2010 LATO: Obóz odchudzająco-kondycyjny w Jastrzębiej Górze

Obóz odchudzająco-kondycyjny dla młodzieży 10-17 lat w Jastrzębiej Górze, w ośrodku „Zew Morza”, wyposażonym w Centrum SPA z basenem. Termin 03/04 – 16/17 lipca 2010. Cena 1660 zł. Wszystkie miejsca zarezerwowane.
 
Jastrzębia Góra usytuowana jest na wysokim, klifowym brzegu Bałtyku i otoczona Nadmorskim Parkiem Krajobrazowym. Oferuje czystą morską wodę, piękne piaszczyste plaże, w pobliżu lasy sosnowe i orzeźwiające powietrze przesycone jodem. Stanowi dobrą bazę dla wycieczek pieszych do Rozewia, Lisiego Jaru, Władysławowa czy Karwi. Walory przyrodnicze, mnóstwo sezonowych atrakcji na miejscu, bliskość Mierzei Helskiej, Trójmiasta oraz Łeby pozwalają na realizację bardzo atrakcyjnego wypoczynku.
ZAKWATEROWANIE: Dom Wczasowy „ZEW MORZA” położony 200 m od plaży, w centrum Jastrzębiej Góry. Pokoje typu studio (2+3)os. Każdy pokój wyposażony jest w łazienkę i TV SAT.

Na terenie ośrodka: nowo otwarte Centrum SPA & WELLNESS:
• Basen kryty
• Jacuzzi
• Sauna sucha i sauna parowa
• Fitness studio z salą ćwiczeń i siłownią
• Solarium

Oprócz tego Ośrodek jest wyposażony w:
   • Boiska do piłki nożnej, koszykowej i plażowej
   • Plac zabaw
   • Wypożyczalnię rowerów
   • Bilard, dart
   • Wiatę na ognisko i grilla

Kadra:

sprawdzeni wychowawcy (większość po AWF z uprawnieniami do prowadzenia zajęć fitness), opieka lekarska i pielęgniarska, ratownik podczas kąpieli w morzu i na basenie.

Wyżywienie:

5 posiłków dziennie o obniżonej kaloryczności. Zbilansowana dieta, dostosowana do zapotrzebowania rosnącego organizmu dziecka, ułożona jest przez dietetyka z Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie. Dieta ta nie jest trudna do zniesienia dla dzieci – pomimo iż porcje są niewielkie to podawanie posiłków co 2,5 – 3 godz. nie dopuszcza do wystąpienia głodu. 

Program:

PROGRAM:Przed południem – zajęcia na świeżym powietrzu:

 • spacery plażą i pieszymi ścieżkami spacerowymi do Karwi, Rozewia, Chłapowa i Władysławowa. Zwiedzanie latarni morskiej w Rozewiu, Lisiego Jaru i wąwozów w Chłapowie, Centralnego Ośrodka Sportu w Cetniewie, Alei Gwiazd Sportu we Władysławowie.
 • wejście na Plac Zabaw Elintex w Jastrzębie Górze. Jest tu szereg atrakcji. Starsi mogą poskakać na Euro Bungy, lub spróbować swoich sił w dosiadaniu byka, młodsi poskakać na trampolinie, pojeździć kolejką, popływać łódkami
 • 2 wycieczki rowerowe
 • plażowanie i kąpiele w morzu pod okiem ratownika
 • wycieczka autokarowa na Hel. W programie m.in. wizyta w fokarium, zwiedzanie Juraty i Jastarni
 • rejs kutrem rybackim po morzu. W programie zwiedzanie kutra (messa, kubryk, sterówka, górny i dolny pokład), nauka sterowania pod okiem doświadczonego szypra, zapoznanie się z urządzeniami nawigacyjnymi (radar, echosonda, GPS, autopilot, kompas), pokaz łowienia ryb
 • wycieczka do Strusiej Farmy w Kniewie: zwiedzanie farmy, na której oprócz strusi są także kózki, króliki, emu i koń Kacperek, quiz z nagrodami, zabawy na placu zabaw, przejażdżka bryczką konną po farmie
 • wycieczka na Kaszuby – do Skansenu w Szymbarku, gdzie zobaczymy najdłuższą deskę świata (wpisaną do księgi rekordów Guinessa), dom, który stoi na głowie a wejście do niego powoduje zaburzenie zmysłu równowagi, bunkier partyzantki kaszubskiej z efektami dźwiękowymi i świetlnymi, sprowadzony z Syberii Dom Sybiraka oraz pociąg, jakim transportowano polskich zesłańców na Syberię. Zdobędziemy też najwyższy szczyt Kaszub – Wieżycę (328 m n.p.m). Na szczycie wejdziemy na wieżę widokową o wysokości 35 metrów, z której rozciąga się widok na piękną panoramę Kaszub.
 • wycieczka do Parku liniowego we Władysławowie (fakultatywna, wstęp dodatkowo płatny). Park linowy to rozpięte pomiędzy drzewami na różnych wysokościach liny, drabinki, mostki, platformy, tyrolki, itp. Pomiędzy poszczególnymi elementami parku urządzone są trasy przejść o różnym stopniu trudności, pozwalającym na dobranie ich stosownie do kondycji i umiejętności osób korzystających z tej formy rekreacji. Park posiada certyfikaty bezpieczeństwa PZA – Polskiego Związku Alpinizmu i FIAA – Międzynarodowej Federacji Towarzystw Alpinistycznych.
  TRASY PARKU:
  • Pirat dla dzieci i młodzieży, 12 przeszkód, długość trasy 120 m
  • Bosman dla dzieci większych i dorosłych, 15 przeszkód, długość trasy 170m
  • Neptun dla młodzieży i dorosłych (powyżej 150cm wzrostu), 19 przeszkód, długość trasy 240m http://www.tarzanpark.pl/

Po obiedzie:

zajęcia odchudzająco-kondycyjne – minimum 3 godziny dziennie
o na sali gimnastycznej (zajęcia fitness),
o gry zespołowe na boiskach,
o codzienna gimnastyka w wodzie na basenie krytym,
o Nordic Walking

Po kolacji:

 • dyskoteki,
 • gry i zabawy, konkursy, występy, wieczór kabaretowy,
 • ognisko,
 • zawody sportowe,
 • turnieje, quizy i zabawy integracyjne, wybory Miss i Mister’a obozu, konkurs
 • rzeźby w piasku
 • rozmowy na temat prawidłowego i zdrowego odżywianie i zasad odchudzania

UWAGA: Realizacja wszystkich opisanych powyżej wycieczek jest możliwa jedynie w przypadku dobrej pogody panującej nieprzerwanie podczas całego turnusu. Zastrzegamy sobie możliwość odwołania niektórych wycieczek w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych, uniemożliwiających ich odbycie. W takim przypadku w zamian będą prowadzone dodatkowe zajęcia kondycyjne oraz gry i zabawy w ośrodku.  

          

 TERMIN TURNUSU:

 Wiek uczestników

 Cena turnusu (bez dojazdu)

 03/04.07-16/17.07.2010

(sob/niedz.-pt./sob., 14 dni, 12 nocl.)

 10-17 lat (45 miejsc)

 1660 zł

ZNIŻKI:

• dla stałych klientów: drugi wyjazd na obóz Amituru – zniżka 50 zł, trzeci i następny – zniżka 100 zł;
• dla rodzeństwa – zniżka 50 zł/osobę;
• za wczesną rezerwację – przy wpłacie zaliczki do 15.02.2010 dodatkowa zniżka 50 zł
Zaliczka – 500 zł, dopłata na min. 30 dni przed turnusem

Cena zawiera:

noclegi, wyżywienie (od obiadu w dniu przyjazdu do kolacji w dniu wyjazdu + suchy prowiant na drogę), opiekę pedagogiczną i medyczną, opiekę ratownika podczas kąpieli w morzu i basenie, wykwalifikowanych instruktorów WF podczas zajęć na basenie i na Sali gimnastycznej, przejazdy autokarem podczas wycieczek, bilety wstępu do Skansenu w Szymbarku, na latarnię morską w Rozewiu, na rejs kutrem rybackim, do fokarium, do Strusiej Farmy, na wieżę widokową na Wieżycy, żeton na 1 atrakcję (do wyboru) na Placu zabaw Elintex, wypożyczenie rowerów i kijów do Nordic Walking, ubezpieczenie NNW T.U.Allianz na kwotę 5000 zł. Warunki ubezpieczenia w dziale „Do pobrania”.

Dodatkowo płatne:

– WYCIECZKA FAKULTATYWNA (dla chętnych) do Parku Linowego we Władysławowie (cena, w zależności od trudności i długości wybranej trasy – od 16 do 30 zł)
– ewentualne dodatkowe żetony na atrakcje na placu zabaw Elintex: Trampolina, Basen Chiński, Łódki Indiańskie, Zjeżdżalnia, Euro Bungy, Cymbergaje, Byk-Rodeo (cena od 4 zł do 8 zł za żeton)

DOJAZD:

zorganizowany, pociągami pod opieką wychowawców, dodatkowo płatny – w tabelce koszt dojazdu w 2 strony (rezerwowane miejsca siedzące). Dojazd realizowany pociągami nocnymi TLK do Władysławowa a stamtąd autobusem. Katowice i Opole – dojazd z przesiadką we Wrocławiu.Wyjazd wieczorem 3 lipca. Na miejscu dzieci będą 4 lipca rano. Wyjazd 16 lipca wieczorem po kolacji  nocnym pociągiem TLK, powrót do miast wyjazdowych rano 17 lipca.  Informacje o godzinach dojazdu i powrotu wysłane zostały w listach przedobozowych. Jeżeli ktoś nie dostał prosimy kontaktować się telefonicznie.

KONIECZNIE TRZEBA ZABRAĆ:

wygodne buty, klapki na basen, strój kąpielowy, czepek, dres, strój gimnastyczny i buty na salę gimnastyczną, ważną legitymację szkolną.

KONIECZNIE TRZEBA ZABRAĆ:

zależeć będą od waszej determinacji. Jeśli będziecie aktywnie uczestniczyć w zajęciach i nie podjadać to możecie liczyć na utratę około 3-4 kg (rekordziści nawet po 6-7 kg). Równocześnie w znaczący sposób poprawi się Wasza kondycja fizyczna. Te 2 czynniki dadzą Wam napęd do dalszego chudnięcia podczas wakacji.

KONIECZNIE TRZEBA ZABRAĆ:

zależeć będą od waszej determinacji. Jeśli będziecie aktywnie uczestniczyć w zajęciach i nie podjadać to możecie liczyć na utratę około 3-4 kg (rekordziści nawet po 6-7 kg). Równocześnie w znaczący sposób poprawi się Wasza kondycja fizyczna. Te 2 czynniki dadzą Wam napęd do dalszego chudnięcia podczas wakacji.

ATRAKCJE Jastrzębiej Góry i okolic:

Jastrzębia Góra ma najdalej wysunięty na północ punkt linii brzegowej Polski. Jest on oznaczony Gwiazdą Północy, obeliskiem z pamiątkową płytą, na której widnieje znak orła a także parametry długości i szerokości geograficznej. W okolicach Jastrzębiej Góry występują wszystkie możliwe rodzaje brzegów morskich, od piaszczystego poprzez kamieniste, aż po strome klify.

Latarnia morska w Rozewiu

Około 3 km od Jastrzębiej Góry w kierunku Władysławowa, znajduje się przepiękna, czerwona latarnia morska. Ponoć już od XVII wieku palono tu światła. Obecnie światło latarni widać prawie z 25 mil morskich a rozpoznać je można po błyskach. W 1963 roku założono w latarni filię Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku: „Muzeum Latarnictwa”. Gdy stare lampy zastąpiono nowoczesnymi, oddano je właśnie tu, aby każdy mógł zobaczyć na własne oczy jak potężne i ciężkie soczewki oraz osprzęt był zamontowany i używany przez latarników. Latarnia Morska w Rozewiu nosi imię słynnego polskiego pisarza Stefana Żeromskiego. Pisarz kilkakrotnie odwiedzał Rozewie w latach 1920-1924.

Aleja Gwiazd Sportu we Władysławowie (Promenada) Corocznie w miesiącu sierpniu odbywa się tu Festiwal Sportu i odsłaniane są kolejne gwiazdy, upamiętniające znanych polskich sportowców. Obecnie promenada mieści 48 mosiężnych gwiazd umieszczonych w granitowych płytach. Można tu zobaczyć gwiazdy takich sportowców jak: Feliks „PAPA” Stamm, Irena Szewińska, Jerzy Kulej, Andrzej Supron, Kazimierz Deyna, Robert Korzeniowski, Sobiesław Zasada, Janusz Sidło, Andrzej Grubba, Jerzy Makula, Grzegorz Lato, Zbigniew Boniek, Tomasz Gollob, Sylwia Gruchała, Dariusz Michalczewski i wielu innych.

„Lisi Jar”

to wąwóz, który niegdyś liczył około 10 km długości. Niszczycielskie działanie Bałtyku co rok pochłania pewną część tego przepięknego zakątka. Znajduje się pomiędzy Rozewiem a Jastrzębią Górą. Powstał na skutek erozji a w najgłębszym miejscu ma prawie 50 metrów! Porośnięty jest pięknym bukowym lasem w którym nierzadko można spotkać okazy liczące grubo ponad 150 lat. Znajdziemy tu również piękne okazy brzozy, świerku, jarzębiny oraz dzikiej gruszy.

JAK ZAREZERWOWAĆ OBÓZ?

 • korzystaj z rezerwacji internetowej (na dole tej strony), w trakcie której można także wpłacić zaliczkę kartą kredytową lub błyskawicznym przelewem przez bezpieczny serwis platnosci.pl
 • albo wyślij zamówienie e-mailem na adres: biuro@amitur.pl
 • lub zadzwoń do biura (22 825 54 13; 22 825 22 16; kom. 502 045 822) – wyślemy Ci komplet dokumentów pocztą

Sprawdź w dziale AKTUALNOŚCI  ile schudli uczestnicy naszych obozów w latach ubiegłych. Obejrzyj też zdjęcia z ubiegłorocznych obozów  🙂

______________________________________________________________________

UWAGA: (wyciąg z warunków uczestnictwa)

Polecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów odwołania uczestnictwa i wcześniejszego powrotu z imprezy turystycznej T.U.Allianz zabezpieczające zwrot wpłaconej należności za obóz w przypadku rezygnacji z wyjazdu lub wcześniejszego powrotu spowodowanego chorobą lub innym wypadkiem losowym (udokumentowanym), którego nie można było przewidzieć. Rezygnując przed dniem rozpoczęcia obozu klient z wykupionym ubezpieczeniem otrzyma zwrot wpłaconej kwoty a przy wcześniejszym wyjeździe z obozu w wyniku choroby lub wypadku losowego – kwotę proporcjonalną do niewykorzystanych dni. Ubezpieczenie kosztuje 4% wartości imprezy (w tym przypadku 66 zł) i można je zamówić tylko do 72 godzin od chwili zawarcia umowy i opłacić łącznie z zaliczką.

Aby przeczytać wyciąg z Ogólnych Warunków Ubezpieczenia „Polisa w podróży po RP” dotyczący rezygnacji, kliknij  TUTAJ, aby przeczytać pełne OWU, kliknij TUTAJ. Obydwa pliki można też pobrać w dziale „Do pobrania”.

Niezgłoszenie się na imprezę lub wcześniejszy wyjazd, jeśli nie jest spowodowany chorobą lub udokumentowanym wypadkiem losowym (w przypadku wykupienia ubezpieczenia) lub niezależnie od przyczyn (bez wykupionego ubezpieczenia), nie jest podstawą do żądania od Biura Turystycznego AMITUR ekwiwalentu za niewykorzystane świadczenia.

Prawny opiekun uczestnika obozu odpowiada materialnie za szkody spowodowane przez uczestnika w obiekcie kolonijnym. Na poczet ewentualnych szkód zbierana jest przed wyjazdem obowiązkowa kaucja w wysokości 30 zł. O ile nie będzie szkód, kaucja jest zwracana w ostatnim dniu obozu.

Link do pobrania ofery obozu w pliku pdf: KLIKNIJ TUTAJ.

 

W związku z licznymi pytaniami o dostępność miejsc uprzejmie informujemy, że jeżeli w tabelce poniżej przy danym terminie obozu i cenie widnieje napisane czerwoną czcionką słowo „Zarezerwuj„, oznacza to, że miejsca na tym turnusie są dostępne. System rezerwacyjny strony www.amitur.pl sam aktualizuje na bieżąco dostępność miejsc.

Na pytanie/rezerwację odpowiemy telefonicznie lub e-mailem
tak szybko jak to będzie możliwe
.