2010 i 2011-LATO: Obóz odchudzająco-kondycyjny w Radkowie w Górach Stołowych

Program, opinie i zdjęcia z obozów w Radkowie – z 2010 i 2011r.

Obozy w Radkowie, przygranicznym miasteczku położonym u podnóża Gór Stołowych odbywająsię od 2010r. Radków jest jednym z najstarszych miast Ziemi Kłodzkiej. Na górskim potoku – dopływie rzeki Pośna wybudowano tu tamę, dzięki czemu został utworzony malowniczy sztuczny zbiornik wodny o powierzchni ok. 5 ha. Jest to duża atrakcja dla turystów – można na nim popływać kajakiem lub skorzystać ze strzeżonego kąpieliska. Okolice Radkowa to miejsce niezwykłe – spotkasz tu niespotykane formy skalne, szczeliny labiryntów, skały fantastycznych kształtów przypominające grzyby, maczugi, zwierzęta i ludzi. Do najbardziej interesujących fragmentów tych gór należą: Błędne Skały, Wielki i Mały Szczeliniec, Wielkie Torfowisko Batorowskie, Skalne Grzyby i Radkowskie Skały. Radków przecięty jest gęstą siecią szlaków turystycznych. Zaczyna się tu także ścieżka dydaktyczna zwana ścieżką Skalnej Rzeźby prowadząca do Karłowa. Ścieżka ta ukazuje procesy jakim podlegają góry Stołowe oraz obrazuje zagadnienia związane z genezą Gór. Szlaki i trasy turystyczne Gór Stołowych nie są trudne ani nie wymagają specjalnego przygotowania i są do pokonania praktycznie przez każdą osobę.

Zakwaterowanie:

Ośrodek Wczasowo-Kolonijny „PAFAWAG” położony tuż przy wejściu do Parku Narodowego Gór Stołowych. Pokoje  3 i 4 osobowe z łazienkami i balkonami.

Program:

Przed południem – zajęcia na świeżym powietrzu:

 • wycieczki piesze szlakami turystycznymi Gór Stołowych. Niektóre wycieczki realizowane będą poprzez podwożenie do szlaków mikrobusami i pieszy powrót,  inne natomiast poprzez dojazd do szlaku mikrobusem w obie strony. Zwiedzanie m.in. Szczelińca, Błędnych Skał, Skalnych Grzybów, Białych Skał i itp.
 • kąpiele w zalewie , plażowanie 
 • wycieczka do Wambierzyc, zwiedzanie Ruchomej Szopki i Bazyliki w Wambierzycach 
 • wycieczka do Kudowy Zdroju poprzez malowniczą „Drogę Stu Zakrętów”, zwiedzanie Parku Zdrojowego i Kaplicy Czaszek w Czermnej oraz Muzeum Zabawek. Na koniec pobytu w Kudowie dwugodzinna kąpiel w Aquaparku. 
 • wycieczka do kopalni w Nowej Rudzie. Niekonwencjonalne zwiedzanie, przejażdżka podziemną kolejką górniczą i zabawa w agentów w podziemiach kopalni.
 • wycieczka do Twierdzy Kłodzkiej, zwiedzanie górnej części Twierdzy i Podziemnych Labiryntów. Z bastionów widokowych Twierdzy zobaczycie całą Kotlinę Kłodzką z masywem Śnieżnika i Szczelińcem.
 • wycieczka do Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie (Masyw Śnieżnika) wydrążonej w bloku marmurów. Jest to największa jaskinia Sudetów – długość jej korytarzy przekracza 2,5 km. Posiada różnorodne kalcytowe formy naciekowe. Jej nazwa pochodzi od znalezionych tu szczątków niedźwiedzia jaskiniowego.
 • wycieczka do ZOO SAFARI w Dvůr Králové nad Labem. Jest to ogród zoologiczny z największą w Europie hodowlą zwierząt afrykańskich Podczas zwiedzania przejażdżka busem wśród swobodnie biegających zwierząt takich jak: nosorożce, antylopy, wielbłądy, itp. Wstęp w koronach czeskich (50 CZK, ok. 9 zł) płatny dodatkowo.

Po obiedzie:

 • zajęcia odchudzająco-kondycyjne – minimum 2 godziny dziennie: na sali gimnastycznej w szkole (zajęcia fitness), gry zespołowe na boiskach, Nordic Walking

Po kolacji:

 • dyskoteki, gry i zabawy, konkursy, występy, wieczór kabaretowy, ognisko, zawody sportowe,
 • pogadanki na temat prawidłowego i zdrowego odżywianie i zasad odchudzania,
 • konkurs z nagrodami dotyczący wiedzy o zdrowym żywieniu i odchudzaniu.

Opinie:

The Situation 2011-07-24
Termin w którym byłem/am: 10-23.07.2011
Moja opinia:
No ekipa była niezła ^.^

miśka2011-06-27
Termin w którym byłem/am: lato 2011
Moja opinia:
już jestem zapisana na obóz z kuzynką ale nie wiem czy uda mi się schudnąć ? Bardzo bym chciała bo nie lubię jak mi ktoś wypomina że jestem gruba !! Chciałabym bardzo schudnąć ale się boje jak wyjdzie 🙁 (A na ile tygodni byłeś maciuś…… 2? ) A
 
olek_972011-06-15
Termin w którym byłem/am: 2010
Moja opinia:
Byłem cztery razy z Amiturem i za każdym razem jest fajniej. Kadra – pełen luz i profesjonalizm, uczestnicy super. Czas zasuwa jak turbo pingwin. W tym roku też jadę i już szykuję walizki. Szczerze polecam wszystkim ,którzy lubią troszkę wysiłku i zabawę.
 
Maciek_pączuś2011-06-01
Termin w którym byłem/am: czerwiec/lipiec2010
Moja opinia:
Było po prostu mega super! schudlem 7 kg ; polecam!
 
Aga_972011-04-17
Termin w którym byłem/am: Czerwiec/Lipiec 2010
Moja opinia:
Było extra! Świetna kadra, zjadliwe jedzenie, ciekawe wycieczki i ogółem bardzo mili uczestnicy. Polecam gorąco! Ośrodek bardzo ładny, zadbany. Pokoje w miarę duże. Polecam!
 
Denim_152011-04-16
Termin w którym byłem/am: lato 2010
Moja opinia:
Super obóz, świetna kadra, program obozu bardzo ciekawy. Byłem w Radkowie na obozie w zeszłym roku, w tym już zarezerwowałem miejsce !!! Polecam i pozdrawiam całą kadrę :

Na pytanie/rezerwację odpowiemy telefonicznie lub e-mailem
tak szybko jak to będzie możliwe
.