowie (konieczna pisemna zgoda rodziców, wstęp dodatkowo płatny od 8 do 35 zł, w zależności od trasy).

 

Po obiedzie:

 • zajęcia odchudzająco-kondycyjne – minimum 3 godziny dziennie na sali gimnastycznej (zajęcia fitness, elementy tańca), gry zespołowe i zabawy na boiskach, codzienna gimnastyka w wodzie na basenie, Nordic Walking

 

Po kolacji:

 • dyskoteki,
 • gry i zabawy, konkursy, występy, wieczór kabaretowy,
 • ognisko,
 • zawody sportowe, turnieje, quizy i zabawy integracyjne, wybory Miss i Mister’a obozu, konkurs rzeźby w piasku
 • zajęcia z dietetykiem na temat prawidłowego i zdrowego odżywiania i zasad odchudzania zakończone quizem z nagrodami

 

UWAGA: Realizacja wszystkich opisanych powyżej wycieczek jest możliwa jedynie w przypadku dobrej pogody panującej nieprzerwanie podczas całego turnusu. Zastrzegamy sobie możliwość odwołania niektórych wycieczek w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych, uniemożliwiających ich odbycie. W takim przypadku w zamian będą prowadzone dodatkowe zajęcia kondycyjne oraz gry i zabawy w ośrodku.

TERMIN TURNUSU:

Wiek uczestników

Cena turnusu (bez dojazdu)

24/25.06-05/06.07.2011
(11 pełnych dni, 10 nocl.)

10-17 lat (43 miejsca)

1599 zł

 05/06.07-17/18.07.2011
(12 pełnych dni, 11 nocl.)

 10-17 lat (43 miejsca)

 1699 zł

Program fakultatywny - dodatkowo płatny (opłata za zajęcia u kierownika obozu):

Trzydniowy (3 x po 2 godziny na wodzie) kurs windsurfingu na płytkich wodach Zatoki Gdańskiej (Chałupy). Zapewniony dojazd do Chałup, deski, pianki (o ile warunki pogodowe będą ich wymagały) oraz instruktor. Koszt pakietu 200 zł. Minimalna liczba osób, przy której będzie uruchomiony kurs – 5 osób. Osoby zainteresowane kursem proszone są o wybranie kursu podczas rezerwacji (z ceną 0 zł) – jest to tylko informacja dla Biura, kto chce wykupić kurs, opłata u kierownika obozu.

Cena zawiera:

noclegi, wyżywienie (od śniadania w dniu przyjazdu do kolacji w dniu wyjazdu + picie i kanapka na drogę), opiekę pedagogiczną i medyczną, opiekę ratownika, wykwalifikowanych instruktorów WF podczas zajęć na basenie i na sali, przejazdy autokarem, przewodnika i bilety wstępu podczas wycieczek – według informacji w programie, wypożyczenie rowerów i kijów do Nordic Walking, ubezpieczenie NNW Allianz na kwotę 5000 zł.

Dodatkowo płatne:

wstęp do Parku Linowego we Władysławowie lub Szymbarku(cena, w zależności od trudności i długości wybranej trasy – od 8 do 35 zł). Konieczna pisemna zgoda rodziców na korzystanie z atrakcji parku. Dzieci, które nie dostaną zgody rodziców, będą pod opieką wychowawcy kibicować kolegom pokonującym trasy Parku.

Opinie:

Termin w którym byłem/am: II turnua
Moja opinia:
Dla mnie bomba kierownik Pan Artur złoty czlek z każdym problemem można bylo śmialo do niego …wychowawcowcow nie oszczędzal dodatkowo zajęć dużo…. mało czasu wolnego wychowawczynie smutne nie raz kierownik chodził że zajęcia mają. Pan Arek dał czadu . Pani dietetyk super zajęcia aż się chciało posluchać. jade za rok na dwa turnusy chyba że będą Wilkasy za którymi tęsknię.
 
Paćko 2011-08-23
Termin w którym byłem/am: oba
Moja opinia:
Ośrodek jak na amitur piprostu FANTASTYCZNY. Kadra- super zajęcia z p.Arkiem najfajniesze. Kiepsko spisywała się tylko p.Judyta
 
Piotrek Klimek 2011-07-24
Termin w którym byłem/am: 2011
Moja opinia:
Bardzo fajne kolonie jedynym minusem tych kolonij było to że trafiłem do pokoju 6 osobowego.Poza tym bardzo miła kadra,dobre posiłki i dobrze zorganizowany czas (zabawy,gry zespołowe,ćwiczenia fizyczne i taneczne). Niektóre osoby nie były dojrzałe do jeżdżenia na kolonie pomimo że chodziły do szóstej klasy (dwóch chłopców z mojego pokoju).Mimo że schudłem zaledwie 4 kg zmniejszył mi się obwód pasa i poprawiłem swoją kondycję.
 
ada 2011-07-22
Termin w którym byłem/am: 2011
Moja opinia:
Ja osobiscie obóz oceniam na 6/10. Ośrodek bardzo ladny i zadbany, posiłki równiez bardzo smaczne lecz niepodobała mi sie kadra. Część z nich miała bardzo 'oschły’ stosunek do dzieci i była badzo nieufna jezeli chodzi o problemy zdrowotne. Dopiero po telefonie od rodziców jedna z pań była łaskaw zapytac sie jak dziecko sie czuje i zwolniła je z zajec. Równiez nie podobał mi sie zakaz żucia gumy i picia wody gazowanej. Te wszystkie minusy wynagradzali wspaniali ludzie ktorych mozna tam poznac 😉
 
Bożena M.2011-04-16
Termin w którym byłem/am: 2010
Moja opinia:
Córka wróciła z obozu zachwycona – nie dość, że schudła (może nie jakoś specjalnie dużo, ale 3 kg to zawsze coś), to poznała na obozie całą masę kolegów i koleżanek. Dzieci utrzymują ze sobą kontakt do tej pory i już umówiły się na wspólny obóz z Amiturem w tym roku. Jedyne moje zastrzeżenie dotyczy długości obozu – córka wolałaby jechać na turnus o tydzień dłuższy. W imieniu swoim i dziecka – polecam Jastrzębią Górę !

Na pytanie/rezerwację odpowiemy telefonicznie lub e-mailem
tak szybko jak to będzie możliwe
.