2011-LATO: Kolonia odchudzająca dla dzieci 7-11 lat w Bornem Sulinowie

Kolonie odchudzające dla dzieci młodszych, na które mogli jechać także rodzice – już po raz czwarty w „Revitalu” – odbyły się w terminach 24.07-07.08.2011 i 07.08-20.08.2011. Poniżej oferta oraz wspomnienia z kolonii, zdjęcia, statystyka utraty wagi i opinie. 

Zakwaterowanie

Ośrodek Wypoczynkowo-Rehabilitacyjny „Revital” położony 200m od lasu i 1000m od jeziora. Obiekt posiada pokoje 2, 3, 4 os. oraz pokoje typu studio. W każdym pokoju łazienka i TV.  Liczba miejsc – na kolonie: 30, dla rodziców: max 10.

  Wyposażenie ośrodka:

 • kryty basen z wodą o temperaturze 28-30 C. Wymiary basenu to 14m na 6m. Głębokość od 0,9 do 1,7m
 • sala gimnastyczna o powierzchni 110 m²
 • gabinet lekarski
 • siłownia
 • gabinet masażu i hydromasażu oraz bicze szkockie

 

Ośrodek specjalizuje się w odchudzaniu i rehabilitacji. Turnusy odchudzające dla osób dorosłych odbywają się całorocznie.

Wyżywienie:

5 posiłków dziennie – specjalna dieta niskokaloryczna dla dzieci młodszych opracowana przez dietetyków z Instytutu Żywności i Żywienia.

Kadra:

sprawdzeni wychowawcy, z praktyką na koloniach dla dzieci młodszych.

Program:

 • zajęcia ruchowe w formie zabawy w gronie rówieśników na świeżym powietrzu, w basenie (1 godz. dziennie) i na sali gimnastycznej (1 godzina dziennie) pod opieką wykwalifikowanych opiekunów z uprawnieniami instruktora WF
 • wycieczki piesze (w miarę poprawy kondycji dzieci coraz dłuższe), m.in. zobaczymy żeremia bobrów i ślady ich intensywnej działalności w rejonie rzeki Piławy
 • wycieczka rowerowa (dla chętnych, zachęcamy ale nie zmuszamy dzieci)
 • wycieczka wojskowym transporterem do bunkrów na szlaku Wału Pomorskiego – linii niemieckich umocnień, na którą składało się ponad 270 bunkrów i schronów
 • wycieczka do Czaplinka i Starego Drawska. Zwiedzanie ruin zamku Joannitów – Drahim. Na zamku znajduje się muzeum, w którym zobaczyć można min. broń, zbroje, narzędzia tortur, oraz liczne przedmioty codziennego użytku z okresu świetności zamku. Atrakcją zamku są tradycyjne turnieje rycerskie.
 • zwiedzanie Izby Muzealnej ze zbiorami obrazującymi burzliwe dzieje Bornego Sulinowa od czasów I wojny światowej
 • kąpiele w jeziorze i plażowanie
 • podchody, dyskoteki, występy przy ognisku
 • pogadanki z dziećmi na tematy związane z odchudzaniem (w formie zabawy, konkursów)
 • wycieczka fakultatywna do Parku Linowego w Rudnicy (konieczna pisemna zgoda rodziców, koszt 40 zł)
 • fakultatywny spływ kajakowy rzeką Piławą pod opieką ratowników (konieczna pisemna zgoda rodziców, koszt 45 zł)

 

Na zakończenie obozu wszyscy rodzice otrzymają broszurę ze wskazówkami na temat zasad prawidłowego odchudzania dzieci.    

Istnieje możliwość wyjazdu rodzica lub opiekuna razem z dzieckiem. Dziecko w tym przypadku uczestniczy w zajęciach razem z kolonią a rodzic odchudza się z grupą dorosłych albo też przebywa na zwykłych wczasach wypoczynkowych.

TERMINY I CENY (bez dojazdu):

Wiek dzieci:

dziecko na kolonii: 

opiekun na wczasach odchudzających:

opiekun na wczasach wypoczynkowych:

 

24.07 (niedziela)-06.08.2011 (sobota)

14 dni, 13 noclegów

7-11 lat

 

1690 zł

1780 zł

 

1287 zł

07.08 (niedziela)-20.08.2011 (sobota)

14 dni, 13 noclegów

 

7-11 lat

1690 zł

1780 zł

1287 zł

Liczba miejsc dla opiekunów mocno ograniczona. Można zabrać ze sobą drugie dziecko, które nie będzie na kolonii tylko na wczasach wypoczynkowych. Cena za pobyt dziecka (nocleg + 3 posiłki + basen): do 2 lat – bezpłatnie (bez świadczeń), 2-7 lat – 760 zł, 8-12 lat – 892 zł. Można także zabrać dziecko 12-16 lat, które będzie pod opieką rodzica realizować program odchudzający razem z dorosłymi, cena za turnus – 1235 zł.

W cenie turnusu odchudzającego rodziców:

opieka medyczna, nocleg, wyżywienie – dieta zgodnie z zaleceniem lekarza, codzienna gimnastyka w wodzie, zajęcia kondycyjne na sali, basen (1 godz./dzień – gimnastyka w basenie), zajęcia relaksacyjne, zajęcia fitness, masaż klasyczny – manualny lub wibracyjny oraz bicze szkockie, wycieczki piesze. Dokładny opis oferty w dziale – wczasy odchudzające dla dorosłych – nad jeziorami, link: wczasy.

W cenie turnusu wypoczynkowego rodziców:

noclegi, wyżywienie – 3 posiłki, 1 godz. basenu dziennie, siłownia.

Cena kolonii zawiera:

noclegi, wyżywienie (od kolacji w dniu przyjazdu do śniadania w dniu wyjazdu + suchy prowiant na drogę), opiekę pedagogiczną i medyczną, opiekę ratownika podczas zajęć na basenie i kąpieli w jeziorze, przejazdy podczas wycieczek, bilety wstępu podczas wycieczek, wypożyczenie rowerów, ubezpieczenie NNW TU Allianz na kwotę 5000 zł.

Dodatkowe opłaty - dojazd i wycieczki fakultatywne:

– wycieczka fakultatywna do Parku Linowego w Rudnicy – 40 zł.

– fakultatywny spływ kajakowy rzeką Piławą – 45 zł.

Opinie nadesłane po turnusie:

Małgorzata Borowska 2011-08-08
Termin w którym byłem/am:24.07.2011 – 06.08.2011
Moja opinia:
Jestem pod wrażeniem zaangażowania całej kadry w zoorganizowanie pobytu dzieci w Bornem Sulinowie. Mój syn Krzysio był pierwszy raz na kolonii, okazała sie bardzo ciekawa – oprócz zajęć fizycznych ( gimastki porannej, spacerów po kazdym posiłku, basenu, sali gimnastycznej było wiele innych atrakcji – rowery, park linowy, kajaki, wycieczki na poligon, zwiedzanie bunkrów i wiele wiedzy historycznej na temat okolicznych terenów. Zadbano równiez o spotkania z panią Dietetyk, dzieki której dzieci na pewno zmieniły swoją świadomość i wiedze na temat prawidłowego odżywiania. Poza tym dużo fajnych zabaw, konkursów. Najlepiej oddają to zdjecia z pobytu, które kazde dziecko dostało na płycie w dniu odjazdu – świetny pomysł.. Jeszcze raz serdecznie dziekujemy.
 
Klaudia 2011-08-08
Termin w którym byłem/am:24.07.2011 – 06.08.2011
Moja opinia:
Córka była po raz pierwszy na obozie i jest bardzo zadowolona, bardzo mili wychowawcy, zaangażowani w całe przedsięwzięcie, wspaniała kierownik obozu Pani Teresa, świetnie zorganizowany czas, ośrodek naprawdę godny polecenia. Córka schudła 4,4 kg i nadal chce trzymać dietę i rygor ćwiczeń co bardzo mnie cieszy. Napewno w najbliższym czasie ponownie skorzystamy z oferty.Polecam
 
kulka 2011-08-02
Termin w którym byłem/am:14.02.2011-25.02.2011
Moja opinia:
Byłam z swoim synkiem w ośrodku.Schudłam 3 kg a moje dziecko 6 kg. Polecam.
 
Ewa 2011-04-06
Termin w którym byłem/am:14.02.2011-25.02.2011
Moja opinia:
W ośrodku byłam po raz pierwszy ze swoim synem . Turnus przygotowany bardzo fajnie, warunki mieszkaniowe dobre, Najbardziej jestem zadowolona z zorganizowania aktywnie czasu, co powoduje, że nie myśli się o jedzeniu. W czasie turnusu schudłam 3 kg a moje dziecko też trzy kg . Ale największą radość przyniosły mi spadki cm w poszczególnych obwodach. W piersiach obwód obniżył mi się aż 6 cm , co dla mnie było nigdy nie do przeskoczenia. Dlatego polecam ten ośrodek, dobrze dobrana dieta, aktywny wypoczynek, miła obsługa i przepiękna okolica , pomimo zimy.

Na pytanie/rezerwację odpowiemy telefonicznie lub e-mailem
tak szybko jak to będzie możliwe
.