2010 LATO: Obóz odchudzająco-kondycyjny w Polańczyku

W 2010r odbyły się 3 turnusy obozu w Polańczyku: 21.07-02.08.2010; 02.08-14.08.2010 i 14.08-26.08.2010. Poniżej program i zdjęcia z obozów.

Uzdrowisko Polańczyk to jeden z najpiękniejszych zakątków Bieszczad. Położone nad Zalewem Solińskim zwanym „bieszczadzkim morzem”, wśród prześlicznych krajobrazów, ma doskonałe warunki do wycieczek pieszych, rowerowych oraz do uprawiania sportów wodnych. Krystalicznie czysta woda Zalewu, bezludne wyspy i tajemnicze zatoki otoczone zielonymi wzgórzami i wiatr z południa niosący zapach bieszczadzkich połonin – ten, kto odwiedzi te strony, na pewno zakocha się w nich.

Zakwaterowanie

Turnusy I i II: Hotel Ewka ** – nowo wybudowany obiekt, położony na granicy miejscowości Myczków i Polańczyk, niedaleko Jeziora Solińskiego, w urokliwym rejonie Bieszczad. Pokoje 3, 4 i 5 os., każdy z pełnym węzłem sanitarnym i TV. Na miejscu 2 duże świetlice i boisko.

Turnus III: Ośrodek „Relavia” w Polańczyku w pokojach 2, 3 i 4 osobowych z łazienkami i TV.

Program:

 • zajęcia odchudzająco-kondycyjne (min. 2,5 godz. dziennie): na sali gimnastycznej (gimnastyka, aerobik, gry zespołowe) i na boiskach, marsze z kijami do Nordic Walking,
 • Aqua Fun – spotkamy się nad brzegiem jeziora, gdzie spędzimy miło czas bawiąc się i pływając, rozegramy też kilka plażowych konkurencji sprawnościowych  – konkurs rzutu kołem ratunkowym, przeciąganie liny, bieg w workach po plaży, wyścigi rowerków wodnych, wszystko pod czujnym okiem instruktorów WOPR oraz ratownika.
 • TAJEMNICE SOLINY– wycieczka nad zaporę w Solinie połączona z rejsem statkiem po największym w Polsce Zalewie Solińskim do Polańczyka.
 • plażowanie i kąpiele w basenach Zalewu Solińskiego pod okiem ratownika
 • warsztaty garncarskie – ćwiczenie wyobraźni i sprawdzian zdolności manualnych a przy okazji świetna zabawa.
 • BIESZCZADY Challeng – wyprawa do opuszczonej łemkowskiej wioski pełnej tajemniczych ruin. Bieg na orientację – ćwiczenia z posługiwania się mapą oraz  odnajdywania punktów nawigacyjnych przy pomocy kompasu oraz urządzenia GPS. Przeprawa – drużyny będą musiały zbudować przeprawę z kamieni przez górskie potoki. Pole minowe – zabawimy się saperów szukających skarbów z wykrywaczem metalu.
 • BIESZ-QUADY – pod czujnym okiem instruktora, wyposażeni w kaski wyruszycie na przejażdżkę quadami po specjalnym torze z naturalnymi przeszkodami terenowymi takimi jak rowy, kałuże z błotem, mostki itp. Dla każdego 2 okrążenia toru.
 • NA BIESZCZADZKICH POŁONINACH – zabierzemy Was na wycieczkę dookoła Bieszczad z pieszą wędrówką na Połoninę Wetlińską w sercu Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Wracając z Wysokich Bieszczadów odkryjemy przed Wami historię dawnych Bieszczad zaklętą w zabytkowych cerkiewkach.
 • ZORBING – o ile starczy Wam odwagi, będziecie uczestniczyć w zabawie polegającej na staczaniu się z łagodnego stoku (z zachowaniem wszystkich zabezpieczeń) w plastikowej, nadmuchiwanej kuli „zorba” o średnicy ponad 3 m.
 • przejażdżka elektrycznym pojazdem SEGWAY. Jazda na nim to niezapomniane przeżycie – jak szybowanie nad ziemią – zwłaszcza, że jego terenowa wersja jest w stanie przemierzać pustkowia i bezdroża, sam zaś wygląd zapiera dech w piersiach.
 • dyskoteka w pianie + pokaz laserowy – najnowsze przeboje, profesjonalny DJ, rewelacyjne nagłośnienie pośród niesamowitych świateł Lasera w specjalnej nie plamiącej pianie
 • gry i zabawy, konkursy, skecze, wieczór kabaretowy, ognisko, turnieje różnych konkurencji sportowych, wybór najsympatyczniejszego obozowicza
 • rozmowy na temat prawidłowego, zdrowego odżywiania oraz zasad odchudzania. Na zakończenie obozu dzieci otrzymają broszurę dla Rodziców z zaleceniami odnośnie dalszego prowadzenia procesu odchudzania dziecka.

Program fakultatywny:

TECHNIKI Linowe – Program zajęć obejmuje zajęcia teoretyczne – naukę wiązania węzłów, zabawy sznurkami i bloczkami oraz wspinaczkę na ścianie wspinaczkowej zjazdy i – tyrolka. Zajęcia prowadzą doświadczenia instruktorzy – ratownicy GOPR przy wykorzystaniu atestowanego sprzętu alpinistycznego, na bezpiecznych wysokościach. Koszt – 30 zł, opłata u kierownika obozu.

WYCIECZKA NA WĘGRY do parku wodnego w Miszkolcu w skład którego wchodzą baseny z wodą termalną w podziemnych grotach skalnych. Koszt 100 zł (wstęp na kąpielisko w cenie).

Wycieczka do Lwowa gdzie historia i kultura Polski są wciąż żywe. W programie Cmentarz Łyczakowski, Cmentarz Orląt Lwowskich, Teatr Opery, pomnik Adama Mickiewicza. Koszt 80 zł.

TERMIN TURNUSU:

WIEK UCZESTNIKÓW

Cena turnusu (bez dojazdu) 

 I: 21.07-02.08.2010 (13 dni, 12 noclegów)

 15-18 lat 

 1430 zł

 II: 02.08-14.08.2010 (13 dni, 12 noclegów)

 10-16 lat

 1430 zł 

 III: 14.08-26.08.2010 (13 dni, 12 noclegów)

 10-18 lat

 1399 zł

 

Na pytanie/rezerwację odpowiemy telefonicznie lub e-mailem
tak szybko jak to będzie możliwe
.