2010 LATO: Kolonia odchudzająca w Smołdzińskim Lesie k/Łeby

Kolonia dla dzieci w wieku 9-14 lat w super czystym rejonie kraju, daleko od cywilizacji – w Smołdzińskim Lesie na obrzeżach Słowińskiego Parku Narodowego. Ośrodek kolonijny na rozległym terenie, bezpieczny, świetnie wyposażony w boiska, sale, basen odkryty. Przepiękne, mało znane tereny polskiego Wybrzeża!  Turnus: 15-26.08.10 w cenie 1299 .  Brak miejsc!

Zakwaterowanie

Ośrodek DAJA w Smołdzińskim Lesie położony na obrzeżach Słowińskiego Parku Narodowego, pomiędzy jeziorami Gardno i Łebsko w odległości około 3 km od morza i plaży o nieskazitelnie czystym piasku. Najbliższa okolica charakteryzuje się przepięknym krajobrazem polodowcowym – wzgórzami morenowymi, torfowiskami i pasem największych w Europie wydm wędrujących. Rozległe lasy iglaste i brak jakichkolwiek form przemysłu daje tym okolicom zdrowy mikroklimat. Rejon Smołdzińskiego Lasu został zaliczony przez UNESCO do Światowego Rezerwatu Biosfery. Krajobraz ruchomych wydm nadmorskich przypomina Saharę. Przenoszony wiatrem piach powoduje, że wydmy wędrują z prędkością 2-10m rocznie. Największe z nich dochodzą do 45 m wysokości.

Ośrodek DAJA to kompleks dwóch budynków hotelowych (całorocznych): „Beata” i „Fjord” z 280 miejscami noclegowymi. Zajmuje powierzchnię 3 ha, jest ogrodzony i monitorowany. Pokoje 2-6 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym i pokoje typu studio (łazienka na 2 pokoje). W części pokoi łóżka piętrowe.

Na terenie ośrodka znajdują się świetlice wyposażone w sprzęt audiowizualny, sala bilardowa i dyskotekowa, sala gimnastyczna oraz zespół boisk sportowych (piłka nożna, siatkowa, koszykowa, kometka), hala sportowo-taneczna, plac zabaw z „małpim gajem”, liczne szałasy i altany oraz miejsca do grillowania. Największą atrakcję stanowi basen (6,50 m x 12,70 m). Obiekt monitorowany całodobowo.

Wyżywienie:

5 posiłków dziennie o obniżonej kaloryczności. Zbilansowana dieta, dostosowana do zapotrzebowania rosnącego organizmu dziecka, ułożona jest przez dietetyków z Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie. Dieta ta nie jest trudna do zniesienia dla dzieci – pomimo iż porcje są niewielkie to podawanie posiłków co 2,5 – 3 godz. nie dopuszcza do wystąpienia głodu.

Kadra:

Wykwalifikowana kadra pedagogiczna, instruktor WF, ratownik, opieka medyczna

  TERMIN TURNUSU

Wiek uczestników 

Cena turnusu (bez dojazdu) 

 15.08 (niedziela) -26.08.2010 (czwartek)    12 dni, 11 noclegów

9-14 lat (32 miejsca) 

 1299 zł

 

Zniżki:

  • drugi wyjazd na obóz Amituru – zniżka 50 zł
  • trzeci i następny wyjazd na obóz Amituru – zniżka 100 zł
  • dla rodzeństwa – znizka 50 zł/os.
  • za wczesną rezerwację – przy wpłacie zaliczki do 15.02.2010 dodatkowa zniżka 50 zł

 

Zaliczka – 500 zł, dopłata na min. 30 dni przed tunusem

Cena zawiera:

noclegi, wyżywienie (od kolacji dnia pierwszego do śniadania dnia ostatniego + suchy prowiant na drogę), opiekę pedagogiczną i medyczną, opiekę ratownika podczas kąpieli, przejazdy autokarem podczas wycieczek, dojazdy autokarem do plaży (w jedną lub dwie strony, w zależności od kondycji grupy), bilety wstępu do wszystkich zwiedzanych obiektów, przewodnika podczas wycieczek, korzystanie z sali gimnastycznej i basenu, wynajem rowerów i kijów do Nordic Walking, ubezpieczenie NNW TU Allianz na kwotę 5000 zł.

Koniecznie trzeba zabrać:

wygodne buty, klapki na basen, strój kąpielowy, czepek, dres, strój gimnastyczny i buty na salę, mały plecak, krem do opalania z filtrem, płaszcz przeciwdeszczowy, ważną legitymację szkolną (dojeżdżający pociągiem).

Przewidywane efekty:

zależeć będą od waszej determinacji. Jeśli będziecie aktywnie uczestniczyć w zajęciach i nie podjadać to możecie liczyć na utratę około 2,5-4 kg (rekordziści nawet po 5-7 kg). Równocześnie w znaczący sposób poprawi się Wasza kondycja fizyczna. Te 2 czynniki dadzą Wam napęd do dalszego chudnięcia podczas wakacji. Na zakończenie obozu dzieci otrzymają broszurę dla Rodziców z zaleceniami odnośnie dalszego prowadzenia procesu odchudzania dziecka.  

Na pytanie/rezerwację odpowiemy telefonicznie lub e-mailem
tak szybko jak to będzie możliwe
.